Kablosuz Yaşam Adaptörü Kullanan

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar modemimiz ile ilgili sorun yaşıyoruz modem salonda kalırsa diğer odalarda çekmiyor koridora taşımamız gerekiyor, aynı zamanda tivibu hizmetinden yararlanıyoruz, tivibu cihazımız salonda onu da modemde ayıramıyoruz.
Müşteri hizmetleri şöyle birşey önerdi kablosuz yaşam adaptörü alın modemle tivibu cihazı arasındaki bağlantıyı o sağlasın dedi böyle birşey kullanan var mı?
Tivibu uyduya geçelim dedik taahhütümüz varmış ordan ceza yemek istemiyorum
Sinyal güçlendirici aldım salondaki modemden çalışma odasına bile çekmedi hiçbir işe yaramadı ki ucuz birşeyde almadım.

Access Point alıp koridora koyacaksınız sinyali modemden alıp diğer odalara iletecek. Bahsettiğiniz kayramı ilk defa duydum. Kablosuz ağ adaptörüdür o.

Olmadı Hocam teknosadan aldık sinyal güçlendirici salondan çalışma odasına yine çekmiyor hiçbir işe yaramadı şimdi koridora koyup denedik modemi her odada çekiyor şuan ama bu seferde tv.u kullanamıyoruz

Evde bu modeli kullanıyorum. Gayet memnumnum. alalı 2 sene oldu.
TP-Link 750Mbps Kablosuz AC Dual Band Kolay Kurulumlu Access Point & Menzil Genişletici

salon duvarı belli ki baya kalın ya da duvar içinde bişeyler sinyal kesiyor. ev içi yalıtım mı var acaba çok ilginç

modemi salon kapısının üstündeki duvara(koridor tarafına) sabitlemenizi öneririm.

salon duvarı belli ki baya kalın ya da duvar içinde bişeyler sinyal kesiyor. ev içi yalıtım mı var acaba çok ilginç

modemi salon kapısının üstündeki duvara(koridor tarafına) sabitlemenizi öneririm.
Hocam bende anlamadım ama hiçbir daireden ses gelmiyor belki yalıtımla ilgili birşey olabilir yoksa ev çekmemesi için çok büyük de değil 110 metrekare

Evde bu modeli kullanıyorum. Gayet memnumnum. alalı 2 sene oldu.
TP-Link 750Mbps Kablosuz AC Dual Band Kolay Kurulumlu Access Point & Menzil Genişletici

Hocam ondan da kullanıyoruz o da 6 mbps falan çıkardı en fazla ama bunu çalışma odasına takmıştık modem salonda şimdi bir arkadaş dedi ki sinyal güçlendirici koridorsa olmalı bilgisayar ile modemin arasında biryerlerde olmalı dedi onu deneyeceğim.
Bu arada kablosuz yaşam adaptörü dedikleri şey sinyal güçlendirici mi? Türk Telekomda müşteri hizmetleri tivibu ile modem arasında bağlantıyı sağlayacak birşey dedi farlı birşey gibi anladım ben

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-12-16 at 13.04.13.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-16 at 13.04.13.jpeg
    59.6 KB · Görüntüleme: 59
Sinyal güçlendiricisi modemden kaliteli sinyal almalı siz zaten kullacağınız odaya koyarsanız hiçbir faydası olmaz çünkü oda çekmez çekmesi için kullanacağınız mekan ile modem orasında bir yerde olması lazım tahminen iki mesafenin ortasına gelmeli.

hocam wifi analyzer ile evdeki ağları tarat. hangi ağ kanalı çok kullanılıyorsa onlardan uzak dur. en az kullanılan ağ numarasını belirle.modemin arayüzüne girip, kablosuz ağ ayarlarından kanal numarasını değiştir. seninki otomatiktedir muhtemelen. tavsiyem 11 nolu kanal. birde çok modemin yakınlarında başka elektrikli cihaz,beyaz eşya falan var ise onlarda ağ sinyalini etkiler.

Sinyal güçlendiricisi modemden kaliteli sinyal almalı siz zaten kullacağınız odaya koyarsanız hiçbir faydası olmaz çünkü oda çekmez çekmesi için kullanacağınız mekan ile modem orasında bir yerde olması lazım tahminen iki mesafenin ortasına gelmeli.
Hakikaten öyleymiş orta bir yere taktım ortalama 12-14 mbps oldu tüm evde sinyal güçlendiriciyi kullanmayı becerememişim, sorun çözüldü çok teşekkürler arkadaşlar, ne yeni tivibuya ne yaşam adaptörüne hiçbir şeye gerek kalmadı

hocam wifi analyzer ile evdeki ağları tarat. hangi ağ kanalı çok kullanılıyorsa onlardan uzak dur. en az kullanılan ağ numarasını belirle.modemin arayüzüne girip, kablosuz ağ ayarlarından kanal numarasını değiştir. seninki otomatiktedir muhtemelen. tavsiyem 11 nolu kanal. birde çok modemin yakınlarında başka elektrikli cihaz,beyaz eşya falan var ise onlarda ağ sinyalini etkiler.
Modemin yanında birtek tv var Hocam , wifi analyzer ı da extradan deneyeyim

videoyu izlersen bir yötem daha anlatıyor. Modem frekansını yükseltebilirsiniz veya daha güçlü modem anteni takabilirsiniz.

Elektrik tesisatınız uygunsa en sağlıklı çözüm bence Powerline Adaptor kullanmaktır. Müşteri hizmetlerinin yaşam adaptöründen kastı da bu olabilir belki. TP-Link'in ürünleri var bir bakın isterseniz...

Geri