kasa çalışıyor ama monitörde görüntü yok?

Kodla Büyü

erdogan_y

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bilgisayar çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor. monitörün ışığı sadece yanıp sönüyor.
arıza nerde olabilir arkadaşlar bi yardım etseniz :(

cok sey olabilir nedeni
ama vga kablonda
ram inde
ya da power suplly da olabilir sorun

1. monitörün bilgisayar ile olan bağlantı kablosunu (VGA) çıkar. ekranda sinyal yok uyarısı alıyorsan monitörde problem yok demektir.
2. VGA kablosunu bilgisayara yeniden tak, monitörü başka bilgisayarda dene ..v.s .
bu arada
Hata buyuk ihtimal ile ekran kartında dır.

Ramleri çıkartıp temizleyip tekrar takın belki çözüm olabilir. Tozlanmaya bağlı olarak bu arıza oluşabiliyor. Bizde
bu dönem 3-5 PC de buna benzer sorun oluştu.

kasada kısa devre yapan bi aygıt vardır. tek tek bütün parçaları çıkar teker teker tak dua et anakartta olmasın benim 56k modem bozukmuş onu çıkarınca düzelmişti.

problemi daha detaylı anlatırsan yardımcı olabiliriz. Ekran kartı oynamış olaiblir. Ekran kartı girişleri eğilmiş olabilir(ekran dan giden kablo ucu) büyük ihtimalle monitörde sorun yok. umarım işe yarar.

hocam güvenlik kartını çıkart... ramleride çıkart tak... bende de aynısı vardı bu şekilde hallettim..,

bunları yaparken de anakartta elektriği tamamen kes

hocam ne yap biliyomusun kasayı aç harddisk anakart bunların elektrik bağlantı kablolarını çıart ardından bios pilini çıkart 1 dakika bekle hepsini yerine tak olmassa ram,ekran kartı v.b yerinde sağlam duruyomu bi bak

hocam bende bu tür problem olduğunda bios pilini çıkartıp tornovida yardımıyla iki ucu birbirine değdirip sonra tekrar pili taktığımda görüntü yerine geliyor.

verdiğiniz çözüm önerileri için teşekkür ederim. yarın bu yolları deneyeceğim. inş. düzelir. :)

Arkadaşım benim labaratuvarda da aynı sorunla çok karşılaşıyorum.Tahminimce monitörle ilgili olması çok az bir ihtimal.IDE kablolarını değiştir.Çünkü makine eski ise bu kablolardan sorun çıkarabiliyor.Bunun yanısıra tabiki ekrankartı,ram yada hdd tak çıkar yapabilirsin.Tozlu ise kompiresör ile iyice temizle bir de öyle dene bakalım umarım sorun çözülür.Allah kolaylık versin.. :)

keysmart sa hocam işin zor. arkadaşaların önerilerini ben kendi bts' emde uygulamıştım. Ama hala çalışmayan aynı hatayı veren makineler var.

arkadaşlar bugün yukarıdaki önerileri denedim ve düzeldi. şimdi tıkır tıkır çalışıyor :++: :alkis:

slm lar benim labta bi tane b,pc de ekran görüntüsü yok monitörün kasaya bağlanan kablosunu çektim sinyal yok yazdı demek ki monitörde sorun yok kasa da çalışıo netsupporttan bilgisayara girebiliyorum ekran görüntüsü gayet normal olarak.ayarlarıyla oynamışlarsa bile deepfreeze var napıcağımı bilemedim bios pilini çıkarıp taktım işe yaramadı markası vestel bu arada bi fikri olan varsa yardımcı olabilir mi

gulerkat' Alıntı:
slm lar benim labta bi tane b,pc de ekran görüntüsü yok monitörün kasaya bağlanan kablosunu çektim sinyal yok yazdı demek ki monitörde sorun yok kasa da çalışıo netsupporttan bilgisayara girebiliyorum ekran görüntüsü gayet normal olarak.ayarlarıyla oynamışlarsa bile deepfreeze var napıcağımı bilemedim bios pilini çıkarıp taktım işe yaramadı markası vestel bu arada bi fikri olan varsa yardımcı olabilir mi
Monitörün parlaklık ayarlarını kontrol edin yada başka monitör takarak deneyin derim

hocam gecen sene buna benzer durumlar oldu ramı tak cıkar harddiski tak cıkar. sonuca boyle gitmistik tabi bir cok sebep olabilir

Power tuşuna elektirk bağlantısı gelir gelmez (mesela güç kaynağını açtıktan hemen sonra) basarsanız bu sorun oluşuyor...Yani ekranda güç koruması açık vs yazılar çıkmadan power tuşuna bastığınızdan oluyor :)

Benim labta da keysmart kurulu. Aynı hata bende de verdi. Anakartta problem oldu arkadaşım. ana kartı değiştirdik yani işin zor...

burada anlatılanları denedim ama yine de ekrana görüntü gelmiyor sorun nerede olabilir acaba :((

ozlem22' Alıntı:
burada anlatılanları denedim ama yine de ekrana görüntü gelmiyor sorun nerede olabilir acaba :((

Kasayı başka yerde çalıştırdığınızda çalışıyormu?

Bu sorun 2008 ubak exper pclerden birinde vardı ancak bugün çözdüm, elektrik hatası diye düşünüyordum, ummadık bir şey çıktı usb klavye klavyede nasıl bir bozukluk varsa kasa çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor klavyeyi değiştirince sorun düzeldi, klavyeyi başka pcye taktığımda da aynı sorunu yaptı.

Geri