Joomlacılar Quickstart kurulumunda Nerede Hata Yapıyorum?

Kodla Büyü

seferzafer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
okul web sitesine yeni bir tema buldum ve denemek istedim. tema ücretsiz quickstart paketi indirdim. (Bt Arise)
şuradan üye olup indiriliyor http://bowthemes.com/joomla-templates/bt-arise.html

okul sitesinin eskisi ftp alanını tamamen sildim temizledim.
panele girip veritabanınıda sildim.
panele girip dosya yöneticisinden quickstartı yükleyip zipten çıkardım.
sonra veritabanı ve kullanıcı oluşturup ilişkilendirdim ikisini.
site adresini browsera yazıp normal kurulum ekranından ilerleyerek kurulumu yaptım.
sonlarda örnek veriyi yükle ekranında da örnek veriyi yükleyi tıkladım.
installation klasörünü son olarak silerek kurulumu tamamladım.

buraya kadar bir hata veya eksik var mı?
ama site açılmadı. hata verdi.

Fatal error: t3import not found object: core.libs.browser in /home/suyar/public_html/plugins/system/jat3/jat3/core/common.php on line 33

sorun nedir acaba??

bilgisayarda zipten çıkarıp o şekilde kurmayı deneyin. (dosyaları klasörden fp ile yolayın) büyük ihtimalle tüm dosyalar zipten düzgün çıkmamıştır böyle olursa joomla kurulumu gerçekleşir ama site çalışmaz
başka bir ihtimal hostinginiz joomla uyumlu olmayabilir.(tüm linux hostlar joomla uyumlu olmaz)
mysql sürümü 5.2 nin altındaysa açılmaz

o temayı 2 sefer kullandım; temada hata yoktur. Eksik tema indirmiş olabilirsiniz yada hostunuzda problem vardır...

Hocam 2 öneri var denediğimden değil siz deneyin diye yazıyorum
tema ise 2.5 ise temiz joomlanın 2.5.1 sürümünü gönderip panelden açın versiyon geri yüklemesi olacak muhtemelen eklenti o zaman çözülüyormuş
JAT3 plugin i güncel versiyona güncelleyin joomla sürümünü geri almadan çözülüyormuş

Geri