k12 deki k ne demek?

Kodla Büyü

muallimim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
com=commercial oluyor. yani ticari demek.
org=organizasyon falan....

Peki k ne demek?

12 sanırım toplam eğitim yılı oluyor. 8 + 4

K12; Kanada, ABD ve Avusturalya’da ilk, orta ve lise dengi okulların siteleri için belirlenmiş bir standarttır. Kindergarten ve 12th grade terimlerinden türemiştir. Kindergarten; 4-6 yaş aralığında okula başlayan çocukları temsil ederken 12thgrade veya grade 12 ise 12.sınıf anlamına gelmektedir. Bu ülkeler 12 yıllık eğitim süresini ve Kindergarten terimini baz alarak .k12 uzantısını seçmiştir. Türkiye de bu uzantıyı olduğu gibi kabul edip eğitim kurumlarında kullanılmasını uygun görmüştür.

Selam ve saygılarımla...

eypio' Alıntı:
K12; Kanada, ABD ve Avusturalya’da ilk, orta ve lise dengi okulların siteleri için belirlenmiş bir standarttır. Kindergarten ve 12th grade terimlerinden türemiştir. Kindergarten; 4-6 yaş aralığında okula başlayan çocukları temsil ederken 12thgrade veya grade 12 ise 12.sınıf anlamına gelmektedir. Bu ülkeler 12 yıllık eğitim süresini ve Kindergarten terimini baz alarak .k12 uzantısını seçmiştir. Türkiye de bu uzantıyı olduğu gibi kabul edip eğitim kurumlarında kullanılmasını uygun görmüştür.

Selam ve saygılarımla...

Yine dışarıdan doğrudan aldığımız bir şey.

İlginç
Beki sadece amerika ve kanada mıı kullanıyor bu uzantıyı
Benim bildiğim dünyaca kullanılan bir kısaltma

bloodtwister' Alıntı:
com=company değilmiydi ? :eek: ben yıllardır böyle öğretiiyordum :?
com : İngilizce'de "commercial" kelimesinin kısaltması olan .com uzantısı, “ticari” anlamına gelmekte olup dünya çapında herhangi bir kısıtlamaya tabii olmadan kullanılmaktadır. Birçok firma .com uzantısını, internette çok yaygın tanınmış olması sebebiyle tercih etmektedir. Öte yandan, firmalar internete taşındıkça, boşta kalan .com uzantılı alan adlarının sayısı da azalmaktadır.

Öğrencilerimle birlikte biz "Kesintisiz12" yıl eğitim diye şifrelemiştik :D Bende bilmiyordum...

Yaw siz bunca yıldır ne anlatıyordunuz :) :)

Acilen konuyu kapatmak lazım kimse duymasın :p

akşam kim milyoner olmak isterde çıktı bu soru 30000 liralık soruydu cevabı anaokulu demek çıktı.yarışmacı sınıf demişti.

Geri