Joomlada editör tanımlama

Kodla Büyü

fatmazehra

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba ben okul sitesinde bir üyemi editör yapmak istiyorum, amacım haftalık hikaye, şiir ve zeka sorusu güncellemelerini ona aktarmak. Fakat editör tanımladığımda girişi ..../administrator ekranından yapamıyorum. Normal login olarak da sadece var olan yazıları düzenleyebiliyr admin paele giremiyor :) Acaba publisher mi tanımlamam gerekli? Ya da publisherın yetkileri neler bilen var mı?

haklısınız be de okuyunca anlayamadım :D kullanıcı tanımlamaları ve bu kullanıcıların yetkileri ve admin panele nasıl ulaşacakları konusunda bilgi istiyorum :)

Hocam üyelerin her bir tanesine admin panelinden yetki verilebiliniyor. Ana panelde / Üyeler / İstediğiniz üyeyi seçin vede yetkisini değiştirin. Yanlış anlamadıysam eğer...

Evet biliyorum, bir üyenin içerik eklemesini istiyorum ona hangi seviye izin vermeliyim? Editör mü Publisher mi?

Editör yeterli oluyor.

hocam burda dikkat etmeniz gereken olay şu, üye haklarında iki bölüm var,

1-publick Fronted:
denetim masasına giremezler. Mesala editör normal kullanıcı girişi ile girer, gelen menüde haber vs ekler. Bizim bu forumda yaptığımız gibi, yeni konu ekleyebiliriz, düzeltebiliriz vs ama ana başlıklara dokunamaz ve olanlar üzerine işlem yapar. Önceden ayrılmış kategorilere göre eklme-düzenleme yaparlar.

2-publick backed:
Denetim masasına girerler, Kendi çaplarında cirit atarlar. admin olarak siz SÜPERsiniz zaten. Manager en düşüğüdür. Publisher denetim masasına girmiş hali, kategori oluşlturamaz ama içerik eklerler.

Bu durumlarda size tavsiye olarak şunu tavsiye ederim; kendinize admin haricinde ikinci bir kullanıcı tanımlayın, hakları değiştirip giriş çıkış yaparak, içerik ekleyerek kişilerin-grubların hangi sayfada ... neler yapabileceğini görürsünüz. İşiniz bittiği zaman da tanımladığınız yeni kullanıcın haklarını SÜPER yapıp, admin yerine o adla girersiniz. Malumunuz yazının altında ekleyen:admin yerine ekleyen:hasan daha hoş durur :)

slm dostum ben bir üyemi editör yaptım bu üyem siteye giriş yapınca üye menüsündeki haber gönder menüsünü kullanıyor ve içeriğini burdan ekliyor ama kategöri secin bölümünde kategorü yok bunu nasıl halledeceğiz acaba

Geri