JOOMLA krulumu hakkında acil yardım....

Kodla Büyü

ibrahimdemircan

Site Gezgini
Joomla1.0.13TR yi bilgisayarıma apache ile kurdum bütün ayarları yaptım diyebilirim. localhost tan siteme giriş yapıyorum ama aşağıdaki iletiyi alıyorum. Bunu nasıl kapatabilirim.

Asagidaki ayarlarin yapilmamasi sistemi etkilememekle beraber yapmanizi Güvenlik açisindan öneriyoruz: PHP register_globals ayari `KAPALI` olmasi gerekirken `AÇIK`

PHP register_globals ayarları `KAPALI` olması gerekirken `AÇIK` durumda.
.htaccess dosyasını bilgisayarınıza indirin notpad yardımı ile açın ve en alta aşağıdaki kodu yapıştırın kaydedin ve tekrar root dizinine dosyayı atın diğerinin üzerine yazdırdıktan sonra bu uyarıyı panelde görmeyeceksinizdir.

php_flag register_globals off

alinti

Hocam bu bahsettiğiniz dosya nerede birkaç klasörde aynısı var..

Ekli dosyalar

• image001.png
    image001.png
    61.8 KB · Görüntüleme: 488
Hocam joomlayı bilgisayarıma kurdum apache ile

bu bahsettiğiniz html dosyası şeklinde çıktı aramada.

tam olarak yerini belirtirseniz sevinirim..teşekkürler...

htdocs (yada www root) dizininin altında.
Sizin joomla dosyaları nı kopyaladığınız yerde.

globals.php

exemcli'nin dediği gibi. İmkanın varsa webden server kullan. Webde daha az hata veriyor.

Bende ilk ay sadece kendi bilgisayarımdan denedim. Başıma gelmeyen kalmadı. Ama dışarıdan bir server ayarladım. Daha rahatım. Önceleri çıkan daha doğrusu çıkardığım sorunların %95 artık çıkmıyor.

exemcli' Alıntı:
ibrahimdemircan hocam
http://www.wampserver.com/en/ bu serverı dene localde çalışmak için
ayrıca eğer okul için yapıyorsan hocam webden çalışırsan daha az problem yaşarsın gibi geliyor.

hocam teşekkürler.

.htacces dosyasın

php_flag register_globals OFF kodu yapıştırdım bu dosyayıda index.php dosyasının içerisinde olduğu klasöre kopyaladım sorun çözüldü.

verdiğin serveri deneyeceğim....

Geri