istanbul btr neden HALA SES YOKKKK

Kodla Büyü

glimmer

Süper Üye
Süper Üye
Ya artık isyanın bayragını cektim arkadas bütün iller yaptı doğu * batı. fatihin kahramanı! istanbuldan hala ses sseda yok. bu nasıl bi iş.
burdan il de ilçelerde çalışan formatör , koordinatör, kim varsa sesleniyorum
bi kımıldanma olsun lütfen. sıkıstırın üstlerinizi. eger sizler bu duruma el atmazsanız bizler ne yapabiliriz.
hı yapabileceğimiz bişi varsa da söleyin yapalım .....

Hocam bende merak ettim de, ancak istanbul bura kendisi büyük derdi büyük

Bugün toplantı vardı hocam, bölge bölge toplantılar oluyor. Okulunuza sorsanız iyi olur. Yalnız şunu söyleyim çooook işimiz var...

caesai' Alıntı:
Bugün toplantı vardı hocam, bölge bölge toplantılar oluyor. Okulunuza sorsanız iyi olur. Yalnız şunu söyleyim çooook işimiz var...

işimiz ne zaman azdı ki? şöyle yada böyle okullar açılalı nerdeyse 1 ay oluyor halen muamma içindeyiz..

Hocam bugün yapılacakları anlattı ildeki arkadaş, yani işin hamallığı, akılllllllllı tahtanın v.s. muayenesini filan da kitlemişler bizlere sağolsunlar :)
Onların da ne yaptıklarından ve ne olacağından pek de haberleri yok gibiydi...
"Tabletler hazırlık aşamasında" söylediği en olumlu cümle oldu :)
İki okul, çalışma esaslarındaki aşırı eksiklik, diğer okuldaki idarenin muhtemelen fatih projesi hariç diğer işleri de üstümüze yıkma çabası, diğer okuldaki öğretmenler gibi sorunlar çoook...
Bu arada bakımları da muhtemelen öğrenciler DERSTEYKEN yapacağız, hayal edin, rezillik :)

caesai' Alıntı:
Hocam bugün yapılacakları anlattı ildeki arkadaş, yani işin hamallığı, akılllllllllı tahtanın v.s. muayenesini filan da kitlemişler bizlere sağolsunlar :)
İki okul, çalışma esaslarındaki aşırı eksiklik, diğer okuldaki idarenin muhtemelen fatih projesi hariç diğer işleri de üstümüze yıkma çabası, diğer okuldaki öğretmenler gibi sorunlar çoook...
Bu arada bakımları da muhtemelen öğrenciler DERSTEYKEN yapacağız, hayal edin, rezillik :)

isteğe bağlı bir durumu hem isteyip hem de sonradan böyle veryansın etmek de nedir ya!!!!
arkadaşlar bakın açık soyluyorum, yapmak istemeyen yapmasın,bakın diğer branşçılar nasıl sıraya giriyor o gorevi almak için..hele bir deneyin ya!

istanbul beni şaşırtıyor. bu kadar mı zor?
ya arkadaslar okullarınıza sorun diosunuz bırakın okulu ben milli eğitime bile sordum(ümraniye) öyle bişeyden haberimiz yokki diolar.
anlasılan bu dönem hiçbişeyşin hallolacağı yok.

narsist' Alıntı:
caesai' Alıntı:

isteğe bağlı bir durumu hem isteyip hem de sonradan böyle veryansın etmek de nedir ya!!!!
arkadaşlar bakın açık soyluyorum, yapmak istemeyen yapmasın,bakın diğer branşçılar nasıl sıraya giriyor o gorevi almak için..hele bir deneyin ya!
mesela kim sıraya girer? Örnek verseniz...!!!

Teknoloji bu kadar gelişmişken iletişim bu kadar mı zorlaştı ne garip :verymad:

:puhaha: yapılacak olan uygulamanın çokta iyi olacağına dair bir umudum yok o yüzden o kadarda acele etmiyelim bence

herohamster' Alıntı:
:puhaha: yapılacak olan uygulamanın çokta iyi olacağına dair bir umudum yok o yüzden o kadarda acele etmiyelim bence

aslına bakarsan bnm de umudum yok ama denize düşen yılana sarılıo işte

caesai' Alıntı:

hocam kim sizi zorluyor görevlendirme için??? bu sene zorunlu değil görevlendirme,istemezseniz yapmazsınız

narsist' Alıntı:

halox' Alıntı:
hocam kim sizi zorluyor görevlendirme için??? bu sene zorunlu değil görevlendirme,istemezseniz yapmazsınız

