JETTA TAVSİYE

Kodla Büyü

yaasinn

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamın aleyküm hocalarım...48-52bin tl civarı jetta almayı düşünüyorum ama karar veremedim...
2012-2013 manuel yeni kasa 1.2 trendline mi??? 2010-2011 otomatik eski kasa 1.4 ya da 1.6 comfortline mi???

Kesinlikle 1.4 eski kasa diyorum. Hem daha performanslı , hem de Yeni kasadan daha kaliteli malzemeye sahip.

1.2 comfortline manuel 2012 ve 1.4 comfortline otomatik 2016 var. kesinlikle 2010 - 2011 comfortline tavsiye ederim. 2012 - 2013 ün trendline bomboş. güvenlik olarak herşey aynı ama donanım olarak çok fark var. örnek 2012 comfortlineda dijital klima yok. 2010 - 2011 comfortlinelarda dijital klima mevcut. 1.2 kötü mü kesinlikle kötü değil. 1.6 atmesferik motorlardan farkı yok(ki bence daha iyi. tek fark son hız). ama 1.4 den çok memnunum.

Teşekkür ederim bana da eski kasa mantıklı geliyor...1.4 otomatik mi düz mü...otomatiklerde sıkıntı veriyor mu acaba...

garantisiz otomatik büyük risktir. tüm bakımları serviste yapılmış bir araç bulursanız dgs olabilir ama çok zor duruyor. o yüzden manuel tavsiye ederim. sıfır veya garantisi devam eden bir araç alacak olursanız dsg derdim.

Hocam 2 ay önce 2015 1.2 comfortline modelini aldım. Alırken acabalarım çoktu aklımda. Ama 2 aylık kullanımdan sonra gerçekten sürüşü ve performansı çok iyi tüketim noktasında önceki aracım 1.5 dci clio dan sonra biraz hayal kırıklığı oldu ama jetta nın güvenliğine konforuna değer bence.

okanbaris' Alıntı:
Hocam 2 ay önce 2015 1.2 comfortline modelini aldım. Alırken acabalarım çoktu aklımda. Ama 2 aylık kullanımdan sonra gerçekten sürüşü ve performansı çok iyi tüketim noktasında önceki aracım 1.5 dci clio dan sonra biraz hayal kırıklığı oldu ama jetta nın güvenliğine konforuna değer bence.

hocam km de ne kadar yakıyo aracınız

Şehir içi 45 Krş un altına düşmez gibime geliyor. Benim honda civic otomatik 50 krş yakıyordu. Arkadaşımda 2012 Passat var 1.4 Dsg uzun yolda 45 Krş yakıyor diyordu. Gerçi o 130 un altına pek düşmez:)

jetta 1.4 tsi benzinli ( yada takılabiliyorsa LPG ) ne kadar yakar acaba???

wepster' Alıntı:
tsi motoru 30 bin km kullandım . ortalama şehir ici şehir dışı ortalama 6.5 lt

Şehir içi kavramı kullanılan şehire hatta aynı şehirde kullanılan saate göre bile değişir, ortalama hızın 25 km üstü ve dur kalkın çok olmadığı bir şehir içi ortalamasıdır o, 8-8.5 un altına inemeyende var. turbo motorlar kullanıma bağlı olarak çok değişken yakıt tüketimi sergilerler. Bunu söyleme sebebim şimdi 6.5 u gören ooo süpermiş diyip alacak hemen sonra yazacak burada 8-9 un altına inemedim bi türlü diye :D

soran arkadaş içinse ben ağırlıklı şehir içi kullanırım performans olarakta çok büyük bir beklentim yok kuvvetli bir 1.6 performansı bana yeter diyorsa nispeten yakıt tüketimi ve mtv avantajıyla 1.2 güzel tercih olur ama şehir dışı yüklü kullanım ve 130 km/h dan itibaren 1.2 yim diye bağırıyor motor ve ciddi yakmaya başlıyor.tecrübeyle sabit.

yaasinn' Alıntı:

direk enjeksiyona uygun bir kit taktırırsanız dizelleri kıskandırırsınız ama bahsettiğim kitler 5-6000 tl den aşağı değil.

oziie' Alıntı:
Kesinlikle 1.4 eski kasa diyorum. Hem daha performanslı , hem de Yeni kasadan daha kaliteli malzemeye sahip.

:+1:

2010 da çıkan yeni tip göstergeli olacak ve manuel tabi ki...

yaasinn' Alıntı:
tsi motora lpg çok pahalı o yüzden tasarruf oranı az. 1.6 japon motorlara veya kore grubu araçlara bakın derim.

erhnhtms' Alıntı:
wepster' Alıntı:
tsi motoru 30 bin km kullandım . ortalama şehir ici şehir dışı ortalama 6.5 lt

Şehir içi kavramı kullanılan şehire hatta aynı şehirde kullanılan saate göre bile değişir, ortalama hızın 25 km üstü ve dur kalkın çok olmadığı bir şehir içi ortalamasıdır o, 8-8.5 un altına inemeyende var. turbo motorlar kullanıma bağlı olarak çok değişken yakıt tüketimi sergilerler. Bunu söyleme sebebim şimdi 6.5 u gören ooo süpermiş diyip alacak hemen sonra yazacak burada 8-9 un altına inemedim bi türlü diye :D

soran arkadaş içinse ben ağırlıklı şehir içi kullanırım performans olarakta çok büyük bir beklentim yok kuvvetli bir 1.6 performansı bana yeter diyorsa nispeten yakıt tüketimi ve mtv avantajıyla 1.2 güzel tercih olur ama şehir dışı yüklü kullanım ve 130 km/h dan itibaren 1.2 yim diye bağırıyor motor ve ciddi yakmaya başlıyor.tecrübeyle sabit.
Benim 1.2 tsi golf öyle idi valla gerisini bilmem sakin kullanırım.

tsi motorlarda kafa karıştıran husus şehir içindeki yakıt tüketimidir, bu oran şehir dışında gayet makul seviyelerde. şehir içi sakin kullanımda olsa kısa mesafelerde 7 - 8 litre tüketimi normal kabul etmek gerekiyor, 1,2 jetta benzinli kalite konfor ve diğer hususların yanında çok km yapılmıyorsa gayet mantıklı bir seçimdir

Geri