İstanbul'daki Suriyeliler - Fotoğraflarım

Kodla Büyü

Accipiter

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar makinemi alıp İstanbul'da Suriyelilerin sefalet içinde yaşadığı yerlere gittim. Sefaleti tüm boyutlarıyla görüp fotoğrafladım. Sizinle de paylaşmak istedim...

rQNQEP.jpg

JYzYqW.jpg

qYNYbB.jpg

YBEBDA.jpg

WnpnQN.jpg

LaRabz.jpg

Allah savaştan sefillik çeken öncelik çocuk, kadın ve yaşlıların yardımcısı olsun.

Çok kötü çok üzücü, yorum bile yapamıyorum, ortadoğulu tüm insanların yüz yıldır canı yanıyor

siz onlara azıcık bir güç ve fırsat verinde görün bakalım kim acınacak hale geliyor.
kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak bela yazmaz kul azmayınca.

Allah savaş çıkaranları ve çıkaranlara destek olanları kahretsin. Tarafı olmadığı bir savaştan etkilenenlere de Allah yardımcı olsun inşallah.

ACIMAYIN... ACIMAK KİBİRDİR...
89 yılında Vatanına geri gelen BULGARİSTAN GÖÇMENİ;
10802017_10152922081649509_7196099132596094937_n.jpg

Ekli dosyalar

• 10802017_10152922081649509_7196099132596094937_n.jpg
    10802017_10152922081649509_7196099132596094937_n.jpg
    62.9 KB · Görüntüleme: 1,866
Yapmayin arkadaslar evet iktidar meselelerini tartisabiliriz ama biraz hayal edin dogup buyudugun vatanindan dilini bilmedigin bir ulkeye kaciyorsunuz kacmak zorundasiniz televizyonlarda ne kadar allasalar pullasalar bile orda annesinin kucaginda bir masumu gorunce gozlerinden akani gorunce kucagimdaki yavrumu hayal ediyorum ya birgun boyle sey basimiza gelirse ne olur diye...INSAF VE VICDANINIZI GOZ ONUNE GETIRMEK ICIN ILLA SIYASI DUSUNMEK ZORUNDA DEGILIZ....

hak bela yazmaz kul azmadikca yazan uyemizede helal olsun deyim ne deyim .cocugumun ogretmeni osan vermezdim senin sinifina cunku vicdan ve insaf DUNYADAKI TUM EGITIMLERDEN USTUNDUR...

üç yaralı var ve araç yok. ancak birini taşıyarak hastaneye götürme şansınız var ne yaparsınız?
içlerinden birini seçip hastaneye taşır diğerlerini ölüme terk mi edersiniz yoksa yapacak birşey yok diyerek hiçbirine yardım etmez misiniz?
ya da hepsini birden kurtarmaya çalışırken hepsinin ölmesini mi izlersiniz?
gerçekten merak ettim insan bazı durumlarda çok farklı düşünüyor.
herkesin kendine göre doğru tespiti var.
Bir de "biz ne olacağız?" düşüncesini de unutmamak lazım.

Re: Ynt: İstanbul'daki Suriyeliler - Fotoğraflarım

date' Alıntı:
siz onlara azıcık bir güç ve fırsat verinde görün bakalım kim acınacak hale geliyor.
kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak bela yazmaz kul azmayınca.
Mezitli deki yazlıklar 3 yıldan bu yana suriyeli dolu.Silifke mavi yolculuk tekne turları % 90 suriye müşterileri ile çalışıyor. Sahil şeridi market ve dükkanlarındaki afiş tabela fiyatları arapça yazılmış.

Üst kat komşum davultepede yazlığındaki sitedeki yöneticisi,,,,, havuza suriyeli ( O siteden % 50 suriyeli ler yazlık ev kiralamışlar) küçük çocuk girdirmeye mani olmak istemiş. (6 yaşındaki çocuk boğulsa yönetici hapis yatacak) Bir münakaşa ve tam 20 araba dolusu suriyeli yarım saat sonra siteye gelmişler.
Sonuçta 6 yaşındaki suriyeli çocuk büyük havuzda yüzüyor ve yönetici arkadaş bu çocuk boğulmasın diye havuz başında geziniyormuş.Artık Kimse yazlıklarda yönetici olmak istemiyormuş.Asansörler, havuz, spor sahaları, parklar hep suriyeli ve ürkütücü bir şekilde birbirlerine bağlılar.Yazlık sahipleri bu karmaşada ağrımasın başım diyor. Veriyor suriyelilere ucuza kiraya kurtulup rahatlıyor.

