Kasko-Hasarsızlık indirimi hakkında

Kodla Büyü

algoritmax

Aktif Üye
arkadaşlar geçen yıl sıfır km. olarak aldığım seat leon aracıma 53.000 tl üzerinden eureko kasko yaptırdım. 1200 tlye. arabaya bir yıl gözüm gibi baktım, bir yılda 12.000 km. yol yaptım ve bu yıl karşıma çıkan fiyat 1140 tl.

geçen yılki fiyat üzerinden %30 hasarsızlık indirimi olsa 800 küsurlara inmesi gerekirken 1140 tl ile neredeyse geçen yılki fiyatta kaldı benim kasko. sizce bu normal bir durum mu? bir yılda kasko fiyatının bu kadar artması anormal geldi bana biraz?

2006 leonum geçen yıl 1350 tl bu yıl indirimle 1100 tl ye kaskolandı, Anadolu sigorta. (Fikir verir belki)

kasko ve sigorta ücretleri çok fazla zamlandı sebebi o yinede başka firmalarada sorabilirsin.

Hocam geçen yılın fiyatı da bu yılın fiyatı da çok yüksek. Bence farklı firmalardan fiyat al. Axa uygun fiyatlar sunabiliyor. 660 liraya 2007 Focus Collection kaskosu yaptırıyorum ben. Sıfır arabaların kaskosunun yaşlılardan daha ucuz olması lazım.
Bu arada noktanet hocam zam konusunda haklı. İyi zam gelmiş bu yıl. Yetmez ama zamma devam.

hocam kasko yaptırırken 1600ler 1800ler havada uçuyordu. en uygun teklif 1200 tl ile eureko'dan geldi. sıfır aracın kaskosu kasko bedelinden dolayı daha yüksek olabilir hocam. 2006 model arabanın kasko bedeli atıyorum 35000 tldir sıfırınki 50000 tl gibi..

hocam bu sene kasko ve zorunlu sigortaya zam geldi ... size özel bi durum yok. bende yüksek fiyattan kasko kestirdim

0 araçların kaskosu daha ucuz oluyor, daha az arıza, daha sorunsuz oldukları için bir de kötü niyet faktörü daha düşük oluyor,kaskodan boyatma,sağını solunu yaptırma bakımından özellikle 10 yaş üzeri araçların kaskosu uçmuş durumda benim 2001 model 12500tl kasko değeri olana racıma 1500tl istediler kasko için yaptırmadım bende uurerol hocam haklı

algoritmax' Alıntı:
arkadaşlar geçen yıl sıfır km. olarak aldığım seat leon aracıma 53.000 tl üzerinden eureko kasko yaptırdım. 1200 tlye. arabaya bir yıl gözüm gibi baktım, bir yılda 12.000 km. yol yaptım ve bu yıl karşıma çıkan fiyat 1140 tl.

geçen yılki fiyat üzerinden %30 hasarsızlık indirimi olsa 800 küsurlara inmesi gerekirken 1140 tl ile neredeyse geçen yılki fiyatta kaldı benim kasko. sizce bu normal bir durum mu? bir yılda kasko fiyatının bu kadar artması anormal geldi bana biraz?
Hocam aracın 10 yaşında olsa bu kadar itina göstermezdin diye düşünüyorum. Bu yüzden eski arabaların kaskosu pahalı olur. Ama sen verdiğim para uygun diyorsan eurekoya devam et.

bi kaç yerden teklif al hocam, ama adı duyulmuş sigortalar olsun, %30 indirim var die düşünme her sene fiyat değişiyor, son fiyattan %30 indirim yapıyorlar...

bende mart ayında yaptırdım kaskomu eynı şekilde oldu hasarsızlık olmasına rağmen bir önceki yılla hemen hemen aynı parayı ödedim bunun sebebini sorduğumda da kasko firmaları araçların 2. el fiyatlarını arttırmış iyide benim aracın piyasası 27000 değil ama kasko 27000 den kaskoluyor araçta pert e çıkarsa piyasada ne kadarsa araç o kadar ödüyor biri bizleri fena kazıklıyor.
ben bu sene kaskoya 1 hasara kadar hasarsızlık koruması eklettim son 1-2 ay kala aracı servise götürüp iyi bir bakımını yaptıracam kaskodan yeter bizi kazıkladıkları.

anlaşıldı arkadaşlar bu yıl kasko ve sigortalara yüksek zam oranları uygulanmış. teşekkürler cevaplar için.

algoritmax' Alıntı:

Her sene %10 düşmüyor mu kasko?
1 senede %30 olmaz - %10 olur diye biliyorum ben.

3 sene kaskoyu bozdurmassan %30

50 bin kasko bedelli araca %60 indirim ile 850 tl verdim. Seninki normal geldi o yüzden. Firma Ergo

Hocam benim aracım 2008 hyundai accent era crdi select. Aracım 50 binde.
En uygun teklifi axa 580 lira verdi. Sonra sırasıyla groupama 750 liberty 775 ve anadolu 1100.
Anadoluyla axa arasında 2 kat fiyat farkı var. Bu hafta sonu axa'ya yaptırmayı düşünüyorum.

hocam hasarsızlık indirimi %30 civarı doğru.ancak bu indirim o yılın zammı yapıldıktan sonra uygulanıyor.yani geçen yılki fiyata önce zam yapıyorlar.sonra onun üzerinden %30 iniyor.böyle olunca neredeyse aynı fiyata geliyor.benim 3.yılım.ilk yıl 980 lira, 2.yıl 890 lira, bu yılda 780 yaptırdım.yani çok ciddi bir fark olmuyor...

Sigortam.net diye bi site var arkadaslar. Zurich sigortanin 964 tllik telifini sundular. Bu siteyi bilen var mi? İnternette hem cok olumlu hem cok olumsuz yorumlar var karar veremedim.

Geri