joomla 1.7 bileşenler türkçe olmuyor

Kodla Büyü

dokmeefrail

Süper Üye
Süper Üye
joomlanın kendi bileşenleri türkçe ama yüklediğim phoca dowload,galeri,document bileşenlerinin türkçe dil dosyaları da yüklü olduğu halde türkçe görünmüyor neden olabilir.

Sayın Hocam,
browser kaynaklı kod ve yorumlama sıkıntıları joomlada ne yazık ki sık karşılaştığım sorunların 1. sırasında yer alır,
tavsiyem 1.6 yı kullanmanızdır, yakın zamanda decode ve yorum sorunları çözülmüş sürümler yayınlanır.,
ben 7 yıldır joomla kullanıyorum bu sorun her sürümde yaşanabiliyor.
root klasöründe
admin
language
eng klasörünü silmenizi tavsiye edebilirim,
yada tr klasörünü sorunsuz çalışan güncel dosyalarla güncellemenizi tavsiye ederim.

deliboran' Alıntı:
Sayın Hocam,
browser kaynaklı kod ve yorumlama sıkıntıları joomlada ne yazık ki sık karşılaştığım sorunların 1. sırasında yer alır,
tavsiyem 1.6 yı kullanmanızdır, yakın zamanda decode ve yorum sorunları çözülmüş sürümler yayınlanır.,
root klasöründe
admin
language
yada tr klasörünü sorunsuz çalışan güncel dosyalarla güncellemenizi tavsiye ederim.

klasörü silmekten ziyade ilgili mod un dil dosyasını bulup TR_tr ye atıp adını değiştirip Türkçeleştirmeye çalışmak çok daha faydalı olur bence. sizden sonra kullananlarda faydalanır böylelikle.

neoplasma' Alıntı:
deliboran' Alıntı:
Sayın Hocam,
root klasöründe
admin
language

klasörü silmekten ziyade ilgili mod un dil dosyasını bulup TR_tr ye atıp adını değiştirip Türkçeleştirmeye çalışmak çok daha faydalı olur bence. sizden sonra kullananlarda faydalanır böylelikle.
hocam türkçe dil dosyaları var zaten ama onları görmüyor phoca nın kendi sitesinden indirdim dil dosyalarını. dediğim gibi joomla kurulumda gelen bileşenleri türkçe olarak görüyor da sonradan yüklediklerimde sorun var

Geri