kasa çalışıyo görüntü yok..

Kodla Büyü

mipek007

Site Gezgini
merhaba hocalarım. power tuşuna basınca kasa çalışıyo( fan,hdd). fakat görüntü alamıyorum. monitör ve görüntü kablosunu değiştirdim gene aynı. nedeni ne olabilir?

Ekran kartı bozulmuştur. Dahili ise genişletme yuvasından takıp deneyebilirsiniz.

Ram slotu ya da ram kendisi bozulmuştur. Onlar değilse ekran kartıdır...onlarda değilse ve kasa exper ise anakart kondansatör değişecektir

biraz önce aynı sorun bir bilgisayar da karşıma geldi. Bütün paraçları çıkarıp tek tek takarak açmaya çalıştım ve sonuç ram lerden birinde sorun varmış çıkarınca sorun çözüldü.

hiç ses yok hocam. fan ve hdd nin çalışma sesi geliyo sadece. ram in yerini ve kendisini değiştirip denedim gene olmadı.

Ekran kartı bozulmuştur. Dahili ise genişletme yuvasından takıp deneyebilirsiniz

dahili ekran kartı ve harici ekran kartım yok ne yazık ki hocam.

Ram slotu ya da ram kendisi bozulmuştur. Onlar değilse ekran kartıdır...onlarda değilse ve kasa exper ise anakart kondansatör değişecektir

kasa exper hocam da kondansatör ü nasıl değiştircez?

power supply yani güç kaynağınız arızalanmış olabilir. başka bir güç kaynağıyla sağlama yapın isterseniz.

hocam usb girişlerin bozuksa onlar kısa devre yapabilir, bir senesi bende yaşadım aynı sorunu teknik servis geldi ön girişteki usb leri devre dışı bıraktı anında düzeldi.

bende hep bunu yapıyorum
ram sök
kasa elektriği kes
açma-kapama düğmesine 30 kadar say basılı tut -birikmiş elektriği boşaltmak için
ram i sil tekrar tak
çalışması lazım,
ama güç kaynağına dikkat et bende bir tane patladı
ekran kartı ve anakarta dikkat et onlarda uçmasın
bunları yaptım hocam olmadı.

usb lere bakmamıştım onlara da bakayım hocam.

vay arkadaş kondasatörlere de baktım onlarda da sıkıntı yok. usb kablolarını söktüm denedim olmadı.

Hocam bios pili bitmiş olabilir eğer ilk açılışta hiç bip sesi gelmiyorsa olabilir Aynı durumda bende de bir kasa var pili kontrol edeceğim

neo0121' Alıntı:
hasari' Alıntı:
bende hep bunu yapıyorum
ram sök
kasa elektriği kes
açma-kapama düğmesine 30 kadar say basılı tut -birikmiş elektriği boşaltmak için
ram i sil tekrar tak
çalışması lazım,
ama güç kaynağına dikkat et bende bir tane patladı
ekran kartı ve anakarta dikkat et onlarda uçmasın

çözüm budur. Exper PC2lerde sık yaşanan bir durum.
Ayrıca kasayı üfleme aparatı ile temizlemek

Hocam: Ekran kartınız gevşemiş olabilir eğer onboardsa anakartınızda sıkıntı olabilir.
Ya da Windows + P tuşuna bazen projeksiyon kullanınca sadece görüntü onda kalabiliyor...

sorun çözüldü hocalarım. ram da sıkıntı varmış. fakat hiç bi uyarı sesi gelmeyince ben ram dan değildir diye düşünmüştüm. ram i değiştirdim arıza kalmadı. herkese teşekkürler. bilginiz daim olsun :)

Geri