İstanbul Norm Fazlası Atamaları?

Kodla Büyü

Mr.Spermata

Süper Üye
Süper Üye
İstanbulda norm fazlası olan öğretmenler için bir atama çalışması yapılıyor mu arkadaşlar?Bilgisi olan var mı?

Norm fazlası öğretmenler için Pendik'te yazı bu sabah geldi. Tercih yapılması isteniyor, norm fazlası görünüyorum ama Bu bt Rehber Öğretmen olmamız norm olayını etkileyecek mi acaba? Tercih yapmaz isek ne olur?

Dikkat çeken yazıda "istekli olarak atanmak isteyenlerin" diye belirtmişler.

Norm fazlası öğretmenler yazısı Kartal'a da dün geldi, ilçeyi aradım İl'e soracaklarmış bizim durumumuzu

BTR dediğiniz şey görevlendirme.Bizim normlarımız da görevlendirmelere göre değil ders saatlerine göre belirleniyor.

Az önce Şişli Mem'i aradım. Bulunduğum ilçede Bilişim Teknolojileri normunun dolu olduğunu o yüzden başka bir ilçeyi tercih etmem gerektiğini söyledi. Kendi ilçemdeki okulları tercih edemememden dolayı okullarla ilgili bilgiyi almak için de İstanbul Mem'e ulaşmam gerektiğini söyledi.

Arkadaşlar,
İstanbul'da daha önce bölge normundan ötürü norm fazlası olmuşum ve bunu tam anlayamadan ve okul seçtirilmeden dönem ortasında başka bir okula gönderildiğimi kararnamem gönderilince öğrendim. O yüzden tercih edebileceğiniz güzel bir okul varsa tercihinizi yapın arkadaşlar. Milli Eğitimin işlerine belli olmaz. Ben bu konuda dava da açtım İl milli Eğitim Müdürüne de çıktım ama birşey olmadı. Davam da sonuçlanmadı. Açıkçası kazanabileceğimi de sanmıyorum çünkü minareyi çalan kılıfını hazırlar. Hiçbir görevlendirme norm fazlası olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor maalesef :(

Ben ildeki atama bölümünü aradım, boş normu olan okulların listesini gelirsem alabilir miyim diye, 'şu an çok yoğunuz buraya gelseniz de alamazsınız, istediğiniz ilçelere tek tek gidip onlardan boş normları öğrenin' dedi lerrr... Nasıl bir mantık yaa, oldu tek tek okul gezelim yani....

Kafamiza gore okul yazip norm varsa gidicez.yoksa norm fazlasi olarak devam mi edicez. nedir bu yaw. Bu yil kafami fatih.formator.btr.norm konulari o kadar mesgul etti ki. Yil ortasi gelmeden bana geldiler .....

yazıda ne bir tarih var ne tercih listesi yapılacak okullar sadece dilekçe demiş ne dilekçesi anlayan var mı

Fatih projesi kapsamında olan okulların çoğu bu listede yok. Bakanlık neden Fatih projesi kapsamındaki okullara BT normu vermiyor.

arkadaşlar okullar listesinde anadolu lisesi, bilsem, halk eğitim, ortaokul ve meslek lisesi var.
biz ortaokul ve puanın varsa anadolu yazabiliyoruz peki halk eğitim merkezlerini yazabiliyor muyuz?

Bizim okula da gelmiş yazı ve norm fazlasıyım...

Ekli dosyalar

• norm_yazisi.PNG
    norm_yazisi.PNG
    22.4 KB · Görüntüleme: 2,721
halk eğitimlerde açık fazla aslında. yazılabilir. ben şuan 1 halkeğitim ve 1 ortaokul arasında kaldım. ya 2 tercih ya da sadece 1 tanesini yazmayı düşünüyorum :? pazartesiye kadar net bir fikrim olursa dilekçemi vericem

ben de sancaktepe deyim .yazı cuma günü geldi bize de. burda bi düz liseden başka açık yok. onu da yazmak istemiyorum. çekmeköy ve ümraniye halk eğitim merkezlerini yazmayı düşünüyorum. Çünkü ortaokul ya da lise yazmak bi sonraki norm girişinde aynı duruma düşürecek gibi geliyor. Ama halk eğitim konusunda kararsızım, çalışma saatleri, kurs zamanları, yetişkinlere ders anlatmak kafamı karıştıran sorular arasında. Halk eğitim yazacak olan var mı aranızda arkadaşlar? Bi de yazıda istekli olanlar demiş acaba resen atama yapmayacaklar mı, onunla ilgili bi ibare yok. istekli olmazsak sonrasında ne olabilir ki?

Geri