Kararsızım 2010-2011 Dizel Ford focus mu Toyota Coralla mı

Kodla Büyü
benimde bir sorum olacak 2001 -2004 model arası 1.6 focus comfort veya ambiente alınır mı.
benzinli 100.000 i devirmiş bir araç sizce nekadar sorunsuz olabilir. yakıtı nasıldır.
arkadaşlar arabamı değiştirecem tavsiyelerinizi bekliyorum.

hocam dün bir eczacı arkadaş aldı.
2004 model collection + güvenlik paketi. 22300tl, tüplü ama ruhsata işli değildi, satan adam 1 hafta olmuş tüpü takalı. 84000 km de 4 yazlık 4 kışlık lastik

corolla bence. çünkü corolla alırsan suyunu yağını koy dağa taşa vur arabanı. sanayi yüzünü görmezsin, motor arızası vermez kolay kolay diye biliyorum

hocam bizde 2011 toyota corolla var bayılma sorunu diye birşey yok gayet canavar gibi araba ;) 205 tork 90 beygir, ama focusun dizel motoru toyotaya göre daha kuvvetli, hem torku yüksek hem beygiri.
toyota corolla çok konforlu bir araç gayet rahat kullanıma sahip motor sesi falan duymuyorsunuz. focus ise konfor açısından corollaya göre kötü ama bu sizi rahatsız eder mi bilemem ;)

egeman84' Alıntı:
hocam bizde 2011 toyota corolla var bayılma sorunu diye birşey yok gayet canavar gibi araba ;) 205 tork 90 beygir, ama focusun dizel motoru toyotaya göre daha kuvvetli, hem torku yüksek hem beygiri.
toyota corolla çok konforlu bir araç gayet rahat kullanıma sahip motor sesi falan duymuyorsunuz. focus ise konfor açısından corollaya göre kötü ama bu sizi rahatsız eder mi bilemem ;)
bildiğim piyasayadaki en sessiz dizel motor toyota

kesinlikle toyota ikinci elde çok sağlam zarar etmezsin ford ikinci eli zayıf corolla dizel bence başarılı 1.4 motora göre çok seri

Hocam burada yazılanlara bakarsanız kafanız karışabilir. Herkes farklı bakış açısıyla kullandığı aracı yorumlar. Youtube da bir sürü otomobil kanalı var oradaki test videolarını izlemenizi tavsiye ederim. Bazılarında model bazlı kıyaslamalar da var.

Son düzenleme:
Her iki arabanında artı ve eksileri var. Ben dizel corolla kullanmış birisi olarak konforlu ve ekonomik bi araç. Ayrıca sağlamlığına diyecek yok. İki aracı çekiş açısından değerlendirmek yanlış olur birisi 1.6 diğeri 1.4 tabiki toyota ağır kalır fakat şehir içi yakıt tüketiminde toyota daha ekonomiktir. Ayrıca dizel arabanın keyfi benzinlide yoktur. Ben çok fazla sorun etmedim çekiş kısmını bence yeterliydi. Toyota 3000 devirde 125 km hız yaparken focus 135 km hız yapar buda motor büyüklüğünden ve tork farkından kaynaklanıyor. Bence bulacağınız aracın km si ve kaporta motor temizliğine dikkat ettikten sonra iki araçta alınabilir. Satarken aynı km de corollayı dha rahat satarsın.

Ben de 2012 1.4 dizel corolla kullandım.Gayet konforluydu.Aynı zaman da yakıtta da daha ekonomik.

Geri