Joomla yönetim paneli butonları çalışmıyor

Kodla Büyü

muptela

Üye
Joomla 1.5.14 kurulu. Makale ekleme işlemi yapamıyorum. Yeni butonuna tıkladığımda hiçbir işlem yapmıyor. Kayıtlı makaleleri düzenleme işleminde ise kayıt butonuna bastığımda kaydetmiyor.

joomla ana editörde bir değişiklik yap mesela editörsüz dene... bir de joomla1.5 in daha üst versiyonunu kullan...

Joomla versiyonun eski ve büyük ihtimal ieden farklı bir tarayıcı kullanıyorsun.
Joomla 2.5 kur yada sadece ie ile kullan

bu kesinlikle joomla versiyonuyla ilgili değildir benim halen joomla 1.5 hatta 1.0 sitelerim var ve aynen joomla 2.5 gibi stabl sorunsuz çalışıyorlar
bunun nedenleri şu olabilir
1- crackli cute ftp vb. program kullanmanızdan dolayı veritabanı hata görmüş olabilir
2- kullandığınız bir eklenti sitenize zarar vermiş olabilir
3- warez eklenti kullanmanızdan dolayı sitenize virüs bulaşmış olabilir

çözüm : eklentileri sırayla devre dışı bırakın halen düzelmiyorsa makale ile kategori yedeği alıp sıfırdan joomla kurun

Uzun süre sitede hiç bir değişiklik yapmadım. sınavı hakkı yayınlanınca duyuru yazayım dedim. Siteye makale ekleyemedim. joomla panelinde bazı butonlar çalışmıyor. makale silmek istediğimde makale seçili olduğu halde silmek için makale seçmemi istiyor. ie, chrome, firefox, iceweasel ve win 7, pardus , xp hepsini de denedim. sürüm yükseltirken bir sıkıntı çıkarsa site gider diye düşünüyorum. Yedek almadım şimdiye kadar. Site zamanında bilsa dan alınmış.

o zaman sorunu çözdük. bilsanın hostingi windows hostingtir ve sunucularındaki güvenlik önlemlerini arttırdılar bu nedenle bilsa hostingte maalesef joomla sorun veriyor benim birkaç sitemin hostingi de bilsaydı işin içindne çıkamadık ve hostingi değiştirdik.

Daha yeni 1 yıl uzatmıştık siteyi. Aradım 2 gün oldu dönmediler. Eğer sorunu çözemezlerse para iadesi istemem gerekiyor.Başka hostinge siteyi direk aktarabilir miyiz? Sıfırdan mı kurayım? Hayırlısı olsun ne yapalım.Uğraşacağız artık.

maalesef para iadesi yapmıyorlar ben 5 yıllık hostingi çöpe attım. 1 yılı kullanılmış 4 yılı kalmıştı joomla çalışmadı aynı sizdeki gibi yönetim paneli menüleri çalışmıyordu ve suçu bana buldular
eğer akeeba yedekleme bileşeninin kurup yedek alabilirseniz başka siteye taşırsınız, bildiğim kadarıyla onların sunucularında yedekleme özelliği yok olsa da yeni alacağınız hostingde çalışmaz, çünkü onların sunucusu kendi yazılımları mysql gibi özellikleri yok
ben ne yaptıysam akeeba yedekleme bileşenini onların sunucusuna kuramamıştım yedek bir şekilde aldım ama sonraki hostingde bi işe yaramadı. mysql olmadığı için veritabanı tablolarını da yedekleyemezsiniz.
sitenize giriliyorsa makaleleri metin editörünü devre dışı bırakarak bir text dosyasına tek tek kopyalayın images klasörünü de ftp den alın. daha sonra yeni sitede images klasörünü eski yerine koyun makaleleri yeni siteye aktarırken de metin editörünü devre dışı bırakıp tek tek içeri alın sonra resimler tekrar görünür
kolay gelsin

Teşekkür ederim. Kopyala yapıştır yapacağız artık bişeyler ama yeni hosting için müdürle konuşmam lazım. Uzun zaman alacak anlaşılan. Yine de firma ile bir görüşeyim belki çözüm üretirler.

Geri