Kaymakamlık Web Sayfası

Kodla Büyü

yaasinn

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ilçe mem beni kaymakamlığın web sayfasını yapma ve sene sonuna kadar güncelleme işlemleriyle ilgili görevlendirdi. Bunu ücret karşılığı nasıl yapabilirim kurs egzersiz vs. adı altında gösterilebilir mi bu çalışma.

Angarya işi vermişler hocam maalesef. Zırnık koklatmazlar.

Ücret alamazsın ama bu durumu abartmadan kendi lehinize kullanın hocam.. 2007 yılında ilk göreve başladığımda ben de aynı işi yapmıştım. Çoğu işimi kolaylaştırmıştım.. Hatta kadrom köyde olduğu için ilçeye gidiş geliş zor oluyordu. Bu yüzden ilçedeki ÇPL'ye Bilişim Alanı açtırmıştım..

Ücreti unutu.
Stratejik düşün. Dışa dönük ol. Hava at. Üsttekilerle tanış. Sınav vb görevlerde ayrıcalık iste. Dolaylı yollardan kazan

İlçe mem okulda dyk kursu aç yada bilgisayarla ilgili herhangi bir kurs ya da egzersiz aç kursa gitme kaymakamlığın işine karşılık olsun dedi. Zaten öğrenciler kursa talep etmiyor. İstersen öyle yapabiliriz dediler. Bu anlamda ne yapılabilir.

Bilgisayar öğretmeni olarak egzersiz olarak ne açabilirim. Meslek lisesinde.

Boşver hocam maddiyat gelir gelecekse çok da şey etmemek lazım. yardımcı ol eline bulaşmaz.

Ben de 3 yıl kadar bu işlerle uğraştım. Maddi geliri yok elbette. Ancak dolaylı kazançların olacaktır. Küçük yerde adın bir yerlerde geçmiyorsa sen çalışmayan öğretmensindir. Benim site yapımı-güncelleme işim bittiği günden sonra milli eğitim müdürünün gözüne batmaya başladım. Bu işi yaparsan o etiketi almazsın, bu muameleye maruz kalmazsın. Bir de şunu belirteyim ki bu isay2'yi hiç sevmedim. En azından benim gibi tasarım özürlü biri için zor sistem.

Hocam mesele parası da değil de geçen sene 2-3ay uğraşarak sıfırdan yaptım siteyi teslim ettim. Yazın memur güncelleme yaparken silmiş o yüzden yeniden yapmak zorun kalıyorum madem yapacam emeğimin karşılığını da açıkçası almak istiyorum. Ücret alsam da almasam da zaten yapacam ben bu işi.

Hocam görevlendirildiğinizde ek ders 18 saat almıyor musunuz?
Hocam ücret karşılığı görevlendirme istemem sonuçta okulda daha fazla ek ders alıyorum. Meslek lisesindeyim. Sadece siteyi yapmak ve sene sonuna kadar bakımını güncellemesini yapmakla görevlendirildim.

Stratejik düşün , başkalarının hakkını ye.
Onu kendileri teklif etse de kabul etmem zaten. Hakkım varsa görev çıkar yoksa çıkmaz. Bir de işin havasında civasında da değilim. Emeğimin karşılığını bir şekilde alabilir miyim düşüncesindeyim o kadar. Ücret alsam da almasam da zaten o işi görev bilip yapacam.

Onu kendileri teklif etse de kabul etmem zaten. Hakkım varsa görev çıkar yoksa çıkmaz. Bir de işin havasında civasında da değilim. Emeğimin karşılığını bir şekilde alabilir miyim düşüncesindeyim o kadar. Ücret alsam da almasam da zaten o işi görev bilip yapacam.
Değerli hocam senin için yorum yapmadım. alpaygunes kullanıcısına şaka ile karışık yazdım. + kaymakamlık sitesini yapma gibi bir görevimiz yok. Ücretini işte al. Hakkındır, emeğindir.

Geri