Kastamonu açıkladı BTRehber Öğretmenlik Görevlendirmelerini

Kodla Büyü

fdemirel

Aktif Üye
Resmi yazıyı sitede yayınlamış.Çalışma saatleri ile ilgili herhangi bir bilgi yok. Ben ilk dönem sesimi çıkarmayacağım ama ikinci dönem kabul etmeyeceğim..Umarım ildeki diğer arkadaşlar da haklarını ararlar...

Çalışma süresi Okulda Eğitim-Öğretim sürdüğü sürece.
Örnek 1: Okulun tam gün eğitimli ve 8 saat ise okulda bu saatlerde çalışırsın.
Örnek 2: Okulun 2'li eğitim ise hangi kısmına görevlendirildiysen o kısımda çalışırsın.
Örnek 3: Okulun tam gün eğitim ama 6 ders saati ise o kadar kalırsın.
Yani okuldan öğrenci dersini bitirip gittimi sende çıkarsın.
(Katıldığım Hizmetiçi Eğitimde Erdoğan PETÜK hocamıza sordum. Yani arkadaşlar durum bu adaletlimi derseniz tartışılabilir ama o yazıda geçen ders saati muhabbetide farklı okula giden öğretmenin hangi zamanlarda BTR görevinde hangi zamanlarda derste olduğunu belirtmek amaçlı yazılmış bir kısımmış.)
Konuyla ilgili değil belki ama arkadaşlar burayı okuyanlar şunu da yapmasın lütfen.
Akıllı Tahta'da Microsoft Ofis yok diye orjinal olmayan korsan yazılımları yüklemesinler.(Sebebi hem kanun dışı hem de her sorunu biz bu şekilde hallettikçe herşey güllük gülistanlık devam ediyor zannediliyor. Ama sen bir Beden Eğitimi öğretmeni olsaydın internetten Tenis masası ya da filesi indirebilirmisin. Dolayısıyla ihtiyaçları muhakkak daima belirtin korsan yüklemeleri yapmayın!!!
Yoksa kendi kuyumuzu kendimiz kazıyoruz resmen bizler.)

Öğrenciler 5te çıkıyor 30 saat notu düşülmediği takdirde sürünmeye devam edeceğiz tabii herkes aynı durumda olmadığı için sadece benim sesim çıkıyor...Bakanlıkta formatörlüğün ismini BTR olarak değiştirip iş yaptığını sanan yarım akıllılara sevgilerimi sunuyorum

fdemirel' Alıntı:
Öğrenciler 5te çıkıyor 30 saat notu düşülmediği takdirde sürünmeye devam edeceğiz tabii herkes aynı durumda olmadığı için sadece benim sesim çıkıyor...Bakanlıkta formatörlüğün ismini BTR olarak değiştirip iş yaptığını sanan yarım akıllılara sevgilerimi sunuyorum

siz ders programı isteyin idarenizden, bakalım kaç saat yazacaklar.
yazıyı çıkaranlar ders programına yazılır diye yazmış oryaya. onu göstererek isteyebilirsiniz

Müdür Beyle görüştüm norm fazlası olduğumuz için açık olan herhangi bi okula resen atanabilirmişim görevlendirmenin iptali durumunda...Yine de araştıracağım...Bu arada Kastamonu mem'in yazısında hiç ders programı yapılacak filanda yazmıyor nedense...

Ben de bişey sormak istiyorum. Eş durumuyla geldiğim için görevlendirmeler yapılmıştı. bana müzik teknotasarım beden tüm derslerden verdiler+7 saat bilgisayar. İl formatörü ile görüştüğümde o derslere girmeye devam edeceğimi söyledi. 30 saat dersimiz varsa, ne zaman btr yapacağız? Ders yükünü yerine getiri diyor yazıda. Kime göre ders yükü?

Lütfen kendinizi haklı çıkarmaya çalışır gibi sürekli 30 saat kalkıyor yazı Bakanlıkta gibi mesajlar yazmayın.Belki de böyle bir konu açarak siz kafaları karıştırdınız da biz bunun ceremesini çekiyoruz ortalıkta yazı da yok...Fikrinizi kendinize saklamınızı rica ediyorum ve bu maleseflerinize de inanmıyorum...

Arkadaşlar eğitim öğretim bitti mi biter bu bu kadar basit. Tekrar yazı çıkana kadar böle. Tartışmaya gerek yok

fdemirel' Alıntı:
Müdür Beyle görüştüm norm fazlası olduğumuz için açık olan herhangi bi okula resen atanabilirmişim görevlendirmenin iptali durumunda...Yine de araştıracağım...Bu arada Kastamonu mem'in yazısında hiç ders programı yapılacak filanda yazmıyor nedense...

kastamonunun yazısı değil, önemli olan meb in yazısı. Türkiye geneli geçerli.
her il kendine özgü yazı çıkarmıyor. Bt rehberliği yazısını biliyorsunuzdur heralde. dikkatle okuyun lütfen.
iller saat belirlemiyor.
o yazının çıktısını alıp belirli yerleri göstererek ders programı isteyebilirsiniz.

naimeozer' Alıntı:
Ben de bişey sormak istiyorum. Eş durumuyla geldiğim için görevlendirmeler yapılmıştı. bana müzik teknotasarım beden tüm derslerden verdiler+7 saat bilgisayar. İl formatörü ile görüştüğümde o derslere girmeye devam edeceğimi söyledi. 30 saat dersimiz varsa, ne zaman btr yapacağız? Ders yükünü yerine getiri diyor yazıda. Kime göre ders yükü?
sadece bilişim tek. derslerine girersiniz mecburen. diğerlerine girmezseniz. girerseniz gönüllü olur

ya da btr istemezsiniz. istemezseniz zaten daha fazla ek ders alırsınız

Geri