Kar paleti mi zincir mi?

Kodla Büyü

Tosbaa

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar. Malum kar kış geldi. aracım için kar paleti (snowwolf) ya da takmatik zincir arasında kaldım. palet 100 tl zincir 40 tl. zinciri biliyorum da palet kullanan var mı? görüşlerini paylaşsa güzel olur.

hocam aslında bende bunları düşünüyordum geçen hafta hepsiburada da 80 tl ye rastlamıştım. ben takmatikten memnun kalmadım az kar varsa takmaktik iş görür ama yoğun karda takmatik yada kar paleti ha var ha yok. o yüzden zincirle araca zarar vermemek için kar paleti tercih edilebilir.

yoksa atlı nın serpme zincirleri gibisi yok.

Hocam ben Gümüşhane- Şiran da çalışırken takmatik zincir kullandım ama hiç memnun kalmadım.Daha sonra kalın zincirler var.Kamyonlara bağlananlardan aldım.Biraz gürültülüydü ama çok sağlamdı.Kullanmadım ama kar paletinin daha iyi olacağı kanısındayım.Bir de nerede yaşadığınıza yani yağan karın yoğunluğuna göre de tercihler değişe bilir.

- Zinciri takmak zahmetlidir. Kar paletleri zincire gore cok daha kolay monte edilir. Yontemi kavradiktan sonra 5 dakika icerisinde kar paletini takmak mumkun.

- Kar paletleri, zincirden cok daha az sarsinti yaratir.

- Karin az oldugu yerlerde, paletleri cikarmaya gerek kalmiyor. Zincirin ise koparak araca zarar verme riski var. Kisa sure olunca asfaltta dahi kullanilabiliyor.

Kar paletleri zincirden daha pahali. Ama ayda yilda bir kullanirim demiyorsaniz da kar paleti daha makul. Hem daha uzun omurlu, hem kullanimi cok rahat. Ben gecen sene Snowwolf marka palet aldim ve Uludag'a ciktim. Oncesinde yolda duz gitmeyen arac, paleti taktiktan sonra gayet rahat bir bicimde ilerlemeye ba$ladi. Gayet memnun kaldim. Size de tavsiye ederim.

alıntı

Geri