Hocam tanımadığınız ve durumlarını bilmediğiniz kişilere yorum yapıyorsunuz. Şöyle özetleyim, geçen yıl sıfırdan ve severek bir laboratuar kurdum. Fakat yaz tatilinde güçlendirme sırasında laboratuarı dağıttılar, paramparça halde. Benim için bu durumda formatörlük kaçınılmaz, en azından tekrar laboratuarı hazırlayana kadar.
Gelelim görevlendirmelere, onda da torpil döndüğü v.s. duyumları herkes almıştır, boşver demiştim ancak geçen yapılan bir zümre toplantısında bir arkadaş ildeki formatörleri tanıyor ve tavırlarından açık ara belliydi ki işini halletmiş ve görevlendirme çıkmayacağını filan zaten biliyor ve emin. Burda arkadaşın üstüne gitmemek lazım, sistem böyle. Tanıdığı olan işini yaptırmış.
Diğer okula bugün gittim, tabi ki iyi niyet oldukça 2. okulunda işlerine yardımcı olursunuz; ama karşılıklı iyi niyet önemli...
Daha önce çeşitli sebeplerden benim derslerime giren 4-5 arkadaş oldu ve hiçbiri de istemiyor bilgisayar öğretmenliğini.
Okul profilimi söyleyim:
2600 öğrenci, sınıflar 60-65 kişi ve varoş...
Yoksa 300 kişilik okullarda da çalıştım, sınıflar 15-20 kişiydi. O zamanlar konuşmak çok kolaydı, ama ben yine dinledim. Bence siz de eleştirmeden önce dinleyin:)

Asıl olay şu, acaba sizler görevlendirme almadınız mı¿ Ya da 2. okul yok mu? Ya da güzel bir yerde mi çalışıyorsunuz? Ya da küçük ve sakin bir yerde mi çalışıyorsunuz?....
Yani bizim durumumuzla sizin durumunuz farklı mı ki bizi anlamıyor gibi görüyorum sizi...
Şahsen forumda şikayetçi eleştirel mesajlarımı göremezsiniz pek, ancak bu duruma da artık bir eleştiri getirmek GAYET doğal,bu durumu eleştirmemizi eleştirmeniz enteresan...
Umarım alınmamışsınızdır, bu tip tartışmaları çok gördüm forumda ve kendi kendimize düşman olmamız ilginç geldi bana, mesajım da bu duruma sizlere değil,
Hoşçakalın...

Bu formatörlüğün isteğe bağlı istemeseydin denmesi de moda oldu. Keyfimizden istemediğimizi, ders sayımızın az olduğunu, norm fazlası olduğumuzu, çoğumuz maaş karşılığını doldurmadığımızı bilmiyor mu bu arkadaşlar.

caesai' Alıntı:
narsist' Alıntı:

halox' Alıntı:

Hocam tanımadığınız ve durumlarını bilmediğiniz kişilere yorum yapıyorsunuz. Şöyle özetleyim, geçen yıl sıfırdan ve severek bir laboratuar kurdum. Fakat yaz tatilinde güçlendirme sırasında laboratuarı dağıttılar, paramparça halde. Benim için bu durumda formatörlük kaçınılmaz, en azından tekrar laboratuarı hazırlayana kadar.
Gelelim görevlendirmelere, onda da torpil döndüğü v.s. duyumları herkes almıştır, boşver demiştim ancak geçen yapılan bir zümre toplantısında bir arkadaş ildeki formatörleri tanıyor ve tavırlarından açık ara belliydi ki işini halletmiş ve görevlendirme çıkmayacağını filan zaten biliyor ve emin. Burda arkadaşın üstüne gitmemek lazım, sistem böyle. Tanıdığı olan işini yaptırmış.
Diğer okula bugün gittim, tabi ki iyi niyet oldukça 2. okulunda işlerine yardımcı olursunuz; ama karşılıklı iyi niyet önemli...
Daha önce çeşitli sebeplerden benim derslerime giren 4-5 arkadaş oldu ve hiçbiri de istemiyor bilgisayar öğretmenliğini.
Okul profilimi söyleyim:
2600 öğrenci, sınıflar 60-65 kişi ve varoş...
Yoksa 300 kişilik okullarda da çalıştım, sınıflar 15-20 kişiydi. O zamanlar konuşmak çok kolaydı, ama ben yine dinledim. Bence siz de eleştirmeden önce dinleyin:)

Asıl olay şu, acaba sizler görevlendirme almadınız mı¿ Ya da 2. okul yok mu? Ya da güzel bir yerde mi çalışıyorsunuz? Ya da küçük ve sakin bir yerde mi çalışıyorsunuz?....
Yani bizim durumumuzla sizin durumunuz farklı mı ki bizi anlamıyor gibi görüyorum sizi...
Şahsen forumda şikayetçi eleştirel mesajlarımı göremezsiniz pek, ancak bu duruma da artık bir eleştiri getirmek GAYET doğal,bu durumu eleştirmemizi eleştirmeniz enteresan...
Umarım alınmamışsınızdır, bu tip tartışmaları çok gördüm forumda ve kendi kendimize düşman olmamız ilginç geldi bana, mesajım da bu duruma sizlere değil,
Hoşçakalın...

