KARAR 2 : CEBIT'te Kullanılacak Sloganlar ve Afişler

Kodla Büyü

mnv

Aktif Üye
Arkadaşlar Cebit'te kullanacağımız sloganları önce kendi süzgeçimizden geçirelim daha sonra bu başlıkta paylaşalım, Sloganlar için hazırladığımız afişleri de bu başlıkta paylaşalım.

"İyi ki bilgisayar öğretmeniyim"

yada

"Dersimizin önemsenmesi için; Beden Eğitimi Öğretmenleri gibi Sokaklara mı dökülelim..."

olabilir..

Bilgi toplumu için BİLİŞİM ŞART!
Kaybetmeyelim!

Bu bir afiş olarak tasarlanırsa üst cümlenin yanında bilgisayar kullanan bir ilköğretim öğrencisi resmi, alt kısımda ise bilgisayarı elinden alınmış ve mutsuz ve düşünceli bir ilköğretim okulu öğrencisi eklenebilir.

Gerekirse en alt kısma da bir cümlelik açıklama eklenebilir. "2010-2011 Eğitim Öğretim yılında 1,2,3,4 ve 5. sınıflarda Bilişim Teknolojileri dersi kaldırıldı."

mnv' Alıntı:
Bilgi toplumu için BİLİŞİM ŞART!
Kaybetmeyelim!

Bu bir afiş olarak tasarlanırsa üst cümlenin yanında bilgisayar kullanan bir ilköğretim öğrencisi resmi, alt kısımda ise bilgisayarı elinden alınmış ve mutsuz ve düşünceli bir ilköğretim okulu öğrencisi eklenebilir.

Gerekirse en alt kısma da bir cümlelik açıklama eklenebilir. "2010-2011 Eğitim Öğretim yılında 1,2,3,4 ve 5. sınıflarda Bilişim Teknolojileri dersi kaldırıldı."

Evet Bilgi Toplumu Can alıcı nokta olabilir. Hükümetin birçok planında Bilgi Toplumuna dönüşümden söz edilmekte...

benim çocugum bilgisayaar biliyor bu derse gerek yok diyen zihniyet için aslında bunlrın oyun çocugu oldugunu anlatan bir afiş olmalı

Yine Kaybetmeden Anlamayacak mıyız ?

alt kısımlara küçük sloganlarla dert anlatılabilir.

en alt kısımlara da bu güne kadar kaybettiğimiz ve değerini bilmediğimiz değerli insanların,doğal güzelliklerimizin resimleri konulabilir.
Atatürk'ün değerini bilemedik mesela,
Kazım Koyuncu'nun mesela,
Ormanlarımızın mesela,
denizlerimizin,
hasankeyf'in mesela,
Allianoi'nin mesela,
bu tür resimler alt kısma konulabilir
boylece güncel veriler ışığında,daha duyarlı bir afiş ve slogan olur.

Saygılar

Her okulda bir laboratuvar.
Peki nasıl kullanacağız?

Açıklama: 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında 1,2,3,4 ve 5. sınıflarda Bilişim Teknolojileri dersi kaldırıldı. Bilişim kan kaybediyor!

Arkadaşlar etkinliği isminden başlamak lazım.

BBNet Bilişim Öğretmenleri Çalıştayı
"slogan..."

Formel bir isim ve slogan... Bunu netleştirmeniz acil gerekir ki başka ortamlarda duyurularda söz birliği etmek etkiyi arttırır.

daha önce paylaşılan afişler vardı .. bt dersiyle alakalı hatta facebook grupta mevcut onlarda kullanılabilir

Slogan: Geleceğimiz Çocuklarımız; Geleceğimiz için Bilişim.

BT laboratuarları boş kalmasın.
Milyarlarca lira yatırım çöpe gitmesin.

BT Lablarına kilit vurmayın!!!

Öğrencilerin Bilişim Teknolojilerini Kullanmaya
Bilişim Teknolojilerinin de Bir Rehbere İhtiyacı Var!!!

"Kaç yanlış bir doğru eder?" deyip alta bize yapılanlar sıralanabilir. ya da "3 yanlış bir geleceği götürdü"

"GELECEK.exe dosyası kayıp. Lütfen Bt öğretmeninizle temasa geçiniz!!!"

Dersi sadece oyun ve internet dersi olarak görenler için şöyle bir afiş de olabilir bence.
Bir bilgisayarın monitöründen çıkan virüs, oyun, vb. gibi şeyler. Arkada da ulaşılmayı bekleyen yararlı bilgiler havuzu ve bilgisayar başında bunlara nasıl ulaşılacağını bilmeyen bir çocuk.

BU ARADA BEYLER NTV KANALINA MAİL ATALIM YADA TELEFON EDELİM. O KANALI HÜKÜMET İYİ TAKİP EDİYO. KESİN SESİMİZ DUYULUR. bence tabi.. :D

"Biz Öğretmeniz..." olabilir.

yada

"madem çok biliyon bana soru sorma" olabilir

bu ara yaka kartı felan olacaksa nicklerde yazabilirmi kartlarda. acep

"Bilişim gelecek demek, gelecekte bilişime yer yok" yada " Gelecek bilişimle olur ama Türkiyede bilişimin geleceği yok"

"Muallimler!Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır." Devir bilişim devri, en büyük görev Bilişim Öğretmenlerindedir.

Bir tarafta teknoloji kullannan öğrenci... diğer tarafta ellinde abeküs olan bir öğrenci fotoğrafı ve "onlar ve biz" deyimi

poet' Alıntı:
"İyi ki bilgisayar öğretmeniyim"

yada

"Dersimizin önemsenmesi için; Beden Eğitimi Öğretmenleri gibi Sokaklara mı dökülelim..."

olabilir..

bence baska branşların isimlerini kullanmaylaım belki olnların tepkisini çekebiliriz. yada onların derslerinide azaltabilirler:)

bizler öğretmeniz bilgisayar taimircisi değil...

devir bilişim devri, devirme bilişimcileri.
devirirsen bilişimcileri, üzülür birileri :)))

Geri