Hocam bu resimleri mersinde ki tüm sahil şeridi ilçelerinde çekmenizi öneririm.Bir hafta gezin.Bu arada,,,, Arapça biliyorsanız alışverişiniz kolay olur.Fakiri yoktur diyemem. Hatta oldukça fazla var. Ama;
Zengin suriyeliler yazlıklarda ve mavi turlarda iken, bizim kadar sahiplenmediler fakirlerini.
Şehrin en müstesna yerinde apartmanların ortasındaki koca arsada 4 katlı bahçeli villa yaptırıp oturanıda bilirim.Gecekonduda yaşayanınıda bilirim.
Allah cümlemizin yardımcısı olsun.

Seredar' Alıntı:
Şu muşlu , mışlı haberler yok mu bayılıyorum bunlara.

Bin kere mazlum olsanda , bir kere zalim olma.Hazreti Ali.
Üst kat Komşum seçim için 2 gün önce yazlığından geldi.Başkasının karşılaştığı durumun Türkçemiz de başka bir ifadesi olamaz.
Mavi tur ise, hayatımda ilk defa gidebildiğim bir turistik gezidir.Teknedeki tek Türk olduğum a dair aile fotoğraflarını buraya göndermemi isteme benden.Ayrıca haber değil, yorum değil, önümüzde koca bir yaz var.Gerçeği gez ve gör.
Talihsiz bir yorum yazdığını düşünüyorum.
Acınacak hale, biz kendi vatanımızda düşmek üzereyiz.Hatta.....ispat ettirme bana.

İnsanların bu şekilde zor durumda kalması çok üzücü.

Şu an İstanbul'un hemen hemen her semtinde cami çıkışı, pazar, metro giriş, üst geçit ... gibi sayısız noktasında bu insanlar dileniyor.

Kafama takılan bir durum var :!: Suriyede olaylar başlayalı 4 yılı geçti. Dilenenlerin tamamına yakınının kucağında 2 yaş altı bebek var :!: Buranın yerli vatandaşı karı-koca çalışanları bile çocuk yapmadan önce geleceğini nasıl sağlayacağını düşünüp tereddütte kalıyor Mülteci olarak gittiği yerde her fırsatta çocuk yapanların çok daha masum olduklarını düşünmüyorum. Zaten işsizlikle boğuşan sokakların her geçen gün güvenlik yönünden daha tehlikeli hale geldiği ülkemizi 10-15-20 yıl sonra çok daha farklı etnik sosyal problemler bekleyecek.

Seredar' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
Seredar' Alıntı:
Şu muşlu , mışlı haberler yok mu bayılıyorum bunlara.

Bin kere mazlum olsanda , bir kere zalim olma.Hazreti Ali.
Üst kat Komşum seçim için 2 gün önce yazlığından geldi.Başkasının karşılaştığı durumun Türkçemiz de başka bir ifadesi olamaz.
Mavi tur ise, hayatımda ilk defa gidebildiğim bir turistik gezidir.Teknedeki tek Türk olduğum a dair aile fotoğraflarını buraya göndermemi isteme benden.Ayrıca haber değil, yorum değil, önümüzde koca bir yaz var.Gerçeği gez ve gör.
Talihsiz bir yorum yazdığını düşünüyorum.
Acınacak hale, biz kendi vatanımızda düşmek üzereyiz.Hatta.....ispat ettirme bana.
ispat et .Merak ettim.
Yoruma gelince hala arkasındayım.Müftünün karısını unutmadık heralde.
Anlaşıldı.... masum bir yorum yapmamışsın ;
Yediğin içtiğin, gördüğün herŞey SİYASET olmuş.Kusura kalma, siyasetle yada siyasetle uğraşanla işim olmaz benim.:
Hayatta bulaşmadım ve de Siyasete bulaştıramazsın beni.Senin dengin değilim ben.

Yarın son ......İşin bitti burada artık ;
Sonraki seçimde yine bekleriz. :p SİYASETÇİ

Allah yardımcıları olsun. Garibanlığın ırkı, milliyeti olmaz. Bu hale gelmelerinde onlardan daha masum değiliz. Her zamanki gibi olan fakire oluyor.
Belki uygun olmaz ama hocam fotoğraflar çok güzel. Sizinde elinize, yüreğinize sağlık.

