istanbulbilisim.com dolandırıcılığı

Kodla Büyü

erayzor

Site Gezgini
istanbulbilisim.com firmasından yaklaşık 3 ay önce telefon siparişi verdim. Siparişim 2 ay boyunca haftaya gelecek şekilde oyaladılar. Sonunda telefonu tedarik edemedik ücretinizi iade edeceğiz diyerek mesaj attılar. Yaklaşık 3 hafta geçmesine rağmen ücretimi de iade etmediler. İnternette yapmış olduğum araştırmalarda firmanın dolandırıcı bir firma olduğunu öğrendim. Keşke daha önceden araştırma yapıp öyle alsaydım dediğim için bu mesajı sizlere bilginiz olması için yazıyorum. Sizde benim gibi bu üçkağıtçı firmayla alışveriş yapıp mağdur olmayın.

bu sabah bir arkadaşta istanbul bilişimden aldığı televizyonun 1.5 aydır gelmediğini söyledi. Sanırım İstanbul bilişim el değiştirmiş.

Bu şekilde çok mağdur var. Galiba bir tosuncuk vakası gibi son bulacak. Aman arkadaşlar dikkat edin, çevrenizdekileri uyarın. Fiyatları çok cazip tutup kurban topluyorlar. Devlette duyarsız bu dolandırıcılara.

Yaklaşık bir ay önce memurlar nette istanbulbilişimşe le ilgili haber vardı. Elinde olmayan Ürünleri sitede var gösterip paraları değerlendirdiği (faiz veya başka yolla) ve insanları mağdur ettiği yazıyordu.

İstanbulbilişim'le ilgili şikayetler son zamanlarda oldukça arttı. Bir sorun var kesin.

Daha önce hiç ulusal TV kanalarında reklamını görmediğim firmanın bir kaç haftadır TV kanallarında reklamları da çıkıyor. Tuhaf o_O

Kurulduğu günden beri sorun kelimesi ile eş anlamlı bir firma olan istanbul bilişim için bu yorumları görmek şaşırtıcı...

Kurulduğu günden beri sorun kelimesi ile eş anlamlı bir firma olan istanbul bilişim için bu yorumları görmek şaşırtıcı...
+1
3-5 sene önce bile internet yorumları hep olumsuzdu sitenin. Geçenlerde TV de reklamını görünce gülümsedim. Daha fazla mağdur olmaması için konuyu güncel tutmakta fayda var.

istanbulbilisim.com firmasından yaklaşık 3 ay önce telefon siparişi verdim. Siparişim 2 ay boyunca haftaya gelecek şekilde oyaladılar. Sonunda telefonu tedarik edemedik ücretinizi iade edeceğiz diyerek mesaj attılar. Yaklaşık 3 hafta geçmesine rağmen ücretimi de iade etmediler. İnternette yapmış olduğum araştırmalarda firmanın dolandırıcı bir firma olduğunu öğrendim. Keşke daha önceden araştırma yapıp öyle alsaydım dediğim için bu mesajı sizlere bilginiz olması için yazıyorum. Sizde benim gibi bu üçkağıtçı firmayla alışveriş yapıp mağdur olmayın.
Alışverişi yaptığınız kredi kartinin ait olduğu bankaya harcamaitirazi yapın. Paranızı kesinlikle alırsınız. Tecrübeyle.sabittir.

bankaya itirazda bulundum. Fakat banka iade yapamayacaklarını söyledi. hatta şöyle bir örnek verdi bayan; ahmet mehmede havale yapıyor, biz buna niye karışalım ki dediler. bende bunların dolandırıcı olduğunu ve kendilerinin de müşterileri olduğunu söyledim. bayan olabilir biz herkezle çalışırız dedi. ben de tamam dedim kapattın. Banka Halk Bankası

@erayzor hocam merak ettim hangi telefonu alacaktınız. Ben de babam için orta halli bir telefon alacaktım ve istanbul bilişime de bakmıştım ama henüz almadım. İyi ki de sipariş vermemişim diyorum şimdi sizin başınıza gelenleri görünce, geçmiş olsun inşallah ödemenizi geri alabilirsiniz?

bankaya itirazda bulundum. Fakat banka iade yapamayacaklarını söyledi. hatta şöyle bir örnek verdi bayan; ahmet mehmede havale yapıyor, biz buna niye karışalım ki dediler. bende bunların dolandırıcı olduğunu ve kendilerinin de müşterileri olduğunu söyledim. bayan olabilir biz herkezle çalışırız dedi. ben de tamam dedim kapattın. Banka Halk Bankası
Telefon ile değil hocam bankaya dilekçe yazıp noter üzerinden yollarsanız mecburen işlem yapmak zorunda kalırlar.

hocam ben de telefon aldım 1 ay beklettiler, para iadesi istedim onu da 2 hafta beklettiler sonunda para iadesi yaptılar. 0850 333 0912 numaradan arayın 8007 dahili numarasını tuşlayın. savcılığa başvuracağınızı söyleyin hatta başvurun, cimere yazmayın bişey çıkmıyor, yine tüketici hakları da çok bişey yapmıyor. sosyal medya hesapları özellikle de facebook hesaplarına bol bol yazın, ben bunları yaptım. 6 ay önce el değişmiş site, öncesinde ürün almıştım, gecikme oluyordu en fazla 1 hafta ama kesinlikle gönderiyorlardı. 4000 e yakın mağdur var hatta istanbulbilisim mağdurları diye facebook sayfası var oraya üye olun. geçenlerde müdürü açıklama yaptı, facebook üzerine yoğunlaştık diye

samsung galaxy m30 modelini almıştım. Banka büyük olasılıkla bu dolandırıcıların da hesabını barındırdığı için, bana zararı dokunmasın diyerek küçük balık olarak beni feda etti. Malesef ülke olarak bu konularda hala amatör ligdeyiz. Başka ülkelerde olsa adam tek bir mağduru için bir şirketi yakar. Nihayetinde televizyonlarda görüyoruz, bırak usülsüzlüğü müdür hata yaptığı için kamu cezası olarak yerleri temizliyor.

Ülkede bu açıdan durum daha da kötüye gidiyor. Her taraf dolandırıcı. Dolandırılmamak için üstün bir gayretinin olması lazım. Dolandırıcıyada bişey diyen yok. Dolandırıcılarda bunun farkındalar zaten. Ne yapalım diyecek bişey yok. Allah ıslah etsin.

Keşke araştırıp sipariş verseydim, aynı durumu yaşıyorum, paramı alabilir miyim ki

Hocam o firma kaç defa haberlere çıktı, bütün Türkiye öğrendi: firma %100 tescilli dolandırıcı. Bununla birlikte nasıl hala insanları mağdur edebildiklerini anlamış değilim.
Google'da veya Youtube'da istanbul bilişim diye aratın görürsünüz; bütün ulusal haber sitelerinde çığ gibi büyüyen mağdur müşterileri. Bu yıllardır böyle. Bütün Türkiye öğrendi fakat hala insanları İnternet üzerinden soymaya devam ediyorlar.
Buradan tüm savcılarımızı alnının çatısından öpüyorum. Sayelerinde bu işler artık sıradanlaştı. Adalet sistemimiz olmadan bu dolandırıcılar asla başaramazlardı.

Son düzenleme:
Kart ile aldıysanız bankanıza harcama itirazı başvurusunda bulunun

Geri