Kayıp Dosyalar

Kodla Büyü
arkadaşlar merhaba,
bu kayıp dosyalar etkinliğinde * birden çok karakter , ? işareti ise 1 karaktesi temsil eder diyoruz. bu konuyu anlattıktan sonra uygulamaya geçtiğimizde bunun böyle olmasığını görüyoruz. bu ne yaman çelişkidir?

örneğin; ???a -> 4 harfli sonu a ile biten dosya ve klasörler olması gerekiyor. ama bunları aramaya yazdığımızda öyle çıkmıyor. 4 harfli doyslar da geliyor 4 ten fazla olanlarda geliyor.
yani a? ve * arasında uygulamada hiç bir fark yok.

sizin buna bir cevabınız var mı?

zambak06' Alıntı:
arkadaşlar merhaba,
bu kayıp dosyalar etkinliğinde * birden çok karakter , ? işareti ise 1 karaktesi temsil eder diyoruz. bu konuyu anlattıktan sonra uygulamaya geçtiğimizde bunun böyle olmasığını görüyoruz. bu ne yaman çelişkidir?

örneğin; ???a -> 4 harfli sonu a ile biten dosya ve klasörler olması gerekiyor. ama bunları aramaya yazdığımızda öyle çıkmıyor. 4 harfli doyslar da geliyor 4 ten fazla olanlarda geliyor.

En sevmediğim konulardan biri, söylediğinle uyguladığın bir olmuyor, bu konudaki ? ve * karakterleri dos ortamında geçerliydi ama windows aramada bu sınırlama (?) çalışmıyor.
Merak ediyorum bu konuyu anlatıp uygulamasında "öğretmenim bu hepsini buluyoo.." uyarısıyla karşılaşmayan var mı ?
Bu konuyu atlamak istiyorum :shock:

zambak06' Alıntı:
arkadaşlar merhaba,

Uygulama yaparak anlatırken o kısmı hızlı geçiyorum :wink:

tabi hoşuma gitmiyor ama çok merak eden olursa detaylı açıklıyorum, bu uygulamanın geçerliğini yitirdiğini.

bir de bu hafta alternatif arama motorlarından bahsedeceğim. okulda kurulu olan "everything" programı benim çok işime yarıyor ve ondan da bahsedeceğim.

Geri