KARDEŞLER BİLGİSYARIMDA SORUN VAR YARDIM!!

Kodla Büyü
Kod:
KARDEŞLER LÜTFEN YARDIM EDİN BİLGİSAYARIM SON İKİ GÜNDÜR KAFAYI YEDİ AÇILIYO XP YAZISI GÖZÜKÜO SONRA MAVİ EKRAN ÇIKIO KAPANIO LÜTFEN YARDIM EDİN!!

kasanın elektrik kaynağını kes, RAM'i sök sonra dikkatlice yerleştir(kilitlerinin tık tık ettiğini duyman gerekir.) %80 bundan kaynaklanmaktadır.

mavi ekran hatasının resmini çekip atmanız mümkün mü hocam. hata kodu nedir?

gittiğim okullardan birinde sınıf bilgisayarında mavi ekran hatası vardı. İnternetten bir ders dökümanı indirmiş öğretmen açılınca bu hata oluşmuş. ben acronisle yedeği geri aldım. sorun çözüldü. donanımsal değilmiş.

hiren boot cd varsa onunla aç bir chkdsk , fixmbr,fixboot komutlarını çalıştır.
şayet olmaz ise ram ları sök sırayla tak belki ramların arızalanmıştır. tek tek dene.

arkadaşlar bilgisayardan fazla anlamadığım için o dediklerinizi nasıl yapacağımı bilemiyorum kasayı açtım rami söktüm taktım dikkatimi şu çekti 3 tane kablo boşta hiçbir yere takılı değil ama takacak yer bulamadım.!

açıyorum bilgisayarı windows xp yazısı görünüo sonra hemen mavi ekran çıkıo yeniden başlatıo bide ondan önce bi menü çıkıo güvenli mod fln var hepsini denedim ama aynı oluo

kasa bu işte

Ekli dosyalar

• Görüntü027.jpg
    Görüntü027.jpg
    355.1 KB · Görüntüleme: 837
muratcantoprak' Alıntı:
3 tane kablo boşta onları napim?

biliyorsan uygun yere tak bilmiyorsan hiç bir yere takma
en yakın internet kafeye git. 20 tl format attır hiç bir şey kalmaz.düzelir.

Mavi ekranın fotosunu çekip atın,

mavi ekranın çok nedeni olabilir, kurduğunuz bir programın dosylarında bozulma, silinme, virüsten vs.'den dolayı değişme, bazen o dosyayı silmek ile düzeliyor
ekran kartı, ram vs. donanımlarda arıza, o donanımı kaldırmakla, yani sökmekle düzeliyor
donanım sürücülerinde arıza,
hdd dosya bölümlerinin bozulması chkdsk /f ile düzelir
vs

vs. mavi ekranın fotosunu çekip atın bir bakalım

yeni yüklenen bir program (güncelleştirme de olabilir) ya da donanım değişikliği yapıyor bunu genelde. güvenli kipte açıp son yüklenen programı kaldırma, sistem geri yükleme yapma ya da son bağlanan donanımı çıkarma işi çözüyor ama güvenli kipte açılabilmesi de sıkıntılı gözüküyor. işletim sistemi cdsi ile başlatıp onarma seçeneğini kullanmak, ram ve pil çıkarıp takıp başlatmak denemeye değer.

Geri