joomla Destek Lütfen Acil

Kodla Büyü

irfan

Üye
Arkadaşlar bir siteyi bşitrmek zereydim ve şöyle bir hata aldım bilenler lütfen yarımcı olsun
Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to database

valla hocam türkçesi veritabanıyla bağlantı kurulamadı diyor. serverda sorun olmasın sizden kaynaklı olmayabilir.

Sayın hocam öncelikle siteyi localdemi kurdun yoksa yayınladınız mı?
Hata mesajı veri tabanı bağlantısıyla alakalı, genellikle daha joomlayı kurarken karşılaşılan hatadır, sebebi de veri tabanının hiç oluşturulmaması ya da adının, şifresinin yanlış yazılmasıdır. phpmyadmin le veritabanı oluşturup joomlayıda düzgünce kurduktan sonra hatayı alıyorsanız serverla alakalı olabilir.

local hostta çaılşıyordum ve 1 ay kadar bi ara verdim hiç doukunmadım ve böyle bir hata verdi nasıl düzeltebilirim bu benim ilk site çalışmamdı ve bence gayet güzel oldu ve ben bunu pazarlamayı da düşündüm bir yardımcı olursanız sevinirim

hocam veri tabanın çalışmamış veya veri tabanının şifresini, kullanıcı adını veya başlangıcında veri tabanı için belirttiğin kiriterlerden biri değişmiştir.
VERİ TABANI ÇALIŞTIRMAK İÇİN KULLANDIĞIN PROGRAMI KONTROL ET.

veritabanıyla alakalı bir sorun. veritabanı için kullandığın bilgileri (şifre, kullanıcı adı ) kontrol et. localde tasarladığında sorunla karşılaşma olasılığı yüksek. hostta çalışmak çoğu zaman daha mantıklı...

configuration.php dosyasını açıp orada bulunan veritabanı adı, kullanıcı adı, şifresi kontrol edeceksin. Veya configuration.php yi yeniden oluşturacaksın. Birileri sıfırlamış olabilir. Nedeni budur. Örnek configuration.php dosyasını nette bulabilirsin. Sen bilgileri kendine göre düzenle.... www.cmsturk.net buraya bakabilirsin..

Geri