Joomla - Php Nuke - Vbulletin vs.

Kodla Büyü

hakanotuken

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Ben asp biliyorum ama Php ye heves edip başlıyorum. Bu forumdaki bilgilerle sunucu kurdum ve joomla' yı yükledim ama birşey kafama takıldı. Joomla - Php Nuke - Vbulletin gibi farklı şeyler var bunlar farklı şeyler mi? veya bunlardan hangisi daha avantajlı...

hepsi bunları içerik yönetim sistemi . Bir veriyi db'ye yazarsın sonra istediğin format,sırra, ve kriterle sayfada yayınlarsın .ÖRnek db goster tablosunda 1-0 değerlerini kullanıyorsun 1 goster 0 gosterme gibi sen sayfanı admin panelinde bunu belirliyerek anasayfayı biçimlendiriyorsun. İşin özü ise bunları kullanarak php öğrenemezsin. Bunlar hazır koddur ve sana yardımcı olur kodlama yönünde .

Ben hepsini denedim nerede ise; yaklaşık 10 tane CMS sistem kurup yönettim; amacınıza göre seçin derim.. Joomla - Nuke - Smf - Jm- Bloglar...

Şöyle bir soru yönelyteyim yeni başlık açmadan neden hangi CMS yi kullanırız ? bir biri ile mukayese edecek olursak hangisi daha iyi ?

açıkçası şu joomlayı deneme şansım oldu....Elin oğlu üşenmemiş yapmış valla...Publisher gibi çok basi site yapabiliyorsun...Üstelik siteye kurduğun bileşen ve modüller sayesin de sitede forumdan tutun, resim galerisi, oyunlar, personel sayfaları v.b. zaman alıcı sayfaları çok kısa sürede ve hiç kod bilemeden yapabiliyorsunuz...:)

hocam ben bu yönetim sistemlerinin çoğunu kurdum ve kullandım joomla kadar kolay,görsel ve işlevsel olanını görmedim, ben içerik yönetim sistemi(CMS) kullanmak istiyorum diyorsan joomlayı şiddetle tavsiye ederim ama ben bu işi öğrenmek istiyorum diyorsan html öğren derim, html ve biraz da php bilgin olmazsa joomla ile site kurabilirsin ama üzerinde değişiklikler yapmkta sıkıntı yaşarsın...
bu arada soruna istinaden joomla ve phpnuke aynı işlevi yapar ama joomla çıkmadan önce phpnuke zirvedeydi joomla çıktı millet joomlaya geçti, vbullettinin bu ikisiyle alakası yok vbullettin bir forum yönetim programı ve forum sistemleri arasında en iyi olanıdır ayrıca lisans ücreti de pahalıdır :) joomla ve phpnuke ise beleştir... :lol:

abi yapmayın ya ben jooamla kadar hantal bi sistem görmedin bir bana jooamlayla yapılmış yüksek hitli popüler bi tane site göstersin.... benim acizane tavsiyem php fusion bi deneyin lütfen farkı gerçekten göreceksinizi iyi çalışmalar sayın hocalarım

umarım bir gün beni duyan olur artık su hep bilindik klasik sistemleri bi kenara bırakalım

Geri