kasa açılmıyor

Kodla Büyü

zdebre

Site Gezgini
arkadaşlar tatilden önce labaratuarımdaki bi öğrenci bilgisayarını açmak için power tuşuna bastığımızda sadece kasanın power tuşunun ışığı yanıyor ama kasa başlatılmıyorudu. power suply çalışmaya başlamıyordu. yani sadece tuşun ışığı yanıyor ama ksada herhangi bi faaliyet görülmüyordu. tozlanmadan dolayı olabileceğini düşünüp kasayı ve power suplyı söktüm bi-kaç öğrencime bahcede güzelce tozlarını temzilemelerini istedim. kasaya tekrar monte ettim taktım kasa acıldı. windows başladı. sorun hallolmuş gibiydi. ertesi gün aynı hatayı tekrar verdi. tatil dönüşü ilgilenirim dedim ve tatilden döndüğümde aynı hatayı başka bi bilgsayar daaha yapmaya başladı. zaten 2 sine idare tafaıdnan el konulmuş labaratuarımda 2 de arızalı pc olunca 11 bilgisayar kaldı. sizce bu arızayı neden verir.
yrdım ve önerilerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler herkese

exper kokusu aldım hocam.eğer öyleyse anakart ya da harddisk problemi.başıma gelmişti..

evet hocam exper. nasıl çözdün hocam problemi. 10 gün arayla 2 bilgisayarda aynı problemi yaşadık. power suply kaynaklı değil diyorsun yani?

hocam bende de benzer bi sıkıntı var bilgisayar acık görünüyor, acılısta siyah ekran üzerinde yazılar ekrana yansıyor ama sonrasında ekranda hiçbir görüntü yok, baska ekranla denedim olmadı, ekran kartını söktüm taktım olmadı, benimki de exper, nedir ki bunların sıkıntısı?

hocam anakart sıkıntısı gibi duruyor.bizdede oldu.anakartı değiştirdik.ram portlarına elektrik veren kısımda sorun vardı.

Aynen bende de Exper var ve aynı sorun vardı. RAM leri çıkarıp taktıkınca sorun o günlük çözülüyor. Sonra tekrar RAM tak çıkar:S

hocam en kısa yolu power kablosunu çıkarıp power düğmesine bir kaç defa basın kondansatör içindeki elektrik boşalsın power kablosunu takın ve power a basın muhtemelen çalışır, bu problem anakart dan kaynaklanıyor

bende bu sorunu güvenlik kartını anakarttan çıkartarak çözmüştüm

meccal14' Alıntı:
bende bu sorunu güvenlik kartını anakarttan çıkartarak çözmüştüm
hocam güvenlik kartları yok zaten. daha önce çıkarılmış sanırım.
yazılım olarak daha kullanışlı olan drive vacine restore plus kullanıyoruz.
anakartlarının mı değişmesi gerekiyo şimdi?

bilgisayarı servise götürdük ve takılan power supply dolayı(artık power ya cok kaltesiz ya da uyumlu değil anakarta) anakart üzerindeki kondansitörler şişmiş dendi. diğer bozuk olan 3 bilgisayarda da durum aynı. 30 lira karşılığı anakart üzeridneki kondansitörleri değiştiriyorlar. hocam powerı da değiştirmenizi öneririz yoksa ilerde aynı hatayı verir dediler. power supplyları da değiştirdik. aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için yazdım.

Geri