İzinli Öğrenciler Okuldaki Sınava girecekler mi?

Kodla Büyü

idemir

Aktif Üye
Arkadaşlar malum 12. sınıflara 45 günlük izin verildi. Ben şimdi sınav yapacağım bunlar bu sınava girmek zorunda mı bu konuda bilgisi olan var mı? Sınıfın bir kısmı gelmiş bir kısmı gelmemiş durum karışık yani. Aydınlatırsanız sevinirim...

Hocam ben geçen senelerde çocuklara haber göndermiştim, "sivil kıyafetle de olsa gelin sınava girin yoksa sınav notunuz 0 olur" diye, onlarda gelmişlerdi.

Eğer öğrenci mazeretli iken sınav yapılırsa öğrenci mazeretinden dolayı tekrar sınava alınır. Sınavı tekrar etmeye süre varsa ve sizin yaptığınız duyuruya rağmen çocuk telafi sınavına gelmediyse 0 alır. Ancak sınavı tekrar edecek süre yoksa öğrenciye not girilmez ve ortalamaya 0 olarak katılmaz. Örneğin bir dersin 3 yazılısı varsa ve çocuk 3.'ye gelmediyse tekrar sınav yapacak süre de yoksa çocuğun ortalaması 2 notu üzerinden hesaplanır.

Ben çocuklara direk söylüyordum "0 veririm, sınava geleceksin", hatta 0 verdiğim 1-2 öğrenci de oldu. İdare bana bu konuda biraz çıkıştı "niye 0 verdin" felan. Bende "sınava gelmedi telafi sınavı yaptım ona da gelmedi" demiştim.

Siz çocuklara tekrar duyurun, diğer arkadaşlarından haber gönderin, "sınavı sırf siz 0 almayın diye tekrar yapıyorum, geldiniz geldiniz, gelmediniz 0'ı veririm yönetmelik bu şekilde yazıyor" deyin. Hepsi gelecektir sınavda.

İzinli raporlu öğrenci sınava alınmaz,hele hiç çağrılmaz.İzin biter de not teslimine kadar okula gelirse sınav yapılır,izin bitip de not teslimine sınava girmez ise 0 verilir.Sınava mazeretsiz girmeyen öğrenci dilekçe ile idareye bildirilir.Sınava mazeretli girmeyen ve daha sonra sınav yapılamayan öğrencinin notu boş bırakılır.Dikkat edin not fişinde bu öğrencinin yazılı sözlü notları sayısı en az 3 tane olsun.
Raporlu ,izinli öğrenciyi sınava alıp,bir de öğrenci zayıf not alır ve başarısız olursa ,soruşturmalık olursunuz,başınız büyük derde girer.

AKADEMİA' Alıntı:
Hocam ben geçen senelerde çocuklara haber göndermiştim, "sivil kıyafetle de olsa gelin sınava girin yoksa sınav notunuz 0 olur" diye, onlarda gelmişlerdi.

Eğer öğrenci mazeretli iken sınav yapılırsa öğrenci mazeretinden dolayı tekrar sınava alınır. Sınavı tekrar etmeye süre varsa ve sizin yaptığınız duyuruya rağmen çocuk telafi sınavına gelmediyse 0 alır. Ancak sınavı tekrar edecek süre yoksa öğrenciye not girilmez ve ortalamaya 0 olarak katılmaz. Örneğin bir dersin 3 yazılısı varsa ve çocuk 3.'ye gelmediyse tekrar sınav yapacak süre de yoksa çocuğun ortalaması 2 notu üzerinden hesaplanır.

Ben çocuklara direk söylüyordum "0 veririm, sınava geleceksin", hatta 0 verdiğim 1-2 öğrenci de oldu. İdare bana bu konuda biraz çıkıştı "niye 0 verdin" felan. Bende "sınava gelmedi telafi sınavı yaptım ona da gelmedi" demiştim.

Siz çocuklara tekrar duyurun, diğer arkadaşlarından haber gönderin, "sınavı sırf siz 0 almayın diye tekrar yapıyorum, geldiniz geldiniz, gelmediniz 0'ı veririm yönetmelik bu şekilde yazıyor" deyin. Hepsi gelecektir sınavda.
özürlü devamsız olan öğrenciye 0 veremezsiniz,sınıfa dahi alamazsınız öğretmenim.Aman dikkat...

abtani' Alıntı:
AKADEMİA' Alıntı:

özürlü devamsız olan öğrenciye 0 veremezsiniz,sınıfa dahi alamazsınız öğretmenim.Aman dikkat...
Hocam bunla ilgili yönetmelik maddesi var mı? Bende onu istiyorum.

Sınavlara Katılmayanlar

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/25664_0.html
Madde 22 — Sınavlara katılmayan, ödev veya projesini zamanında teslim etmeyen öğrenci; özrünü, özrün başlangıcından itibaren 7 iş günü içinde bildirmek ve özrün bitimini izleyen 7 iş günü içinde de belgelendirerek okul yönetimine vermek zorundadır. Ancak kaza, ölüm, doğal afet, yangın, uzun süreli tedavi gerektiren hastalık, göz altına alınma ve tutuklanma gibi durumlarda bu süre okul yönetimince belirlenir.

(Değişik ikinci fıkra: 20.5.2006/26173 RG) Özrü okul yönetimince kabul edilen öğrencinin durumu ders öğretmenine yazılı olarak bildirilir. Bu öğrenci, ders öğretmeninin belirleyeceği bir zamanda ve önceden duyurularak sınava alınır, ödev veya projesi kabul edilir. Bu sınav, sınıfta diğer öğrencilerle ders işlenirken yapılabileceği gibi ders dışında da yapılabilir.

(Değişik üçüncü fıkra: 20.5.2006/26173 RG) Özürsüz olarak sınavlara katılmayan, ödev veya projesini zamanında teslim etmeyen ve sınavlarda kopya çeken öğrenciye sıfır (0) puan verilir ve durum okul yönetimine yazılı olarak bildirilir.
Özürsüz olarak sınava katılmayana 0 verilecekse,siz izinli-raporlu nasıl çağırabilirsiniz,nasıl 0 verebilirsiniz.

Geri