joomla da okul sitesi için banner oluşturma

Kodla Büyü

bilimle

Aktif Üye
Arkadaşlar, bilenler okul sitesi için banner nasıl oluşturulur örnekle gösterebilir misiniz?
not: fotoshop da ve flash da da olabilir.

arkadaşlar joomla da tema yapmayı bilmiyorum. okul içinde hazır hiç bir tema gitmiyor. elinde meb in standartlarına uygun tema olan varsa veya yapmayı bilen varsa atabilirmi?

Sevgili hocam joomlayla mebin standartlarına uygun tema bulmak samanlıkta iğne aramaya benziyor.Bence bundan vazgeçin ve kafanıza uygun bi tema kullanın gitsin.Şahsen ben öyle yaptım zaten kimseninde incelediği filan yok.Tabi yinede bu sadece bir öneri sizin bileceğiniz bi iş.

hocam mebdeb aldığımız şablonu joomla uyarlamaktan bahsediyorum. xml dosyasını vs. oluşturmayı. yani joomla şablon yapmayı bilmiyorum. çoğu sitede gördüm. elinde olan varsa lütfennn

dostum joomla ile sanırım html kodlarıyla bir web sitesi hazırlamayacaksın umarım eğer php ile bir sayfa yaparsa ki joomla ile en uyumlu dil bu ve okul adresini meb in verdiği şu k12 li adresler var ya ondan bahsediyorum verdikleri sunucu ne php yi ne asp yi nede mysql dillerini destekliyor yani verdikleri k12 li sunucular sadece html yi destekliyor

joomla meb teması

Arkadaşlar bu tema joomla için hazırlanmış meb teması. belki işinize yarar...

Ekli dosyalar

• mebv0.1.zip
    267.4 KB · Görüntüleme: 1,043
cooolllooo' Alıntı:
yani joomla ile bir web sitesi yaparsın fakat bunu k12 li sunuculardan yayınlayamasıısn

Meb in verdiği alanlarda php kullanılamıyor dolayısı ile joomla da -kurulamıyor...

www.merkezutrecht.k12.tr joomla ile yapılmış. ana tema rengi yeşildi. arka plan resmini bulup rengini mavi yaptım. birz kodlarını karıştırdım mebin istediği gibi mavi oldu. banner içinde fhotoshopta aynı boyutlarda bir banner hazırlayıp, ana temadaki banner resmiyle değiştirdim. yani temada banner resminin olduğu dosyaya aynı adla kendi resmimi koydum. ama denildiği gibi bu ücretli bir alan. milli eğitiminde yani alan alıp ona dreamweaverla hazırlıyorum yeni siteyi

Esin hocam bannerla uğraşmadım çünkü tema içime sinmiyor değiştirdiğim temaya göre bir banner yaparım diye düşündüm..

zgnet hocam sizin okulun sitesi çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Fotoğraf albümünü nasıl yaptınız? personel için bir bileşen mi kullandınız?

saolun hocam. fotoğraf albümü için internetten bulduğum hazır bir galeriyi kullandım. adını hatırlamıyorum. uzun zamandır da bakmıyorum zaten utanıyorum kendimden:( çalışmalarımın olduğu bilgisayar da şu an tamirde ama aratırsanız hemen bulacağınıza eminim. pesonelde ise herhangi birbileşen yok. sadece içerik sayfaları oluşturup kadromuz sayfasına ekledim. nasıl yaptığımı adım adım hatırlamıyorum şimdi ama konuyu iice bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır eminim. kolay gelsin:)

zgnet hocam meb.k12.tr li adresler joomlayı desteklemiyor dendi nasıl oldu joomla yı meb in verdiği bir alanda çalıştırdınız

yoka bu k12.tr li alana para mı ödediniz anlatırsanız sevinirm
ayrıca site sade ve güzel olmuş

arkadaşlar tema editleme işi bilene aslında basit ama uğraşmak gerekiyor tema yapıları bezen karma karış oluyor neyin nerede olduğnu bilmek cok zor.

Bu nedenle sadece banner yapıp swish yada flashda onu kod olarak oraya gömmek daha mantıklı olur..

geri kalan kısmı illaki mebin şablonlarına benzeyecek diye bir şeyyok

arkadaşlar temayı editledim diyelim

ama siz meb joomla desteklemiyor diyosunuz
ben joomlayla yapılmış bir siteye nasıl k12.tr adres aldınız onu soruyorum ya bilen varsa lütfen cevap verebilir mi

nedenben' Alıntı:
arkadaşlar temayı editledim diyelim

ama siz meb joomla desteklemiyor diyosunuz
ben joomlayla yapılmış bir siteye nasıl k12.tr adres aldınız onu soruyorum ya bilen varsa lütfen cevap verebilir mi

hocam arkadaşların aldığı site kendi okulu tarafından alınmış. Yani k12.tr.
Ancak mebin verdiği site meb.k12.tr ve sadece html,flash ve javascriptleri yükleyebilirsiniz. Joomla olması için mysql ve php desteği gerekiyor. O da meb'in sitesinde yok...

hakoteknik hocam hay Allah razı olsun

ben de diyodum bu k12 tr li adresler nerden geldi kara kara düşünüyodum:)

meğer önünde "meb" yokmuş ha:)

var ya söylemesen bikaç gün daha düşünürdüm çok sağol:)

zgnet' Alıntı:
saolun hocam. fotoğraf albümü için internetten bulduğum hazır bir galeriyi kullandım. adını hatırlamıyorum. uzun zamandır da bakmıyorum zaten utanıyorum kendimden:( çalışmalarımın olduğu bilgisayar da şu an tamirde ama aratırsanız hemen bulacağınıza eminim. pesonelde ise herhangi birbileşen yok. sadece içerik sayfaları oluşturup kadromuz sayfasına ekledim. nasıl yaptığımı adım adım hatırlamıyorum şimdi ama konuyu iice bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır eminim. kolay gelsin:)

Fatmazehra hocam,
http://www.merkezutrecht.k12.tr/index.p ... &Itemid=29 adresindeki bileşen bir wrapper, yani arkadaşımız bir html vs bir döküman hazırlayıp sunucuya atmış ve menüye wrapper olarak bağlamış.
wrapper başka sitelerdeki veya kendi sitenizdeki bir web sayfasını joomla sayfasının içine monte etmektir ve eklemesi 10-15 saniye sürer. tabiki eğer sayfa hazırsa...

Forum da http://www.bilgisayarbilisim.net/wrappe ... t3646.html bölümünde WRAPPER nasıl eklenir, basit bir şekilde anlatılmış..

Hasan hocam teşekkür ederim ben de Atatürk köşesini o şekilde yapmıştım. Ama kendim bir html hazırlayıp, servera atıp linkle çağırmak aklıma gelmemişti sağolun

Bana bu şablon şartı çok saçma geliyor, neden tek tip yapmaya çalışıyorlar acaba ? Belli kurallar olması güzel ama illa ki şu şablonda olacak denmesi garip...Bu arada ben var olan k12.tr ye devam ediyorum verilen meb.k12.tr den sadece yönlendirme verdim umarım sorun çıkarmazlar

Geri