joomla 2.5 da açılır menü yapamıyorum.

Kodla Büyü

muzo696

Seçkin Üye
Seçkin Üye
mevcut olanıda bozdum..
nasıl yaparım resımdekı gıbı bır münü
k2 kullanarak yapmam lazım..

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    47.7 KB · Görüntüleme: 1,882
muzo696' Alıntı:
mevcut olanıda bozdum..
nasıl yaparım resımdekı gıbı bır münü
k2 kullanarak yapmam lazım..
Mrhabalar;
joomla da k2 bileşeninin düzgün çalışabilmesi için sunucunuzda Mbstring kurulu olması gerek.Sunucunuzda Mbstring kurulumu acaba ?

kurulu abıcım temanın orjınalınde kurulu gelıyor acılır menu fakat sonradan ben nasıl eklerım ..
yardım eden olursa

k2 bileşeninin düzgün çalışabilmesi için Mbstring diye birşey kurulması gerektiği bilgisi nereden alındı acaba? yaklaşık 15 sitede k2 bileşeni yönetiyorum hiçbirinde böyle bir uygulama yüklemedim hepsinde de takır takır çalışıyor
muzo696 kendine bir tema bulmana sevindim. açılır menü oluşturmak için eklediğiniz menü öğesinin kökünü açılmasını istediiniz menünün köküne ayarlıyorsunuz.kısaca menü öğesi kökü, bir üst menü öğesinin alt kökü olmalıdır

k.cokol' Alıntı:
k2 bileşeninin düzgün çalışabilmesi için Mbstring diye birşey kurulması gerektiği bilgisi nereden alındı acaba? yaklaşık 15 sitede k2 bileşeni yönetiyorum hiçbirinde böyle bir uygulama yüklemedim hepsinde de takır takır çalışıyor
muzo696 kendine bir tema bulmana sevindim. açılır menü oluşturmak için eklediğiniz menü öğesinin kökünü açılmasını istediiniz menünün köküne ayarlıyorsunuz.kısaca menü öğesi kökü, bir üst menü öğesinin alt kökü olmalıdır
Sunucu yönetimi sizde mi ? O eklentiyi kurması gereken kişi sunucu yönetimine sahip olan kişi.sunucu yönetimi sizde değilse zaten isteseniz de kuramazsınız.

muzo696' Alıntı:
kurulu abıcım temanın orjınalınde kurulu gelıyor acılır menu fakat sonradan ben nasıl eklerım ..
yardım eden olursa
Sanırım bu konuyu okursanız ne demek istediğimi daha kolay anlayacaksınız arkadaşlar.
http://forum.joomlatr.org/k2-bileseni-k ... 716p2.html

ben sadece web tasarım işiyle uğraşıyorum sunucu-server işine girmem.
daha önce domain pozitif ile çalışıyordum firmanın hostinginde sorunlar çıkınca turhost ile çalışmaya başladım hostingi çok kaliteli ve joomla ile tam uyumlu. Oldukça memnunum diyebilirim.
Küçük firmalardan hostinglerini kullananların sizin bahsettiğiniz ayrıntıya dikkat etmesi gerekmektedir.
Bir de sizin verdiğiniz cevap ile muzo696 nın sorduğu sorunun hiç alakası yok. Adam açılır menü ayarlamayı sormuş sen k2 den bahsetmişsin.

k.cokol' Alıntı:
daha önce domain pozitif ile çalışıyordum firmanın hostinginde sorunlar çıkınca turhost ile çalışmaya başladım hostingi çok kaliteli ve joomla ile tam uyumlu. Oldukça memnunum diyebilirim.
Küçük firmalardan hostinglerini kullananların sizin bahsettiğiniz ayrıntıya dikkat etmesi gerekmektedir.
Bir de sizin verdiğiniz cevap ile muzo696 nın sorduğu sorunun hiç alakası yok. Adam açılır menü ayarlamayı sormuş sen k2 den bahsetmişsin.
Öncelikle merhabalar ;
Dediğiniz gibi joomlanın tam uyumlu olması için sunucuda gerekli olan eklentilerin sunucuya kurulması gerekli.Ama piyasada işi bilmeyen çok 15-16 yaşındaki lis öğrencileri günlük sigara parasını harçlığını çıkarmak için reseller alıp host satıyor.
En son dediğinize gelince de arkadaş konunun en sonunda k2 kullanarak yapmak istiyorum diye belirtmiş.

DilaraBilisim.Com' Alıntı:
k.cokol' Alıntı:
Öncelikle merhabalar ;
Dediğiniz gibi joomlanın tam uyumlu olması için sunucuda gerekli olan eklentilerin sunucuya kurulması gerekli.Ama piyasada işi bilmeyen çok 15-16 yaşındaki lis öğrencileri günlük sigara parasını harçlığını çıkarmak için reseller alıp host satıyor.
En son dediğinize gelince de arkadaş konunun en sonunda k2 kullanarak yapmak istiyorum diye belirtmiş.
maalesef böyle insanlardan host alarak profosyonel firmaların internet sitelerini bu hosta kuranlar bile var. bence böyle yerlerden host alanlar cezalarını çekmeli. ben asla bunu yapanlara destek verilmesinden yana değilim. 10-20 lira eksik verip cimrilik yaparak böyle adamlara para kazandırıyorlar.
arkadaş k2 ile yapmak istiyorum demiş ama siz de biliyorsunuz açılır menü ile k2 nin alakası yoktur.arkadaş büyük olasılıkla k2 öğelerini veya kategorilerini açılır menü yapmak istiyorum demiştir.bunun da tek yolu menü köklerini ayarlamaktır

Evet haklısınız.Pek fazla joomla bilgim yok ama arkadaş k2 bileşenini kullanmak istiyorum dediği için bende k2 bileşeninin düzgün çalışabilmesi için sunucuda Mbstring kurulu olması lazım dedim :) Bi ara bende kurcalayacağım bu joomlayı merak ettim :)

koray hocam menü kökleri ayarlanması ile ilgili döküman bulamadım sen 2 3 fotografla bu panelı gosterebılırmısın..
yanı menü kökleri nasıl ayarlanır yapamadım acıkcası..

hepınıze cok tesekkur ederım yardımlarınızdan dolayı

sen temanın full kurulumunu yapmışsan bak orada nasıl yapmışlarsa sen de aynısını yap.
hiç kimse açılır menü yapmayı resimli anlatımdan öğrenmiyor menü kökleri ayarlamak joomlanın en basit ayarıdır. nette joomla menü öğeleriyle çalışmak yazınca yeterli bilgi çıkıyor

Geri