kararsız kaldım! müdürlük mü müdür yardımcılığı mı

Kodla Büyü

mse

Süper Üye
Süper Üye
başvuru ekranları açıldı. yalnız ben müdürlük başvurusu yaptım.. ancak müd yardımcılığında yer çok. açıkta kalmamak için müd yardımcılığı mı yazsaydım. yoksa sizin ekranlar nasıl ikisine başvuru yapabiliyor musunuz?

müdürlük iyidir müdür yardımcılığı amelelik, protokolde yerin bile yok, kandırmaca. makam veriliyormuş gibi gösterilip evrak memurluğu yaptırıyorlar

Hocam torpilin varsa müdür olursun zaten. Torpilin yoksa müdür yardımcılığı bile zor.

6 ay görevlendirme müdür yardımcılığı yapmış biri olarak Öğretmenlik Candır Diyorum başka da bişey demiyorum.

hyrgul' Alıntı:
Bence ne istediğini bilmeyen müdür olmasın.

:alkis: :alkis: Liderlik vasfı kesinlikle olmazsa olmaz. Teknolojiden muhakkak anlayacak. Mevzuat ve kurallara hakim olmalı ve insanlarla insan gibi ilişki kurmalı...

Enddlesss' Alıntı:
hyrgul' Alıntı:
Bence ne istediğini bilmeyen müdür olmasın.

:alkis: :alkis: Liderlik vasfı kesinlikle olmazsa olmaz. Teknolojiden muhakkak anlayacak. Mevzuat ve kurallara hakim olmalı ve insanlarla insan gibi ilişki kurmalı...
Bu konuda hemfikirim, şu sorulara da dikkat çekmek isterim.

liderlikten maksat!
kaçımızın lider müdürü var ki..
haftsa sonu kurslarında teog da dersimiz yok diye itilmedik mi kenara. kaç tane müdür liderlik yapıp; hocam sen rehberlik yap, iki haftada bir öğrencileri eba üzerinden sınav et. öğretmeni kazanım eksiklerini öğretmene bildir. sana kurs görevi veriyorum. sonuçta rehber öğretmensin dedi ki.
kaç tanesi mevzuattan anlıyor ki. bu adamların hepsi işin başında işi öğrenmiyorlar mı. .
korkusuz olmaları liderlikten mi geliyor yoksa sırtını dayadıkları sendikalardan mı? Zaten yapılan işin tanımını yapacak olsak; liderlik mi... Yöneticilik mi... idarecilik mi.... hepsi ayrı ayrı tartışma konusu. tartışılmaz bir gerçek var bu adamlar yaptıkları işin başında işi öğreniyorlar ve böyle idealleri olan kişiler ne kadar erken bu işe başlarlarsa o kadar kar.. biz öğretmenliği öğrencilik yıllarırında mı öğrendik.

ne istediğini bilmek meselesi!
Ben ne istediğimi biliyorum da bizi seçenler ne biliyor acaba... sorulan üç-beş tane soruyla velinin öğretmenin öğrencinin tüm sorunları hallolacak mı?

3 bilemedin belki 5. elenişim... en azından okulu yönetecek kişilerle yüz yüze görüşüp bu şekilde puanlamak bence güzel. ama kriterler standart değil. aynen bilişimcilerin kazanımları gibi... arkamdan "paralel mi " diye soruşturmalarından, sınavlarda şunu - bunu tanıyor musun, referans getirdin mi diye sormalarından bıktım. sizlerin sınavları nasıl geçiyor bilemem.

Torpil torpil torpil gerisi hikaye torpiliniz yoksa boşuna umutlanmayın yinede mülakata gidelim ama umutlanmayın

Geri