Kastamonu'da BTR Nin Formatörlükten farkı hiç yok

Kodla Büyü

fdemirel

Aktif Üye
İl koordinatörü ile yaptığım görüşme sonunda ilgili yazıda 30 saat ibaresi bulunmadığını dolayısıyla da formatörlükten bir farkı olmayacağını öğrendim.Değişen tek şey 8.30 - 17.30 yerine eğitim öğretimin yapıldığı saatler arasında BTRnin yapılacağı, bu da demek oluyoki benim çalıştığım okulda ders 5 te bittiğinden ben 5e kadar yine okuldayım peki nasıl olacak..
Ben şimdi günde 8 saat çalışırken aynı ünvanla diğer arkadaş, okul 3de kapanıyor diye çıkıp evine gidecek...Nevşehir'i emsal mi göstermek zorunda kalacağız ya da bu 30 saat uyduruldu mu? 30 saat ibaresinin bulunduğu bir resmi belge var mı???

bakanlığı arayıp şikayet edin bence, baştan tepkimizi vermezsek yine eziliriz

Hocam sen yine şanslısın ki il koordinatörüyle irtibata geçmişsin. Ben ulaşamıyorum koordinatöre.

Kastamonu BTR görevlendirmesi sanırım Martta yapılacak dolayısıyla henüz görevlendirme yapılmadan Bakanlığa şikayet etmekte çok mantıklı olmıycak ama görünen o ki formatörlük çilesinin adı BTR olmuş sadece....

Ben de Kastamonu'dayım hocam ama kimse buna tepki göstermiyor anlamıyorum Kastamonudaki Bilişim Teknolojileri öğretmenlerini. Bende aradım il kordinatörünü ama martta yeni görevlendirmeyi yaparız dedi. Anlamadığım herkes kafasına göre yorumlayabiliyor dediğiniz gibi böyle bir durum var ortada.
BTR ile Formtörlük aynı ise neden böyle birşey çıkarıldı bir, ikincisi neden Ankara MEM formatörlükleri iptal edip yerine BTR görevlendirmesini yaptı.

Heryer de farklı uygulamaların olmaması için harekete geçelim lütfen

fdemirel' Alıntı:
İl koordinatörü ile yaptığım görüşme sonunda ilgili yazıda 30 saat ibaresi bulunmadığını dolayısıyla da formatörlükten bir farkı olmayacağını öğrendim.Değişen tek şey 8.30 - 17.30 yerine eğitim öğretimin yapıldığı saatler arasında BTRnin yapılacağı, bu da demek oluyoki benim çalıştığım okulda ders 5 te bittiğinden ben 5e kadar yine okuldayım peki nasıl olacak..
Ben şimdi günde 8 saat çalışırken aynı ünvanla diğer arkadaş, okul 3de kapanıyor diye çıkıp evine gidecek...Nevşehir'i emsal mi göstermek zorunda kalacağız ya da bu 30 saat uyduruldu mu? 30 saat ibaresinin bulunduğu bir resmi belge var mı???

Sizin okulda ders nasıl 5 de bitiyor hocam.. İkili eğitim mi.. Meslek lisesi mi

Görevlendirme yapıldığında iller arasında böyle bir adaletsizlik oluşursa ki olcak gibi görünüyor şimdiden, sendikaya girip çözüm aramayı düşünüyorum sonuç alınabilirmi bilmem ama deniycem...Hocam okul hangisi sizin?

fdemirel' Alıntı:
Görevlendirme yapıldığında iller arasında böyle bir adaletsizlik oluşursa ki olcak gibi görünüyor şimdiden, sendikaya girip çözüm aramayı düşünüyorum sonuç alınabilirmi bilmem ama deniycem...Hocam okul hangisi sizin?
Ben pınarbaşı ilçesindeyim hocam...
9 ların 5 te bitmesi sıkıntılı gibi görünüyor hocam.

Ee biz zamanında burada eleştirdik.Olumsuz yanlarını.Bazıları BTR yi masal dünyası gibi anlata anlata bitiremedi.Eleştirenlere bile birçok şey söylediler.Hiç mi düşünmüyorsunuz.Bu yazıları biz çıkarmıyoruz ve uygulayıcısı biz değiliz.Bir çok kişi sanki kendine başına bağımsız istediği gibi uygulayacak diye düşündü galiba.Ne derseniz deyin bize yapılan bu uygulamar hep yoruma açık.Bir ucu ... deynek gibi.Suçumuz nedir bilmiyorum ama sürekli sıkıntı çekmekten bıktık.

fdemirel' Alıntı:

gerkirse ilden erdgoğan beyi aratıp 30 saat ibaresini hatırlatınız veya verdiğim linkteki önemli açıklamalar kısmını örnek gösterebilirsiniz.

http://gaziantep.meb.gov.tr/www/bilisim ... /icerik/74

Re:Kastamonu'da BTRehber Öğretmenliğinin Formatörlükten fark

Arıyorum ulaşıcam inşallah...Yazıda eğitim-öğretimin devam ettiği saatler diye yazması 40 saat çalışmayı gerektiriyor umarım ulaşabilirim ve bizde huzura kavuşuruz...İldeki diğer arkadaşlarında haklarını aramaları bizim hayrımıza olacaktır...

Bursada yazıyı ders programında toplam 30 saat olacak şekilde gösterilecektir şeklinde çıkardı görevlendirme yazısını. Kastamonu cumhuriyeti yetkilileri idrak yollarında tıkanma yaşamışlar anlaşılan.

Henüz ben de ulaşamadım ama uğraşmaya devam edeceğim bu işin yarını var öbür günün var nereye kadar çalan telefon açılmayacak...

BTR değil BT rehber öğretmenliği hocam. rehber öğretmen kadrosu istiyoruz görevlendirme değil.

Arkadaşlar kastamonu da BTR öğretmenliği dilekçelerinin ile MEM e gönderilmesi ve son başvuruların yapılmasının üzerinden 1 hafta geçti.
Ne zaman sonuçlanacakmış bilgisi olan var mı?

8-17 mi, 9-17 mi deniyor.. 2. dönem kolaylıklar dileyip BAŞVURMAYIINN!!! Adamlar işine gelirse demeye getiriyolar, bence bunu bizim yapmamız lazım..

fdemirel' Alıntı:
Hocam uygulamanın aynen bu şekilde olacağını defalarca söylemiştim. Ama yine de fomatörlükten farkı var. Diğer öğretmenlerle birlikte çıkacağız.

Geri