İstanbul'da Yaşanabilecek Güzel Semtler Hangileri

Kodla Büyü

ernestososa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İstanbul'a tayin istemeyi düşünüyorum, çok sefer gittim ama sadece gezdiğim için yaşam olanakları hakkında fikir sahibi değilim. Kirada oturacağım için kiraların uygun olması, ailecek yaşanabilir bir semt olması, sakin ve trafik sıkıntısı biraz az olmasını istiyorum. Böyle bir yok deyip kestirip atmayın lütfen.

Anadolu yakası istiyorum ama avrupada olur.

Maltepe ve Avcılar sakin ve ucuz deniyor? Ekleme ve düzeltme yaparsanız sevinirim.

hocam sakin ve ucuz istiyorsan, boğazdan ne kadar uzak olursan, o kadar az trafik, o kadar ucuz kira. Ben avrupa yakasında yaşıyorum, avcılar dediğin gibi kira ucuz ve sakin değil. Senin istediğin yere, toplu ulaşımın gitmemesi lazım (metrobüs,metro). O da avrupa yakasında büyükçekmece ve sonrası. Anadolu yakası hakkında yorum yapamayacağım. iyi günler

Anadolu yakası daha sakin ve daha iyidir. Beykozu tavsiye ederim. Orman mis gibi hava :alkis:
Erenköy, bostancı civarı da sakindir lakin pahalıdır.

Şile.
hem sessiz sakin, hem de İstanbul'un doğa olarak en bakir yerlerinden biri. havası, suyu, doğası ile Şile'yi tek geçerim.

Sakin diyorsan anadolu yakası yaz kesinlikle. Avrupa tarafının insanı bile bir tuhaf. Kiralar da arkadaşın dediği gibi boğaza yaklaştıkça artar, gebzeye yaklaştıkça azalır. En güzel yer bostancı - cadde civarları ama kiralar tabi uçuk oralarda.

Teşekkürler arkadaşlar.

Anadolu yakasında karar kıldım ama anadolu yakasında molotofçuların olmadığı, belediye otobüsü yakılmayan, yüzünü maskeyle kapatıp ortalığı ateşe vermeyenlerin olduğu ailecek yaşanabilir yerler arıyorum.

Kadıköy'den uzak dur o zaman :) Anadolu Yakasında Kadıköy (Rıhtım sahil zaten oturamazsın da eylemlerin yapıldığı yerdir sürekli eylem olur), Maltepe (Gülsuyu, Gülensu mahalleleri) problemlidir onun dışında öyle molotofluk bir yer yok. Sakinlik arıyorsan Kartal, Maltepe, Pendik. En sakini Tuzla :) Sultanbeyli, Sancaktepe'yi çok önermiyorum..

Hocam istanbulda bir laf vardır, sen ne düşünüyorsan en az 1 milyon kişi aynı şeyi düşünüyordur. o yüzden herkes sizin düşündüğünüz gibi anadolu yakasında yaşamak ister, ancak anadolu yakasında ildışına açılan çok okul olmaz. istanbulda ildışına açılan okulların %80 i avrupa yakasıdır. %20 açılan anadolu yakası okulları da zaten o kadar güvenli iyi yerler değildirler. Ben 2012 yılında istanbul!a geldim. Geldiğimde çok fazla boş iyi okul vardı. Ancak insanlar doğudan batıya gelmek isterlerken izmir,bursa,balıkesir, gibi şehirlere gidemediğinden dolayı son ihtimal doğuda kalmayim de istanbul'a bari gideyim dediği için, istanbulda bile iyi okulların çoğu doldu. Kusura bakmayın moralinizi bozmak istemem ama, tayin zamanı okullar açılınca dediğim durumlar önünüze çıkınca moraliniz bozulmasın diye şimdiden hazırlıyorum sizi. iyi günler...

