Kapalı bilgisayarı uzaktan açma

Kodla Büyü
Okuldaki bilgisayarı uzaktan açsanızda uzaktan bağlantı sağlayamazsınız. Tabi yakınınızda meb bağlantısı yoksa. Normal bağlantı ile okul meb bağlantısındaki bir bilgisayara bağlanamazsınız.

Zor hocam. Bende Lab'a ipcam koydum. Ne yaptım ne ettim se telefon üzerinden kendi netimden bağlanamadım.

Okuldaki bilgisayarı okul dışındaki bir internetten açamazsınız. Evinizdeki bilgisayarı okuldan açabilirsiniz ama okuldaki bilgisayarı evinizden açamazsınız. Bunun sebebi milli eğitim vermiş olduğu internet hizmetinden dolayı.

eski bir cep telefonu, telefona bağlı bir devre kartı. Telefona mesaj gönderiyorsunuz, devre kartı mesajı okuyor, mesaja göre istenilen her türlü elektrikli aleti çalıştırıyor veya kapatıyor, elektrik gidip geldiğinde geri mesaj gönderiyor. Bir sürü seçeneğini yapabilirsiniz.

pcnin içine bir arduino baglayın pinlerden birini power switci tetikleyin. arduino yu esp8266 veya ethernet shild ile internete baglayarak bu işlemi yapabilirsiniz. veya
drekt bir wifi röle de işinizi görebilir.
Fakat en büyük sorununuz FATİH interneti olacaktır.

eski bir cep telefonu, telefona bağlı bir devre kartı. Telefona mesaj gönderiyorsunuz, devre kartı mesajı okuyor, mesaja göre istenilen her türlü elektrikli aleti çalıştırıyor veya kapatıyor, elektrik gidip geldiğinde geri mesaj gönderiyor. Bir sürü seçeneğini yapabilirsiniz.
Fatih ağı wifi baglanti problemi oluşturuyorsa evet dediğiniz gibi yapılabilir.
Bahçe sulama için dtmf modülü ile yaptım

Geri