İstanbul'un norm fazlası resen ataması!

Kodla Büyü

bilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Dünden beri İstanbul milli eğitimin yaptığı atama saçmalığına bakıyorum. Elden okullardan şu anki norm fazlası olanların isimleri isteniyor. Kim be kadar Doğru bilgi verecekse! Ardından ilçeye isimler gidiyor. Açık olan okullarla ilgili herkese açık bi liste yok. Çünkü okullardan branş açığını doğru düzgün sormuyorlar (bizdekini sormadılar biliyorum)Ataman'ın yapılacağı bi sistem kurup sisteme giriş için şifre vereceğiz diyorlar. Tercih ederim etmem okullarındaki görmem gerek adım gittiğine göre milli eğitime şifrede herkese otomatik verilir diye düşünüyorsun ama öyle değil. Sisteme adı girilenler bu dağıtıma dahil oluyor yani şifre aldın almadın diye bi durum var. (Biz de şifre hiç almayanlar vardı meğer almamak karmış. ) sonra bi dağıtım yapıyorlar eldekilere göre sonuç Kartal'dan sultangazi ye Büyükçekmece'ye at(a)ma oluyo. Sisteme adı girmeyenler kenarda dururken kabak bizim başımıza patlıyor. Tercih yapmış olsan da yapmasan da. Bu ne saçmalıktır şimdi. İtiraz dilekçesi verdik birkaç arkadaşla. Tercihlerine atanan da var sürgün edilen de. Kızdığım nokta adaletsizlikte. Yapacaksan Ada'm gibi herkese resen de. Üç beş kişiyi seçip sallama yani. Ben yine kendi ilçemde bi yere atıldım arkadaş 5 vasıtaya binip gidecek sultangaziye. Ne demeli şimdi?

Hocam bende halk eğitimde 8 yıldır çalışıyorum. Normlar yazın güncellendi ki Ekim'de güncellenir. Bulunulan ilçeni nüfusuna göre norm belirleniyor ve bizim normumuz 9'a düştü. Birden bire 38 öğretmenden 29'u norm fazlası oldu. Kadıköy 75'ten 12'ye düştü. İstanbul genelinde 1600 kişi norm fazlası oldu. Çünkü norm hesabı branşın alfabetik olarak A-G harfi arasındaysa her branşa 1 norm verildi. Az açılan Almanca Fransızca gibi kurslara 1 norm verilirken, alfabetik sıralamada olmayan ve en fazla açılan ingilizce kursunun 4 normu birden 0'a düştü. Yani halkın arz-talep dengesi falan söz konusu da değil. Kafalarına göre işlem yapmaya devam ettiler. Rezalet böyle de bitmedi. Bilgisayar da en fazla açılan kurslardan biriyken norm 4'ten 1'e düştü. İşin ilginç yanı bu işlem geçen haziran il içi - il dışı tayinlerinden 3 gün sonra yapıldı. Yani öğretmen bir halk eğitimi isteyip oraya atandı ve 3 gün sonra norm fazlası oldu :) Meb'in kafası güzel uygulamalarından yani. Neyse herkes şaşkın ama ne olacağını bilemeden tepkisiz bir şekilde bekliyor kaderini... Bir kısmı ikinci il içi - il dışılar da evine yakın bir yerlere gitmeye çalıştı. İlçem açılmadı bile bu 2. il içiler de ki yakın ilçede de güzel herhangi bir okul olmadığı için istemedim. Res en atamadan herkes korkuyor. Çünkü bulunduğumuz ilçeden 2 saat ötedeki Arnavutköy'e geçen sene gönderilenler olmuş. Sonuçta 29 kişiden 4 kişi gitti. 25 kişi ilçenin görevlendirmelerini bekliyor. Ben formatörlüğe başvurdum yakında bir okula ve valilik onayı uzadığı için arada ilçe bir okulda il dışına giden bir arkadaştan ötürü açılan bilişim boşluğu olduğunu ve görevlendirmenin oraya olacağı söylendi. Ders programı bile aldım. Henüz yazısı gelmedi. Fakat önce valilik oluru gelince kaymakamlıktan daha üst olunca formatörlüğe geçeceğim. Fakat bu da bir çözüm değil. Çünkü durduk yere yapılan bu uygulama da kadrom havada duruyor ve il mem her an bir Resen atamayla alakasız bir yere gönderebilir. Ekim ayında norm fazlaları için sistemi açacaklarını söylüyorlar. Uzun lafın kısası pat diye TEOG'u getiren ve götüren bir zihniyetin bize ne haliniz varsa görün tarzında bu yaptıklarına karşı tüm öğretmenler ve sendikalar tepkisiz kaldıkça yani bizler "koyun" oldukça bize böyle uygulamaları daha önce de müstahak gören çok olacaktır. Dünya bilişim çağına koşarken ülkemizde Meb'in dersimize bugüne kadar verdiği değer ortada. Bizlerse bu kadar kalabalık ve tepkisizken serzenişlerimizin boşuna olduğunu düşünüyorum. Nasıl olsa öğretmen Meb için en kolay harcanabilecek kişidir.

Arkadaşlar 2016 da yapılan norm fazlası atamasında resen atamalar iptal edildi mi? @Tarik_Turan hocam sizlerde durum nasıl şuanda kurumunuzdaki öğretmenler norma fazlası tayin isteyecek mi yoksa risk alıp bekleyecekler mi

İptal falan yok sayın hocam. Ankara resen atamış. Bizde risk alacak olan da var tayin isteyecek olan da. Mebe güven olmaz.

Bize de geldi böyle bir yazı

Ekli dosyalar

• IMG-20180123-WA0000.jpg
    IMG-20180123-WA0000.jpg
    70.8 KB · Görüntüleme: 86
Geri