Java7 e-okul çıktısı vermiyor...dikkatinize!

Kodla Büyü

mavi85

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 2 günden beri dikkatimi çekti java bu hafta bazı bilgisayarlarda 6'dan 7'ye güncellemiş ve java 7 sürümünü almış bilgisayarlardan eokuldan çıktı alınmak istediğimizde izinlerle ilgili sıkıntı olduğunu hata verip çıktı aldırmıyor. java configuration tools'a girip security sekmesinde güvenlik düzeyini minimuma indirdiğinizde sorun çözülüyor.

java 6'da ise update sekmesinden otomatik güncelleştirmeyi kapatın 7'ye yükselmesin

hocam bende de oldu bu sıkıntı bende chrome un ie tab eklentisiyle e okulu rahatca çalıştırıyorum.

En kotu ihtimalle bu yolu deneyebiliriz.

Dün Okulda aynı sorunu yaşadık, araştırdığımda java7 den kaynaklı olduğunu gördüm. Birde şu chrome ie tab sadece windows işletim sistemlerinde çalışıyor :( mac te malesef işe yaramıyor

Birde raporlar bölümünde sayfa tam ekranda değilde küçük bir alanda gözüküyor... Böyle bir sorunda mevcut

ekran raporları kısmında java gösterici(windows,mac,linux) yerine activex göstericiyi(windows) tıklayınca rapor çıkarıyor

mavi85' Alıntı:
java configuration tools'a girip security sekmesinde güvenlik düzeyini minimuma indirdiğinizde sorun çözülüyor.
bunu yapınca sorun çözüldü keşke dün söyleseydin hocam boşuna format attık makineye

önerim chrome kurun

windows 8,1 ve chrome kullanıyorum.
java da 7u45 yani son sürüm.
sıkıntı yok.

yenersonmez' Alıntı:
önerim chrome kurun

windows 8,1 ve chrome kullanıyorum.
java da 7u45 yani son sürüm.
sıkıntı yok.

Hocam benimde win 8.1 java da son sürüm ama açılmıyor rapor sayfaları

mavi85' Alıntı:
Arkadaşlar 2 günden beri dikkatimi çekti java bu hafta bazı bilgisayarlarda 6'dan 7'ye güncellemiş ve java 7 sürümünü almış bilgisayarlardan eokuldan çıktı alınmak istediğimizde izinlerle ilgili sıkıntı olduğunu hata verip çıktı aldırmıyor. java configuration tools'a girip security sekmesinde güvenlik düzeyini minimuma indirdiğinizde sorun çözülüyor.

Teşekkürler sorun çözüldü.

savas3457' Alıntı:
ekran raporları kısmında java gösterici(windows,mac,linux) yerine activex göstericiyi(windows) tıklayınca rapor çıkarıyor

Aynen ben de uzun uğraşlar sonucu bu şekilde sorunu öteledim.. Ama ben PDF gösterici kısmını seçtim, şu anda sıkıntı yok.

savas3457' Alıntı:

Değerli hocalarım bu bölümü bulamadım mümkünse ekran görüntüsü ekleyerek açıklayabilir misiniz? Teşekkürler.

KURUM İŞLEMLERİ-NOT İŞLEMLERİ-HIZLI DERS NOTU GİRİŞ-YAZICI SİMGESİ ve gelen ekran buyrun

Ekli dosyalar

• rapor.JPG
    rapor.JPG
    77.8 KB · Görüntüleme: 1,366
"Configure Java" Bölümünü Açınız. (Programlar-Java İçerisinden Bulunabilir)
2- Security Başlığından Exception Site List Bölümüne
http://reporteokul.meb.gov.tr adresini Ekleyiniz

Ekli dosyalar

• java.png
    java.png
    50.2 KB · Görüntüleme: 1,353
Arkadaş bu sorun tekrar 8.1 de baş gosterdi chrome java yok diyor surekli yukluyorum işlem bitiyor chrome java yok diyor. Diger tarayicilarda sorun yok java var ve calisiyor. Chrom bir turlu java yuklemesini gormuyor.

Geri