okanformula' Alıntı:
Hocam istanbulda bir laf vardır, sen ne düşünüyorsan en az 1 milyon kişi aynı şeyi düşünüyordur. o yüzden herkes sizin düşündüğünüz gibi anadolu yakasında yaşamak ister, ancak anadolu yakasında ildışına açılan çok okul olmaz. istanbulda ildışına açılan okulların %80 i avrupa yakasıdır. %20 açılan anadolu yakası okulları da zaten o kadar güvenli iyi yerler değildirler. Ben 2012 yılında istanbul!a geldim. Geldiğimde çok fazla boş iyi okul vardı. Ancak insanlar doğudan batıya gelmek isterlerken izmir,bursa,balıkesir, gibi şehirlere gidemediğinden dolayı son ihtimal doğuda kalmayim de istanbul'a bari gideyim dediği için, istanbulda bile iyi okulların çoğu doldu. Kusura bakmayın moralinizi bozmak istemem ama, tayin zamanı okullar açılınca dediğim durumlar önünüze çıkınca moraliniz bozulmasın diye şimdiden hazırlıyorum sizi. iyi günler...

Teşekkür ederim hocam ama ben bunun farkındayım, sadece yaşayacağım semt için bilgi almak istedim, okulda çok farketmez, zaten sorunlu okullarda çalışmaya alışığız problem yok. Okul ev arası gidiş geliş yapacağız mecburen.

valla hocam tavsiyem anadolu yakası, ama arkadaşların dediği gibi tayinin nereye çıkacağı önemli.

Ama size bir öneri İstanbul un ucuz yeri yok. Kiralar çok yüksek. Yaşam çok pahalı.
Söylediğiniz tarz yerlerde ev kiraları 1000TL üzeri.

Bence İstanbula gelmeden önce iyi düşünün.
Bu şehir bir memur için yaşanılacak bir şehir değil.

9 senedir İstanbuldayım ve 2 senedir il dışı istiyorum gitmek için.

İstanbulda ogretmenlik yapipta menmun olanina rastlamadim. 16yildir istanbuldayim. Bunun 9 yili avrupa yakasi, 7 yili anadolu yakasinda gecti. Ogretmenlik icin ideal yer degil istanbul. Ogretmenlerin cogu yol gider okula ulasim icin. Avcilardan hergun besiktasa giden ogretmen de gordum, kurtkoyden kadikoye giden ogretmen de.. sebebi ekonomi.. sadece kirayi hesap etmeyin, mesela bostancida yasiyorsaniz herseyi 2kat pahaliya alirsiniz sultanbeyli yada tuzlaya gore. Bu kadar sikayet edip de neden gitmedigimizi sorarsaniz, universite yillarimdan nir hocamin ifadesiyle soyleyeyim " istanbulda bir kez cesme suyu icmissen bir daha bu sehti terkedemezsin, cunku tum sehrin kanalizasyonu o suya karisir ve ..." Gelmesen iyi edersin, yine de sen bolirsin.

Hocam minimum 800 TL kiradan başlamak üzere , aileniz ile rahatça oturabileceğiniz bir çok ilçede yer bulabilirisiniz.

Tuzla ve Kartalda merkez, Pendikte merkezle birlikte Yenişehir-Çamlık mahalleri, Maltepenin E5 e cephe ve E 5 ten sahile kadar olan kısımlarında güzel siteler var.

Bu şehirde diğerlerinden farklı olarak başka bir çok sıkıntı var:
1. si trafik. İldışına açılan okullara bakarsanız nerede ise TEM sınırında veya daha kuzeyde, çoğunlukla sıkıntılı okullarda. Ev tutmak için bahsedilen ilçe ve semtlerden birini seçtiğinizde okula gitmeniz için yolda çok uzun zaman ayırmanız gerekecek. Toplu taşıma kullanmak da özel araçla gitmek de sıkıntı. özellikle sabaha 7:30-09:00 arası trafik aşırı yoğun oluyor.15:30-16:00 gibi de dönüş çilesi başlıyor.
Yakın zamanda Anadolu yakasına geldi iseniz Tuzla-Maltepe arası E5 e cephe sayısız gökdelen lüks site inşaatı göreceksiniz. Bunlar tamamlandığında binlerce araç daha trafiğe karışacak. Kullanacakları yol ise aynı, yıllardır değişmiyor.
Asırlık Gebze-Haydarpaşa banliyö treni hattı söküldü ama 3 yıldır atıl bekliyor. Hızlı tren Ankaradan pendik'e 3,5 saatte geliyor . Daha ilerisi için ise doğru dürüst ulaşım yok. Pendik merkezden Avrupa yakasındaki semtlere ulaşma için harcayacağınz süre Ankara yolunun yarısına bedel. Anaolu yakasındaki metro projeleri de çok ağır ilerliyor. En çok ihtiyasç duyulan yerlere metro yapılmıyor.

