kalvye ve mause takılıyken kasa açılmıyor

Kodla Büyü

ecezehra

Seçkin Üye
Seçkin Üye
labaratuardaki bilgisayarlardan bir tanesi üzerinde klavye veya mouse takılıyken açılmıyor.klavye ve mausu değiştirdim. ama yine açılmadı. klavye ve mausun usb veya ps/2 olması farketmiyor.her ikisindede açılmıyor. klavye ve mausu çıkarınca kasa normal bi şelilde açılıyor. problemi nasıl halledebilirim.

ecezehra' Alıntı:
Yazılımsal gibi geldi bana. Formatla düzelebilir gibi duruyor.
hocam format atmayı denedim ama format atılmıyor.bikaç dakika çalışıp donup kalıyor.
Mouse ve klavyenin kullanıldığı farkıl bir boot cd ile başlatarak denebilirsiniz. mesela acronis veya ghost gibi bir programda açıp mouse klavye çalışıyor mu bi bakmak lazım. O zaman bilgisayarın portlarında veya anakartta soru var diyeceğim. Ama diyemiyorum:)

hocam bugün benzer bir sorunla ben de karşılaştım. hazırda yedeğim vardı acronis cd si ile başlatıp yedeği kurdum düzeldi. ha bi de klavye ve fareyi de değiştirdim. bu klavye ve fareler yeniden kurulum yaptıktan sonra bile o makinede çalışmadılar. ama ilginçtir başka makineye taktığımda sorunsuz çalıştılar. garip ama gerçek!

Güvenlik kartı olan vestel lablarda klavye fareler sıkıtnı çıkartıyor. Eski okulumda her gün ilk açılışta ratgele bir kaç makina klavye ya da fareyi görmüyordu. Başka bir usb Portuna taktığımızda düzeliyordu.

Mouse ve klavyenin kullanıldığı farkıl bir boot cd ile başlatarak denebilirsiniz
hocam farklı bir boot cd ilede başlatamadım. bütün portlarıda kontrol ettim ama problem devam ediyor.

Geri