Kasımda Askere Gidecekler ile ilgili işlemler

Kodla Büyü

delikatliyam

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Kasım celbinde askere gideceğim. Kısa mı uzun mu olduğu daha belli olmadı galiba ayın 27'sinden sonra belli olacakmış. Şuan bir okulda BT Rehber öğretmenlği yapmaktayım. Nerede askerlik yapacağım belli olduktan sonra nasıl bir işlem yapmam lazım arkadaşlar. Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

cehcah' Alıntı:
delikatliyam' Alıntı:
Arkadaşlar Kasım celbinde askere gideceğim. Kısa mı uzun mu olduğu daha belli olmadı galiba ayın 27'sinden sonra belli olacakmış. Şuan bir okulda BT Rehber öğretmenlği yapmaktayım. Nerede askerlik yapacağım belli olduktan sonra nasıl bir işlem yapmam lazım arkadaşlar. Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

24 değilmiydi?

Ben 27 si diye biliyorum 24u olması daha güzel olur hocam :) Yapmamız gerekenleri biliyormusun

delikatliyam' Alıntı:

bende aynı durumdayım. bende 24 ü biliyorum ama bazılarıda 27 diyor

24 ünde açıklanacaksa heyecan bastı şimdiden :)

Peki yapmamız gereken işlemler neler arkadaşlar bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz :)

en başta maaş işlemi var.. Ayrılacağınız tarihten itibariyle aldığınız maaşı iade etmeniz gerekiyor.. Yok şimdi iade etmem dersen geldiğinde faiziyle birllikte ödersin.. Bir arkadaş kısa dönem askerlik için 60 TL ye yakın bir mebla ödemişti..

memurlar aylığı çalışacağı ay için aldıklarından dolayı oluyor sanırım o zaman maaşın yarısı vereceğiz :) Bu işlemi mal müdürlüğünden mi yapıyoruz ? Ücretsiz için işlemleri nasıl oluyor peki ?

hocam maaşınızı kim yapıyorsa ona söyleyin.. o günleri hesaplasın.. okulda memur varsa o yapar. yok yapamazsa milli eğitimdeki mutemete hesaplattrın sonra mal müdürlüğüne ödersiniz.. belgelerinizi saklayın.. şimdiden hayırlı teskereler..

Geri