Joomla kayan haber - duyurular modülü

Kodla Büyü

zafer_can

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kayan haber - duyurular modülü arıyorum. Joomla 1.5 için. siteye eklenen son 5-10 haberi içine alan olabilir veya hangilerinin son haber olacağına biz karar verebiliriz. Siteye eklenmiş haberleri sayfanın sağında duyurular - haberler gibi bir modülle göstermek istiyorum. Elinde böyle bir modül olan varsa lütfen...

ja bulletin modülü var bu iş için. istediğiniz kadar kategorideki haberleri yayınlayabiliyorsunuz. resim ve tarihleriyle birlikte. tavsiye derim. ama kayan şekilde değil o

Asıl lazım olan atacağım haberler hep farklı kategorilerde. Karşılaştığım modüller genellikle kategori ya da bölüm seçmemizi istiyor. Seçtiğimiz zaman da duyurulmasını istemediğim haberler de duyurular modülünde yayınlanıyor. Benim asıl aradığım duyurularda yayınlanacak olan makaleleri ben seçeyim. Şunlar şunlar duyurulsun diye. Öyle bir modül arıyorum.

öyle bir modül var mı bilmiyorum ama size şu yöntemi önerebilirim:
sadece o modül için ayrı bir kategori açın. değişik kategorilerde olan ve o modülde yayınlamak istediğiniz içerikleri açtığınız yeni kategoriye kopyalayın. ve jabulletin modülünde de yeni açtığınız kategoriyi seçin.
böylece hem varolan içerikleriniz kendi yerinde kalmış olacak hem de istediğiniz içeriği orada yayınlamış olacaksınız. son haber olma işi de zaten şöyledir: paneldeki sıra ne ise modüldeki sıra da o olur. istediğinizi üste alabilirsiniz. modül aramaktansa bu yöntemi tavsiye ederim.

okyanus41' Alıntı:
sadece o modül için ayrı bir kategori açın. değişik kategorilerde olan ve o modülde yayınlamak istediğiniz içerikleri açtığınız yeni kategoriye kopyalayın. ve jabulletin modülünde de yeni açtığınız kategoriyi seçin.
böylece hem varolan içerikleriniz kendi yerinde kalmış olacak hem de istediğiniz içeriği orada yayınlamış olacaksınız. son haber olma işi de zaten şöyledir: paneldeki sıra ne ise modüldeki sıra da o olur. istediğinizi üste alabilirsiniz. modül aramaktansa bu yöntemi tavsiye ederim.

Tşk ederim sayın hocam. Aklıma geldi aslında ancak bir makaleyi birden fazla kategoriye aktaramadığımız için makalelerin kopyasını almak ilk başta beni uğraştıracaktı. Ama galiba böyle yapıcam
Tşk ederim

zafer_can' Alıntı:
okyanus41' Alıntı:

Tşk ederim sayın hocam. Aklıma geldi aslında ancak bir makaleyi birden fazla kategoriye aktaramadığımız için makalelerin kopyasını almak ilk başta beni uğraştıracaktı. Ama galiba böyle yapıcam
Tşk ederim
içerik kopyalamak basittir hocam. joomlada bileşen dışında herşey panelden kopyalanabiliyor.Ancak jabulletinde dikket etmeniz gereken birşey var: kategorilerin ID'lerini ister. ID kategori yöneticisine girdiğinizde en sağda yazan rakamdır. Kolay gelsin...

kadir54' Alıntı:
İnşallah İşine Yarar.
MOD_NEWS SCROLLER DUYURULAR BÖLÜMÜNDE MAKALENİN BAŞLIĞINI DEĞİL TAMAMINI YAYINLIYOR MODÜL AYARLARINDA SADACE MAKALENİN BAŞLIĞINI YAYINLASIN DİYE BİR SEÇENEK YOK
BEN SADECE MAKALENİN BAŞLIĞINI YAYINLAYA BİR KAYAN YAZI MODÜLÜ ARIYORUM

MOD_NEWS SCROLLER pro modülünü netten buldum pro versiyonunda sadece başlığı veya metin + başlık ayarlayabiliyoruz ayrıca yazı kalınlığı ve yazı rengi ile modül kalınlığı ve rengi de ayarlanabiliyor
ekte veriyorum modül ayarlamalarını da ekran görüntüsü olarak verdim

Ekli dosyalar

• kayan yazı bileşeni.rar
    115.6 KB · Görüntüleme: 694
k.cokol' Alıntı:
kadir54' Alıntı:
İnşallah İşine Yarar.
MOD_NEWS SCROLLER DUYURULAR BÖLÜMÜNDE MAKALENİN BAŞLIĞINI DEĞİL TAMAMINI YAYINLIYOR MODÜL AYARLARINDA SADACE MAKALENİN BAŞLIĞINI YAYINLASIN DİYE BİR SEÇENEK YOK
BEN SADECE MAKALENİN BAŞLIĞINI YAYINLAYA BİR KAYAN YAZI MODÜLÜ ARIYORUM

ŞU ADRESDE SAĞ TARAFTA Sizin söylediğiniz şekli ile var sadece başlık

http://www.ismailhakkitonguc.k12.tr/

Geri