joomla 2.5 için personel bileşeni

Kodla Büyü

volkankey

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar q personel bir de bir kaç contact plugini denedim ama 2.5 e uymuyor sanırım
2.5 için öğretmenlerimiz bölümüne yönelik bir eklenti var mı

hocam geçen bende aradım da 2,5 için bir okula site yaparken
bulamadım. Direkt içerik olarak ekledim sonra menüye bağladım içeriği

teşekkürler hocam peki kullandığın (2.5 için) eklenti vs . önerebileceğin neler var?

1- bir özel html modülü oluşturup bunu temanızda ve sitenizde hiç olmayan bir pozisyonda yayınlayın. buraya müdürün resmini yükleyin altına adını soyadını yazın pozisyon olarak da elle yazarak mudur deyin,
2- bir joomla makalesi oluşturup bu makalede {loadposition mudur} yazın başka birşey yazmayın (aynen parantezlerlen beraner)
3- eklenti yöneticisinden menü-modül seçeneğini aktif edin.
4-kadromuz diye menü öğesi oluşturun, menü öğesi tek makale olsun- makale olarak da yukarıda yazdığınız makaleyi gösterin
5- kategori yöneticisine girin üst kategori kadromuz, alt kategoriler sınıf öğrt. - branş öğrt. - vb. olsun (ama mutlaka üst kategori kadromuz olaca)
6- okuldaki tüm öğretmenler için ayrı ayrı makale oluşturun ve bu kategorilere dağıtın
7-ekte verdiğim yt_mega_news modülünü belirttiğim ayarlara göre kurun modülü sadece kadromuz menü öğesinde görünecek şekilde ayarlayın
resim büyüklüklerin temanıza göre değişir bunları da modüldeki ayarlarla oynayarak yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• yt_mega_news2.rar
    210 KB · Görüntüleme: 357
yapmış gibi görünüyorsunuz yt_mega_news modülünde üst kategoriyi ve alt kategoriyi ikisini birden seçmek zorundasınız modül ayarlarını benim size gönderdiğim şekilde yapın
umumlu ek yöneticisine gidin
İçerik - Modül Yükleme,yazan eklentiyi devre dışı ise etkinleştirin
menü öğesine eklediğiniz makalenin başlığını göstermeyin yani kadromuza tıklandığında direk müdür görünsün

başlığı felan gizlesem de boş görünüyor üstte
sorun şurada
hani içine {loadposition mudur}
yazmıştık ya
o hiçbir şey döndürmüyor
alttaki müdür koltuğu resmi oluşturduğumuz özel html modülü olduğundan görünüyor

yt mega news modülüne üst kategoriyi göstermemişsin. veya daha kategorilere makaleleri koymmışsın
kategoriye her öğretmen için ayrı ayrı makale ekle ve resimlerini yükle yt_mega news modülü onları gösterir. istersen makaleleri oluşturduktan sonra bana joomla admin şifresini özel mesajla gönder ben kadromuz bölümünü temana göre oluştururum

Geri