istemci makinalarda php sorunu...

Kodla Büyü

cakil1907

Site Gezgini
Arkadaşlar php ile ilgili bazı sorunlarım var.Yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum..Ana bilgisayarda server 2003 kurulu..Sınflarda xp kurulu..php için wamp server kurdum.İstemci makinalara administrator olarak girdiğimde wamp çalışıyor. Bilgisayarı kapatmadan öğrenci oturumuna(sınırlı oturum) geçtiğimizdede sorun yok. Fakat bilgisayar direk öğrenci oturumundan açılırsa wamp çalışmıyır.http://localhost yazdığımda msn search sayfası açılıyor ve localhostla ilgili siteler açılıyor. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz acaba?Cevaplarınızı bekliyorum..

localhost ile olmaz hocam ya anamakinanın ismi ile yada ip numarası ile bağlanabilirsin öğrenci bilgisayarlarından

ana makinanın ismiyle bağlandığımda Sorun Çözüldü Asp .Net ile çalışabilirsin diye bir ekran geliyor..Geçen yıl Asp .Net çalışıyorduk makinalarda ama bu yıl portları değiştirdim.Wamp 80 nolu portu iis 81 nolu portu kullanıyor.Ana makinanın isminden sonra acaba öğrenci oturumunun adını yazsam yada ana makinadan bir işlemmi yapmam mı gerekiyor..İşin içinden çıkamadım

hizmetlerden iis yi kapatabilirsin, sanırım iis hizmeti çalıştığı için wamp server ulaşılamıyor. normalde firewall veya port sorunu yoksa okul içinde herhangi bir makinadan ip adresi veya bilgisayar adı ile ulaşılması lazım, ben o şekilde kullanıyorum.

Wamp serverın rengi kırmızıda,sanırım buda çalışmadığı anlamına geliyor..IIS i kaldırıp denedim ama ne yazıkki gene sonuç yok..Adminden sonra çalışmasıyla ilgili şöyle bir fikrim var.yöneticide açınca gerekli servisler çalışıyor ondan sonra sınırlı oturumda sorun çıkmıyor. Ama direk öğrencide açınca o servisleri çalıştırmıyor.Ama hangi servis?

Geri