istenen hizmeti tamamlamak için yeterli sistem kaynağı yok

Kodla Büyü

öz-c@n

Aktif Üye
"istenen hizmeti tamamlamak için yeterli sistem kaynağı yok".
arkadaslar bu mesaj masaüstünden kopyalama yapmaya calıstıgımda cıkıyor. bilgisayar hiçbir işlem yapmıyor. güvenli modda bile acmıyor. nedenini bilen varsa lütfen yardım.

"istenen hizmeti tamamlamak için yeterli sistem kaynağı yok".

Moderatör tarafında düzenlendi:
istenen hizmeti tamamlamak için yeterli sistem kaynağı yok hatasının sebebi ramın dolmasıdır.Ayrıca tuneup utulites yada winxp manager veyahutta ram booster gibi programlarla ramınızı düzenli olarak defrag edin.Hata azalır.Fakat ramın bu şekilde dolması ya virusten yada donanımsal hatadan kaynaklanır.Yani anakartta bir hata vardır yada ramda

Moderatör tarafında düzenlendi:
yeni ram taktım olmadı. harddiske hiçbirsey yükleyemiyorum. bilgisayarım özellikler secenegi görev yöneticisi hiçbirsey calısmıyor. kopyalama yapmıyor. hardiski baska kasaya taktım tanıtamadım. ne yapmam gerekiyor. format atsam diyorum belgelerim var bide donanımdansa bosuna olcak. sorunu halledemedim. :?

o zaman başka bir virüs tarama programı ile mesala Kaspersky antivirus programlarıyla bigisayarı tarat.
Ama bence hatanın sebebi ramın dolmasıdır.Ayrıca tuneup utulites yada winxp manager vayahutta ram booster gibi programlarla ramınızı düzenli olarak defrag edin.Hata azalır.Fakat ramın bu şekilde dolması ya virusten yada donanımsal hatadan kaynaklanır.Yani anakartta bir hata vardır yada ramda.Kolay gelsin.
(birazı alıntı arkadaşlardan, -virüs kısımları- denemeye değer)

*bir de sisteminde kurulu bir program RAM i şişiriyo olabilir kontrol için Görev Yöneticisindeki işlemlerden programların bellek kullanımlarını kontrol et.Değerleri yüksek olanları kaldır.bir de öyle dene kopyalamayı.
*Ha birde çalıştırdan msconfig yazıp başlangıç programlarını minumum sayıya düşürmeye çalış.

Geri