iTALC Sınıf Yönetim Programı Kurulumu Detaylı Anlatım PDF

Kodla Büyü
Hocam okulumuzdaki bir bilgisayara farklı 2 bilgisayardan bağlanmak istiyorum.Uzak masaüstü programları çalışmıyor okulda o yüzden sormuştum.

mehmetaltin' Alıntı:
Hocam okulumuzdaki bir bilgisayara farklı 2 bilgisayardan bağlanmak istiyorum.Uzak masaüstü programları çalışmıyor okulda o yüzden sormuştum.
Key ayarlarının düzgün yaptığınız sürece bağlanabilirsiniz sorun olmaz.

Yeni sürümden bir ekran görüntüsü
1-Tüm bilgisayarlara görüntü aktarımı yapılıyor.
2-Ekranlar kilitlenebiliyor
3-ip yada mac ile öğrenciler ekleniyor
4-Ekran görüntüsü alınabiliyor
5-Uzaktan kontrol ve izleme yapılabiliyor
6-Yapamadığınız işlemler için küçük betikler yapıp bunlar bilgisayarlara ekleyin bu şekilde komut çalıştır ile yapabilirsiniz
7-Dosya transferi yok (yada ben görmedim:D)
8-Oturum kapatma - yeniden başlatma - kapatma ve açma işlemleri yapılabiliyor.

Ekli dosyalar

• italc3.png
    italc3.png
    89.6 KB · Görüntüleme: 631
Hocam son sürüm program açılışta şifre istiyor,Bilgisayar kullanıcı adı ve şifresi mi oluşturucaz?

mehmetaltin' Alıntı:
Hocam son sürüm program açılışta şifre istiyor,Bilgisayar kullanıcı adı ve şifresi mi oluşturucaz?
kurarken yetkilendirme bölümünde ACL-Based özelliği seçimini kaldır hocam. başlık altındaki ilk sayfada Volkan hocamızın dökümanını incelemeni tavsiye ederim.

mehmetaltin' Alıntı:

hayaletx' Alıntı:
mehmetaltin' Alıntı:
kurarken yetkilendirme bölümünde ACL-Based özelliği seçimini kaldır hocam. başlık altındaki ilk sayfada Volkan hocamızın dökümanını incelemeni tavsiye ederim.

Hocam(hayaletx) teşekkürler
Dökümanı incelerseniz bu şifre olayını belirtmiştim. İlgili özellik kullanıcı adları ile programı açma ile ilgili kapatın başınız ağrımasın.

trueandfalse' Alıntı:
Fatih ağında da çalışırmı?öünkü ip ler otomatik mecburen
Hocam ben okuldaki meb hattında denedim sorunsuz çalıştı. Ip adreslerini elle verdim. Ip otomatik oluyorsa mac ile ekleme seçeneği var oradan yapabilirsiniz
Tüm mac adreslerini modem arayüzünden alabiliyorsunuz hocam.

Öğretmen bilgisayarını formatladım. italc kurduğumda eski oluşturduğum master key'i (öğrenci ve öğretmende tanımlı olan) kabul etmiyor ve yeniden key oluşturmamı istiyor. tüm öğrenci bilgisayarlarında time freeze var yeni key oluşturup öğrenci bilgisayarlarına tanıtmak çok zaman alır. Nasıl çözebilirim bunu?

Arkadaşlar programı kendi sınıfımda kullanıyorum sorunsuz bir şekilde. Program kulllanımından bir kaç resim ilk mesaja ekledim.

Bir önceki sürümünü eski okulumda kullanıyordum. Yeni okulumda da son sürümünü kullanmaya başlayacağım. Memnunum ben programdan.

3.0 versiyonunu kurdum da tahtaları eklemek istiyorum. ip ve mac adreslerini hepsini tek tek öğrenip elle mi girmem gerekiyor?

azimli47' Alıntı:
3.0 versiyonunu kurdum da tahtaları eklemek istiyorum. ip ve mac adreslerini hepsini tek tek öğrenip elle mi girmem gerekiyor?
İp yada mac adresi kullanarak ekleyebilirsiniz. Tüm mac adreslerini modem arayüzünden öğrenebilirsiniz

thekanarya' Alıntı:
Mac adresleri ile ekleme yapılamıyor hocam. Mutlaka elle makinalara ip vetmen lazım.
Hocam ben etkileşimli tahtalara kurmayı düşünüyorum da onlara da otomatik ip veriliyor. Nasıl yapmam lazım şimdi?

Hocam elle ip vermen lazım.
Öncelikle ipconfig komutu ile makinanın hangi banttan ip aldığını öğren.
sonra ip ayarlarını şöyle yapacan:
ipv4 adresi: 192.168.64.165 (tabi sende ip değişebilir)
alt ağ maskesi: 255.255.248.0
ağ geçidi: 192.168.64.1
dns:195.175.37.137

Hocam teşekkürler tanıtım için. Program çok faydalı olacak.
Sadece Mac adresi ile kayıt için farklı bir yol mevcut mu? 3.0.0 dan önceki sürümlerde Sadece Mac ile ekleme yapılabiliyor muydu? Öyle bir durum varsa eski sürüm ile yeniden kurulum yapalım.

selcuklu' Alıntı:
Sadece Mac adresi ile kayıt için farklı bir yol mevcut mu? 3.0.0 dan önceki sürümlerde Sadece Mac ile ekleme yapılabiliyor muydu? Öyle bir durum varsa eski sürüm ile yeniden kurulum yapalım.

3.0.1 sürümünü biraz önce denedim. Mac adresini yazıp, Ip bölümüne Client bilgisayar adını yazarak öğrenci bilgisayarı ekledim. Şimdilik bir sorun yok.

İtalc kurduğum bazı bilgisayarlar da açılışta italc başlamıyor. Bilgisayar açıldıktan sonra italc'ı nasıl başlatabiliriz?

italc öğretmen ve öğrenciyi kurduktan sonra, öğretmen açılışında kullanıcı adı ve şifre istiyor. Nasıl girilir. yada şifresiz nasıl kurulur. (öğretmen bilgisayarının windows oturum şifresi yok, oluşturulmadı)

ahmet27' Alıntı:
italc öğretmen ve öğrenciyi kurduktan sonra, öğretmen açılışında kullanıcı adı ve şifre istiyor. Nasıl girilir. yada şifresiz nasıl kurulur. (öğretmen bilgisayarının windows oturum şifresi yok, oluşturulmadı)
hocam kurulum bittikten sonra konfigürasyon penceresi açılıyor oradan şifre belirleyeceksiniz. Biraz eksik olmuş .. masaüstündeki italc kısayoluna tıklayın oradan manage kısmından eksik yerleri tamamlayın

btnotlari' Alıntı:
ahmet27' Alıntı:
hocam kurulum bittikten sonra konfigürasyon penceresi açılıyor oradan şifre belirleyeceksiniz. Biraz eksik olmuş .. masaüstündeki italc kısayoluna tıklayın oradan manage kısmından eksik yerleri tamamlayın
teşekkürler ama manage'ye girdim, bulamadım. olmuyor. Sadece kullanıcı ekledim. şifre girmeyi bulamadım.

Geri