Kapalı Bilgisayarı Uzaktan Açmak

Kodla Büyü

ghost

Site Admin
Yönetici
Çoğumuz bunu netsupport ile yapmaktayız zaten..Birde farklı metodlarını öğrenelim...

Bilgisayarınız kapalı ama açmak istiyorsunuz :) Nasıl olacak Önce PC'nin ethernet kartının Wake On LAN (WOL) özelliğini desteklemesi gerekir.
BIOS'ta WOL'un enable olduğuna dikkat edin.

bios-wol.jpg

Daha sonra Windows'da Ethernet kartınızın MAC adresini alın

wol.ht2.jpg

Wake On Lan işlemi için bir programa ihtiyacınız var

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Eğer Local'den PC açma işlemi yapacaksanız aşağıdaki gibi ayarları yapın

wol.ht3.jpg

Eğer Internet üzerinden PC açma işlemi yapacaksanız öncelikle 9.portu kendi subnet grubunuza yönlendirin

wol.ht4.jpg

9 UDP 192.168.1.255
Global IP'nizi (dış IP) www.ipbul.com (http://www.ipbul.com/) adresinden aldıktan sonra aşağıdakine benzer girişleri yapın

wol.ht5.jpg

Kolay gelsin

*cmd.exe deki mac ve subnetmask ile "wake on lan" a yazılan mac ve subnetmask adresi bagdaşmıyor.Örnek olsun diye verildigi içinmi tutmuyor?
*wol her iki pc yedemi kurulacak
*üstteki wol tablosu kapalı duracak olan pc yemi uygulanacak
*alttaki görülen wol tablosundaki internet adresi,açık olan pc nin,mac adresi ise kapalı olan bilgisayarın adresimidir.
*mac adresinin sonu genelde 0 çıkıyor. Bizdeki,cmd de ne çıkmışsa o mu yazılacak.

Kapalı Bilgisayarı Uzaktan Açmak

Sayın ghost
Çoğumuz bunu netsupport ile yapmaktayız zaten..Birde farklı metodlarını öğrenelim...

yazmıssınız.
netsupport ile kapalı pc nasıl açılıyor yardım eder misiniz?

ghost hocam denediniz mi?
ya da deneyip de başarılı olan arkadaşım var mı?
Bu yöntemi denemiştim ama başarılı olamamıştım.
Lan da zaten açıyoruz da internetten açmak gayet hoş olur.

elektriklerin gidip geldiğini veya modemin resetlendiğini varsayarak sormuştum.

güzel paylşım teşekürler. bir sorum var, benim harici eternet kartım var. denedim sadece dahili olan eternet kartında çalışyor. harici olanda eternetten çalışmsı için biostan ayarı var mı?

Geri