Hocam o ilde tanıdığı olan arkadşaınızı ve tanıdığı ildeki formatörü yazarmısınız buradan çok rica etsem.
İLdeki tanıdğını bilmiyorsanız sadece arkadaşınızı yazın yada o da olmadı PM atın bakalım yahu.

Yok hocam onu yapamam kusura bakmayın :(
Asıl konuya dönersek; söylenmesi kolay olanı herkes söyler. Sebeplerini bilmeden "Formatör olmasaydın, öğretmen olmasaydın, bilgisayar branşını seçmeyin" demek çok kolay.

mustafasangul' Alıntı:
Bu formatörlüğün isteğe bağlı istemeseydin denmesi de moda oldu. Keyfimizden istemediğimizi, ders sayımızın az olduğunu, norm fazlası olduğumuzu, çoğumuz maaş karşılığını doldurmadığımızı bilmiyor mu bu arkadaşlar.

:alkis: :alkis: :alkis:

klebsiella' Alıntı:
Teknoloji bu kadar gelişmişken iletişim bu kadar mı zorlaştı ne garip :verymad:
gerçekten de öyle toplantı olur haberimiz olmaz, görevlendirme başvuruları alınır en son haberimiz olur, 2. okul istemediğim halde görevlendirirler haberimiz olmaz bu ne 2. sınıf öğretmenliktir anlayamadım gitti.

Biraz olumlu bir haber söyleyeyim doğrumudur bilemiyorum 1 aya kadar formatörlük iptal edilecek ve BTR için başvuru alınacağını duydum. Bu süre inşallah 1 ayı geçmez.

bu kadar mağduriyet içinde kendi zümresine hainlik yapan bi grubuz. birilerinin tuzu kuruysa diğerlerinin sorularını önemsemiyor dha kötüsü eleştirior onu.
ama o iş onun başına gelince terazideki dengeler şaşırıyor. bazen bize herşey müsteha diorum ya.
az önce öğretmenler odasında bi konusmaya şahit oldum sinirden saç tellerim kabardı...
din kültürü öğretmenlerini bölge zümresi varmıs. yemekliymiş özell ...
bi öğretmen arkadas da ohh bu ne torpil dedi
kadının sırıta sırıta verdiği cevap :
- bizler sosyal insanlarız. ahlaklıyız, sevimliyiz işimizi de seviyoruz birbirimizi de veliler de öğrencilerde bizi sevio. olay bu. özeliz dedi
karıya zaten gıcığım tam gıcık oldum....

konunun din kültürü bölümüyle alaksı yok ama durum ortada biz yielim birbirimizi...

Görevlendirmeler çıktı artık. 2 dönem yapılmalı bence. 4 ay daha sabır.

Benim anlamadığım adamlar Trabzon filan yazıyı bile yayınlamış hepimiz forumdan gördük ders saati ile birlikte 30 saat bulunması gerekliliğini bildirmiş. Öğretmenler olarak yıllardır istediğimiz yazı bu değilmiydi. Tek kalan BT rehberliğini birde kadro olarak versinler her 6 ayda bir görevlendirmeden kurtulalım. Buna hangimiz itiraz eder.
İstanbul bence BT Rehberliği üzerine başvuruları almaya başlamalı.

glimmer' Alıntı:
turhank' Alıntı:
mfk' Alıntı:
Görevlendirmeler çıktı artık. 2 dönem yapılmalı bence. 4 ay daha sabır.

BT rehber öğretmenliği görevlendirmesi çıktı mı?
formatör görevlendirmelerinden bahsetmiş hocam...

BT Rehberliğinde 30 saat olarak belirterek yapılan görevlendirmeler formatör olarak yapılan görevlendirilmelere göre daha iyi değil mi hocam.

valla tabik daha iyi neticede 30 saaat dersin varsa gir çık. yoksa bt rehberliği yaz geç...

ama uygulama safhasında çakallar çıkabilir uygulamayı kafalarına göre yorumlamak isteyen

glimmer' Alıntı:
ama uygulama safhasında çakallar çıkabilir uygulamayı kafalarına göre yorumlamak isteyen

Hayat güzel hocam,
İstanbul da çakal çıkacağını düşünmüyorum düşünmek istemiyorum sonuçta tam mesai yapmak istemeyen BT rehberliğine döner.

Geri