Jounior Sheriff koruma programı

Kodla Büyü

ersin_sisman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar vestel lab da koruma kartı olan bazı bilgisayarların ctrl home ile güvenlik kartına giriyorum ve c sürücüsü korumalı görünüyor. Ancak masaüstüne dosya kaydediyorum yada c ye program yüklüyorum bilgisayar tekrar açılınca o dosyanın hala orda oldugunu ve programın silinmediğini görüyorum. Kartı ve program doğru bir şekilde işliyor gibi görünüyor ancak koruma yapmıyor. sizce neden olabiilir?

benmde başıma geldı dün laba programları kurduktan sonra guvenlık kartlarını etkınlleştireyım dedim etkınleştırdım güya sonra bi deneyeyım dedm senn yaptığın gibi ama olmadı aktıf deil hala neden olmadı anlamadım bende yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar :?

Dostum Exper bilgisayarlarda Setup'tan da bi ayarı var. ondan olabilir belki.
ilk fırsatta setup'ın hangi bölümünde olduğunu yazarım. kolay gelsin.

Hocam bizim okulun bilgisayarı vestel. setup ında sorun olabilir diyorum ama çıkaramadım daha.

C nin korumada olduğu menüde altta koruma modunu otomatik ve deri yüklemeyi 0 gün yapın. Sorunu bu şekilde çözebilirsiniz.

hocam benim başıma geldi ne yaptıysam çözemedim en sonunda koruma kartının sürcüsünü tekrar yükledim ve ondan sonra çalışmaya başladııı

hocam benim başıma geldi ne yaptıysam çözemedim en sonunda koruma kartının sürcüsünü tekrar yükledim ve ondan sonra çalışmaya başladııı

Problem benimde başıma gelmişti ve çözdüm. Önce setuptan boot ayarlarından Güvenlik kartını en başa getiriyorsunuz (Legacy PCI Device şeklinde gözüküyor olmalı). Yani önce güvenlik kartı, sonra cd-rom... şeklinde.
Ondan sonra en önemli nokta şu: Öğrenci veya öğretmen bilgisayarının c sürücüsünde DRIVER diye bir klasör var. Onun içinde güvenlik kartı klasörüne girip Setup dosyasını çalıştırmanız lazım. Karşınıza gelen pencereden Install seçeneğini seçip bilgisayarı yeniden başlatın. Bundan sonra güvenlik kartı çalışacaktır. (Anlattıklarım Exper - Junior Sherrif için geçerlidir. Vestelinki de aynı olabilir. Eğer olmazsa bi ara Driver dosyasını upload ederim.)

bazen tmancar hocanın dediğide işe yaramayabilir. Çünkü benim başıma geldi. Bu durumda internetten driver indirip yüklemek gerekiyo. Ben sorunu bu şekilde çözdüm.

güvenlik kartı sorunu kesin&doğru çözüm

bilgisayar açılırken ctrl+home ile ayaryarla girip kartı sistemden kaldırın.
bilg. açılırken kurmu isteyecek çıkış yap.
sonra bilg. açıp öğrenci imajdaki junior şeriff den v8.0 yükle.
ilg. yeniden baslat bu sefer özel yükleme yap kartı.ve kaydedip çık vestel promega bilgisayarlar için geçerlidir.
%100 çözümdür. kolay gelsin...

Geri