Okulların halleri içler acısı, günlük hayatta karşılaşacağınız daha bir çok sorun var.

Kendi sağlığınız, maddiyatınız ve ailenizin iyiliği için bu şehri tavsiye etmiyorum. Havaalanı olan, çalışma ve yaşam şartları daha iyi diğer şehirleri incelemenizi öneriyorum.

Ailemin uzun yıllar önce buraya göçmesi ve evimin burada olması nedeni ile bu şehirdeyim.

Hocam istanbulda 2. yılım ve zorunlu hizmet görevi için buraya geldim. Zorunlu hizmet dolar dolmaz burdan kesinlikle gideceğim. Şehrin kalabalığından, trafiğinden, pahalı ev kirasından, saygısız görgüsüz insanlarından , öğretmene değer vermeyen öğrencisinden , velisinden herşeyinden bıktım. Sabırla bekliyorum. İstanbuldan önce çalıştığım yeri 2 senedir daha çok özlüyorum. Yani kısacası hocam kesinlikle önermiyorum :-1:

Kaç puan aldınız İstanbul'a atanabilmek için? Ben de KPSS'ye gireceğim de. Bir de Bilgisayarlcılar için alan bilgisi sınavı geldi mi?

Oturulacak yer için de kesinlikle Tuzla'yı öneriyorum. Ben orada oturuyordum. Yazlık sayfiye yeri gibi bir yer. Özellikle Merkez, Postane, İstasyon gibi tarafları. Şifa İçmeler aydınlı orhanlıdan uzak durulmalı. Şu anda da Avcılar'dayım. Bence kesinlikle burası da yaşanılacak bir yer. Toplu ulaşım avantajı da süper.

İstanbul memur için zor bir şehirdir. Evin yoksa yaşamak çileden öteye gitmiyor. Kartal'ın soğanlık semti güzeldir. Sultanbeyli, samandıra,sancaktepe,çekmeköy taraflarında ucuz evler bulabilirsiniz.(750+)

istanbulda her şeyin ucuzu da var pahalısı da. istanbulda askeri ücretle 2 çocukla ev geçindireni de var. askeri ücreti 1 gecede bahşiş vereni de. o yüzden istanbuldan korkmaya gerek yok. ama şunu da unutmayın İSTANBULDA STRESSİZ BİR HAYAT ta YOK

- Karı + Koca öğretmenseniz rahatlıkla istanbulda yaşayabilirsiniz
- Biraz girişken ve alanınızda yeterlilik sahibi iseniz istanbulda kesinlikle EK İŞ yapabilirsiniz.
- Evinize göre işyeri değil işyerinze göre ev tercih ederseniz rahat edersiniz

- Trafiksiz yer beklemeyin bazen ara sokaklarda bile trafik oluyor.
- Stressiz bir hayat düşünmeyin zira öyle bir hayat olmayacak. Bazen alt komşunuza hırsız girecek, bazen kapının önünde park halindeki arabanıza çarpacaklar, bazen üst komşunuzun gürültüsünden şikayet edeceksiniz, bazen de benim gibi evinin altındaki alarmın gecede 3-4 defa çalıp bebeğinizi uyandırmasına ifrit olup dükkan sahibine neler neler yapmak isteceksiniz...

ernestososa' Alıntı:
Vazgeçtim :D nereye yazsam kime sorsam olumsuz

Alın sizin olsun istanbul :lol:

:+1: Doğru Seçim hocam.

Evet hocamın da dediği gibi ek iş yaparsınız.
Ama şöyle birşey var. Diğer illerde ek iş yapmadan aynı standartlarda yaşayabilirsiniz.

Geri