istemeyen bir öğretmen zorla BTR olur mu?

Kodla Büyü

myself

Site Gezgini
arkadaşlar ben Ardahan'da görev yapıyorum ve fatih olan okulların hiçbirinde bt öğretmeni yok bu yüzden il mem bizi istersek gönüllü görevlendirebileceğini , gönüllü olmazsakta resen bu okullara görevlendireceğini söyledi. gönüllü olmadığımızı belirtince mecburen resen görevlendireceklerini söyledi böyle bişey yapılabilir mi?

Böyle bir hakkı yoktur. Önüne gelen belgeleri sakın okumadan imzalama. İmza atmadığın sürece kimse seni görevlendiremez. Hakkını ara. Üstüne gelirlerse dik dur bak o zaman nasıl geri adım atıyorlar. Onların gücü sadece hakkını aramayanlara söker. Sendikan varsa hemen ona başvur. sakın ama sakın boyun eğme . Unutma onlarda senin gibi sadece memur ve bu iş kural ve yönetmeliklere bakar. Teknoloji genel müdürlüğünden çıkan yazı belli isteğe bağlı. Zaten onlarda biliyor kimseye zorla bunu yaptıramıcaklarını. Sadece içine kapanık , yeni göreve başlıyanları köleleri yapmak istiyorlar . Buna izin verme insanlık onuru adına.

arkadaşlar bakanlığın BTR yazısı ekindeki dilekçeyi görmüşsünüzdür. yani gönüllülük esası var. ama taşra teşkilatları hala emr-i vaki ile o da olamazsa dayatmayla bu işi yapmaya çalışıyor malesef. olmak istemiyorsanız dilekçe vermeyin. istek dışı görevlendirilirseniz de görevi yapmayın. hiç bişey olmaz, ceza veremezler.

Geri