istenilen gün ve saatlerde bilgisayar kapansın (c#)

Kodla Büyü

bilisimkml

Seçkin Üye
Seçkin Üye
seneye bu programı özellikle öğrenci bilgisayarlarına kurup kullanmayı düşünüyoruz. öğle arasında ve son derste bilgisayarı kapatmayı unuttuklarında otomatik olarak bilgisayarların kapanması için.

Ekli dosyalar

• kapat.jpg
    kapat.jpg
    66.6 KB · Görüntüleme: 1,684
  • saliceyurterii.rar
    451.4 KB · Görüntüleme: 272
  • kapat.rar
    335.1 KB · Görüntüleme: 324
office 2007 ve sonraki sürümlerin kurulu olduğu her işletim sisteminde kullanabilirsiniz. Tek sorun açılışta yönetici izni istemesi.

Hocam tebrikler biraz program da faydalandığınız sınıflardan örnek verirmisiniz?? Birde programı Bilgisayar açılır açılmaz otomatik başlayacak şekilde nasıl ayarlayabiliriz?

logox' Alıntı:
Zamanlanmış görevleri de kullanabiliriz...

ben zamanlanmış görevlerden bir türlü kapatamamıstım gecen sene, Auto Power-on & Shut-down diye birşey bulmustum, onunla isimi görüyorum.

program için teşekkürler hocam. kendi üretimimiz oldugu için bunu kullanalım bari :+1:

deep freze yokmu pc lerde nasıl olacak sabit bir ayar yapıp öyle mi kuracaksınız

Ogrenciler mudurumuze derste yaptiklari uygulamalardan bahsetmisler. O da sagolsun derse gelip bizzat gormek istedi programlari inceledi hatta bir derste 6-7 ogrencinin programina bakabildi. Cunku gercekten deger vererek ve onemseyerek ogrencilerle konusarak bakti yaptiklarina. Kalan programlar icin tektrar gelecegini soyleyerek siniftan ayrilinca ogrencilerden biri iki program gostermek istiyorum bana odev verin hocam dedi. Ben de bilgisayari kapatan bir program yap dedim. Sonra proje bu halini aldi en son. okullarin kapanacagi hafta baslandigi icin biraz aceleye geldi. Ben de cok ilgilenemedim bu nedenle eksik yonleri var aslinda fakat ogrencim kendi istegiyle ve israr ederek yapmaya calistigindan benim icin en guzeliydi.

Bu sene ayni odevi ntp dersinde yine verdim proje odevi olarak tabi ek ozellikler istemeyi dusunuyorum. Sizin de soyle olsaydi daha iyiolurdu ya da su ozellik de bulunsun dediginiz seyler varsa memnun olurum.

Biraz uzun olmus ama su anda kurduktan sonra her bilgisayar icin tek tek saat gun ayarini yapmaniz gerekecek kendi okulunuzun cikis saatlerine gore ya da bir kez ayarladiktan sonra veritabanini kopyalayabilirsiniz.

Geri