Kamera Sistemi Kurmak istiyorum bilgili olan var mı?

Kodla Büyü

arslan_1905

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar kamera sistemi kuracağım bunu yapabileceğimi düşünüyorum sonuçta teknik bilgim var diye düşünüyorum fakat biraz araştırma ve bilgiye ihtiyacım var bana yol gösterebilecek arkadaşlarımdan yardım istiyorum
hangi malzemeler hangi kamera tipi nelere dikkat edilmesi gerekli vb.
cevaplarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum

Öncelikl hocam kayıt işlemini nereye gerçekleştirmek istiyorsunuz. Bilgisayara mı yoksa DVR cihazamı. Onun dışında kaç kameralı sistem yapacaksınız kamera sayı önemli ona göre DVR kart yada DVR cihazı belirlemelisiniz. Kamera seçerken en önemli özelliği kaç TVline olaçağına bakmak, birde gece görüşlü ise kaçIR ledi var onada bakmak gerekir. Onun dışında kablo ve bnc konnektör ve kameralar için adaptör lazım.
Size bir adres vereyim orayı inceleyin derim.
http://www.kamerasepetim.com/

hocam o siteyi inceliyorum fakat söylediğiniz TVline ne demek oluyor?
kaç kamera görüntüsünü aynı anda mı göstereceğini ifade ediyor?

TVline kameranın görüntü kalitesini ifade eder. Gönderdiğiniz ürün ip kamera kablosuz olarak görüntü aktarımı yapar. Siz hocam kamera sistemini nereye kuracaksınız ona göre cevap vereyim.

hocam buroya kurulum yapacağım çok büyük bir alan değil fakat dışarıyı da iki açıdan kamera konulması gerekiyor yani iki içeri iki dışarı şeklinde

maliyeti en aza düşürüp en kaliteli görüntüyü almak istiyorum bilgilendirirseniz çok memnun kalacağım

hocam birşey sorabilir miyim bir arkadaş dört kamera alıp bağlamış decodere benzeyen bir cihaz var bir tanede sata hdd almış ona bağlamış bir de monitör var biz böyle bir sistem kursak nasıl olur?
bir masaüstü pc var fakat biraz eskidi yani güncel bir model şu anda masraf oluşturacaktır yani sizin fikrinizi merak ediyorum hangisi daha iyi olur benim için şuan
siz iki kamera demişsiniz ama bize dört kamera lazım değil mi

arslan_1905' Alıntı:
hocam birşey sorabilir miyim bir arkadaş dört kamera alıp bağlamış decodere benzeyen bir cihaz var bir tanede sata hdd almış ona bağlamış bir de monitör var biz böyle bir sistem kursak nasıl olur?
Daha güzel olur.

www.bizde hesapli.com
burdaki ürünler balitech uygun fiyatlı idi
biz iki senedir kullanıyoruz sorun yok
kameracılar bu ürünleri sevmiyor ama bizim okulda 18 kamera var sorunsuz çalışıyo
http://www.bizdehesapli.com/?mainpage=u ... du=BL-9916 173 tl 16 kamera bağlarsınız
dış ortam için
http://www.bizdehesapli.com/?mainpage=u ... u=BL-6120D 93 tl
iç ortam için
http://www.bizdehesapli.com/?mainpage=u ... du=TG-3392
yada
http://www.bizdehesapli.com/?mainpage=u ... du=BL-805S
olabilir
kablo - jak - hdd (3,5 inc 500 gb)
başkada bişey yok hepsini bir birine bağlamalısınız

16 kamera fazla fakat 8 li olan olabilr peki kaliteli mi bu cihazlar hocam malımızı gözeteceğiz sonuçta?

hocam sana iki tane kamera resmi gönderiyorum bunlaar piyasanın en iyi çeken kameralarıdır.
birini seç ve kaç tane koymak istiyorsan al işte

Ekli dosyalar

• kameralar.rar
    44.3 KB · Görüntüleme: 63
Hocam öncelikle bilgisayara ve dvr cihaza kayıt yapan iki temel sistemden birine karar vermek gerekiyor.
Bilgisayara kayıt yapan sistemler için masaüstü bilgisayar önerilir, Çünkü bilgisayara Pcı dvr kart eklemek gerekiyor.
Diz üstü sistemler için usb dvr kartlar var fakat verimli değiller, tavsiye edemem.
Genel anlamda bilgisayara kayıt yapan sistemlerin avantajı düşük maliyet ve geçmiş kayıtları kolay izlemedir.
Dezavantajı ise bu sistemler cpu ve ram kontrolünde çalıştığı için stabil bir sistem gerekir.
Sisteme virüs girmesi durumunda kayıt sisteminiz tutarsız davranabilir.
İlgili bilgisayarı günlük işleriniz için de kullanıyorsanız, cpu ve ram e fazla yüklenmeden dolayı kayıt sisteminiz kararabiliyor.
Bunları tamamen aşsanız bile bilgisayar sürekli açık kaldığı için için kondansatörler şişer ve kayıt sisteminiz yine kararabilir.
Diyelim ki elektrikler kesildi pc yi elle açmanız gerekir.
Bunu da aşmak için biosu elektrik geldiğinde bilgisayarı açacak şekilde ayarlamanız gerekir
ve işletim sistemini de parola vs. sormadan açılacak şekilde ayarlamanız gerekir
Bitmedi kayıt programını başlangıçta çalışacak şekilde ayarlamanız gerekir.

Gelelim Dvr cihazlara yukarıdakilerin hiçbirini yaşamazsın elektrik geldiği sürece kayıt yapar.
Bir tek dezavantajı var kayıtları izleme işlemi pc deki kadar kullanışlı değil.

Profesyonel düşünürsen sorunsuz bir sistem istersen Dvr cihaz tercih etmelisin.

Gelelim kameralara 1/2 - 1/3 - 1/4 gibi ccd ve cmos sensörler karşımıza çıkıyor
En kaliteli görüntü 1/2 sensörde, en kötüsü ise 1/4 sensörde Genel olarak 1/3 ler fiyat performans anlamında kullanışlı diyebiliriz.
Ayrıca ccd sensörler cmos sensörlerden daha kalitelidir
Sensör markası olarak da sony yi tercih etmek gerekiyor.

Tvl değeri rakam olarak yükseldikçe görüntü kalitesi yükselir.
Ir led sayısı arttıkça gece görüş özelliği aratar.
Lens büyüdükçe görüntü kalitesi artar.

Geri bir adet güç kaynağı kablolar ve jacklar kaldı onları da kaliteli ürün seçmekte yarar var.

Hangi ürünü tercih etmen gerektiği hususunda yine yardımcı olurum.

Selametle...

çok teşekkür ederim yardımcı olursanız ürünleri seçip alalım istiyorum internetten alışveriş yapacağımız için güvenilir sitelerden birini tercih etmemiz gerekiyor siz hangini önerirsiniz?

kalelibilisim hocam inşallah yazımı görürsünüz yardıma ihtiyacım var sizden gelecek cevabı bekliyorum

Daha yeni bir firmaya kurulumu yaptım balitechlerin fiyatları uygundur ama sizi üzme olasılığı fazla ben daha çok JMK'yi öneriyorum. Taiwan malı oldukça iyi fiyatı pahalı ama evladiyeliktir. istersen teknik şartnameyi gönderebilirim.

saygılar

Geri