iTALC Sınıf Yönetim Programı Kurulumu Detaylı Anlatım PDF

Kodla Büyü

volkankoc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar forum ve internet üzerinden italc kurulumu ile ilgili mesajlar alıyordum bende detaylı bir anlatım yapayım dedim. Anlatım baştan sona resimlendirdim. Her ayrıntıyı da resimler üzerinde açıklama yaparak anlattım umarım kuracak ve kullanacak olan arkadaşlara yararı dokunur.
Güncel indirme adresi
https://github.com/iTALC/italc/releases

Anlatımdan küçük bir resim tüm anlatım ekteki dosyadadır arkadaşlar

1no1Jp.png

Arkadaşlar inceleyip yorum yaparsanız sevinirim....

Ekli dosyalar

• iTALC.rar
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,731
  • italc1.png
    italc1.png
    152.8 KB · Görüntüleme: 2,170
  • italc2.png
    italc2.png
    118.3 KB · Görüntüleme: 2,125
  • italc3.png
    italc3.png
    62.7 KB · Görüntüleme: 2,115
Hocam şimdiden teşekkürler. Deneyerek inceledikten sonra görüşlerimi de yazacağım.
İlk incelememde gözüme çarpan son sayfadaki öğrenci bilgisayarı ekleme oldu. Öğrencileri IP adreslerini girererk tek tek biz mi ekliyoruz? Otomatik bulmuyor mu? Öğrenci bilgisayarı ekleme işlemi sadece son sayfada göründüğü gibi ise bilgisayarlara static IP vermek gerekecek.

unknownrealmman' Alıntı:
Hocam şimdiden teşekkürler. Deneyerek inceledikten sonra görüşlerimi de yazacağım.
İlk incelememde gözüme çarpan son sayfadaki öğrenci bilgisayarı ekleme oldu. Öğrencileri IP adreslerini girererk tek tek biz mi ekliyoruz? Otomatik bulmuyor mu? Öğrenci bilgisayarı ekleme işlemi sadece son sayfada göründüğü gibi ise bilgisayarlara static IP vermek gerekecek.

hocam statik ip vermenize gerek yok mac adreslerini bir kere elle girerseniz sonrasında ip adresi değişse bile sorun olmayacaktır.
Ayrıca netop programlarına karşı eksik olan yönlerini karşı bilgisayarda komut çalıştırarak yapabiliyoruz.

Ayrıca incelemeniz için teşekkür ederim umarım faydalı olmuştur

ubuntuda kurulumunu istiyorum, yalnız lab.daki bazı bilgisayrlar ubuntu 14.10 u kaldırmadı. bir alt versiyonu kurulu..

hocam arada bir çalışmayı durdurdu hatası veriyor. Sebebi çok bilgisayarın bağlı olması mı yoksa farklı bir durum mu

gelincik42' Alıntı:
ubuntuda kurulumunu istiyorum, yalnız lab.daki bazı bilgisayrlar ubuntu 14.10 u kaldırmadı. bir alt versiyonu kurulu..
hocam ubuntu versiyonları farketmez o kadar kurulum mantık olarak aynıdır. Kurulumu hazırlıyorum boş vakit sorunum var bu hafta sonuna kadar anlatımı yapmayı planlıyorum. Yeni versiyonla beraber biraz komut yapıları değişmiş en kısa zamanda sorun çözülecektir.

vlk4n' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar forum ve internet üzerinden italc kurulumu ile ilgili mesajlar alıyordum bende detaylı bir anlatım yapayım dedim. Anlatım baştan sona resimlendirdim. Her ayrıntıyı da resimler üzerinde açıklama yaparak anlattım umarım kuracak ve kullanacak olan arkadaşlara yararı dokunur.

Hocam eline sağlık çok yararlı oldu.

sizde de oluyor mu ekran görüntümü iki yollada aktaramadım

-----düzenlendi-------

wireless üzerinden bağlandım.

ramkan' Alıntı:
vlk4n' Alıntı:

Hocam eline sağlık çok yararlı oldu.

sizde de oluyor mu ekran görüntümü iki yollada aktaramadım

-----düzenlendi-------

wireless üzerinden bağlandım.

rica ederim hocam işinizi gördüyse ne mutlu bana

by_zamansiz' Alıntı:
hocam arada bir çalışmayı durdurdu hatası veriyor. Sebebi çok bilgisayarın bağlı olması mı yoksa farklı bir durum mu

şimdiye kadar kasma görmedim kaç bağlı bilgisayar var hocam

sağolun hocam. Yalnız görüntü aktarmada problem var bağlanmıyor nedeni ne olabilir acaba?

hocam çok çok teşekkür ederiz 2010 da pardusa kurmuştumda verimli olmamıştı şimdi bu rehberle rahatca kullanırız inş.
emeğine sağlık.

İtalc deneytim ğüzel
öğretmen bilgisayarına format atınca şifrede sorun çıkıyor
İtalc kurduktan sonra öğretmen bilgisayarına format atınca şifre olayını nasıl çözeceğiz bilen varmı?
Öğretmen bilgisayarına tekrar kurduğumuz da eski şifreyi kabul etmiyor. Tekrar şifre ürettirip tek tek öğrenci bilgisayarlarına eklemek gerekiyor buda iş yükü getiriyor.
eski şifreyi yükleye bilirmiyim yada başka bir çözümü varmı

umutblk' Alıntı:
İtalc deneytim ğüzel
öğretmen bilgisayarına format atınca şifrede sorun çıkıyor
İtalc kurduktan sonra öğretmen bilgisayarına format atınca şifre olayını nasıl çözeceğiz bilen varmı?
Öğretmen bilgisayarına tekrar kurduğumuz da eski şifreyi kabul etmiyor. Tekrar şifre ürettirip tek tek öğrenci bilgisayarlarına eklemek gerekiyor buda iş yükü getiriyor.
eski şifreyi yükleye bilirmiyim yada başka bir çözümü varmı
öğretmen bilgisayarının imajını alabilirsiniz :) böylece değişmez. acronis yada clonezilla kullanabilirsiniz.

Hocam gerçekten çok faydalı bir çalışma olmuş. Bilgisayarları nasıl ekleyeceğimizle ilgili bir anlatım da olsaydı çok mu şey istemiş olurduk :)

Geri