Kablosuz Ağda WEB Şifreleme Sorunu - Yardım

Kodla Büyü

RaHaB

Aktif Üye
Okulumuzda farklı markada iki AP var (Zyxel ve Tplink). Uydudan gelen kabloyu Zyxel olan Ap ye bağladım, wpa2 şifreme vardı önceden ve sorunsuz bir şekilde nete bağlanıyorduk, elimde bulunan ikinci Ap devreye sokup bir üst kata da sinyali dağıtmak istedik.

Repeater olarak kullanmaya çalıştığım Tp link te wpa2 şifreleme kısmı aktif olmadığı için, ilk modemin ayarlarını Web şifrelemeye çevirdim fakat web şifrelemeye çevirdikten sonra ilk modemden bile nete bağlanamaz olduk. Web şifreleme neden olmadı anlamadım, web şifrelemeyi kullanırken yapmam gereken başka ayarlamalar mı var acaba, bu konuda ne önerirsiniz?

Dip Not :) Evde kendi modemimide (markası Huawei) web şifrelemeye çevirdiğimde de aynı durum var. Hatta kendi bilgisayarımda kablosuz yayın yapan bu ağın yanında "Bu bilgisayardaki ağ için kaydedilen ayarlar ağın gereksinimiyle eşleşmiyor." uyarısı var ve hiç bir şekilde bu ağa bağlanılmıyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler…

Eğer Windows 7 kullanıyorsanız, Ağ ve paylaşım merkezine girip, sol taraftaki kablosuz ağları yönet'e girip, ilgili kablosuz ağı silin ve yeniden bu ağa bağlanın.
XP'de de bilgisayara kayıtlı kablosuz ağları görüntüleyip, ilgili ağı silip, yeniden bağlanmayı deneyin.
Muhtemelen kablosuz ağa aynı şifreyi vermişsiniz ama şifreleme türünü değiştirmediğiniz için bağlantı kuramıyor olabilirsiniz.

Yarım için teşekkürler hocam,
ayarları o kadar çok kurcaladım ki oldu :oops: bir daha yap deseler yapamam galiba :mrgreen:

Geri