SÜREN BİTTİ:BURADA YOK artık SİYASET
SİYASETİ nide al ve git.

HER BEŞER, BİRŞEYLER EŞER.
Mazlum derdin vs. yok senin.İşin gücün derdin siyaset.

Gerek yok, senin yazdığın her başlık, artık siyasetin konuşulduğu bir başlıktır.

Normalde türkiyede görmediğim arabaları suriyeliler sayesinde görmüş oldum zengini çok zengin avmlerde en piyasa caddelerde.fakirleride ışıklarda.o çocuklara acıyorum zor bir durum ama daha düzenli bir yerleşim yapılabilirdi.
birde bizim başımıza Allah göstermesin böyle birşey gelse ben vatanımı savunurum gerekirse can vereyim.zaten bizi kolay kolay kimse kabul etmez dostlar

Allah her ırka farklı özellikler vermiştir. bu suriyelilerde iyilik gördüğü zaman, tamam artık bu adam bize bakmak zorunda diye düşünmeye başlayan cinslerdendir. onlara bir gün yemek verecek olsanız, ertesi gün yemek nerde kaldı diye kapınızı taşlarlar.
evim boş gel durumunu düzeltene kadar otur deseniz, bir daha o evi geri alamadığınız gibi böyle fayans mı olur düzelttir şunu diye sizi tehdit ederler, biraz kalabalıklaşıncada sığmıyoruz bize adam gibi bir ev ver diye yine sizi tehdit ederler. bu benim şahsi düşüncem.
şimdili yazacaklarım ise düşüncem değil gerçeklerdir. önceden Ankaranın her yerinde çinçin liler, ismetpaşalılar, yenidoğanlılar dilenirdi. ve Ankaralılar iyi bilirler ki oralar Ankaranın en tehlikeli mahalleleri ve insanlarıydı.
şimdi soruyorum. ankarada o insanları sokakta görebilen varmı artık? yoksa o insanlar acıdıkları içinmi sokakları suriyelilere kaptırdılar? (pardon verdiler diycektim.
Acaba nasıl bir çirkeflik, nasıl bir bela, nasıl bir pislik; kadınlarının bile polislerle çatıştığı, kameraya almak isteyenleri taşlayan, küfür eden çinçinlileri; yıllardır para kazandıkları yerlerden sessizce sürüp dilenci mafyalığını başarabilir???
.

arap baharının son halkasıdır suriye ve bizde arap baharına ortak olduğumuz için esedi yıkma görevi bize verilmişti. 1 ayda esedi deviririz diyorduk. güneyden isral kuzeyden biz darbe vurduk hiç oradaki Müslümanları düşünmedik. yeter ki esed gitsin. siz akp yi akpde arap baharını destekliyor herşeyin bir vebali var. olan yine Müslümanlara oldu, tıpkı Libya, yemen, mısır, ırak ta olduğu gibi

ya arkadaşlar yorumları daha yeni okudum. şaşırdım ve üzüldüm. ben "fotoğrafçılık kulübü" altında paylaştım fotoğrafları. buradaki insanların suriyeli olmasından çok insan olmasını önemsediğim için paylaştım. siyasi olarak bence de söylenecek çok şey var. bu insanları buraya getirip kaderine terk eden bir anlayış var. bunu ben de sorguluyorum ama dediğim gibi olayın sanatsal boyutuna da vurgu yapmak istemiştim...

teknogenclik' Alıntı:
Seredar' Alıntı:
"Sen herkesi kör âlemi sersem mi sanırsın".

Bknz:İspat ettirme deyip ispat edememek. :wink:

Kaç yaşındasın sen?
Yaşını bırak, kaç tane üyeliği oluğuna bak.
Çok çalışkan bu arkadaş, hep aynı sabit ifadeli düşünceler ama farklı üyelikler.Biri yazıyor.seredar kayboluyor.Sonra yine seredar yazıyor.Öbür fedai üye atlıyor.Ama sanırım 2-3 tanesi ya uykuda bekliyor.Yada şifrelerini unutttu uzun zamandır fazla üyelikle ortaya pek çıkmıyor.
Gerçi farketmez.Yorgan gitti, dava bitti. :puhaha:

Geri