İstanbul btr 1 haftamızı yedi..

Kodla Büyü

penewitz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Görev yazıları geldi bu haftadan başlıyor bizler geçen haftadan başladık göreve 1 hafta çalışmamız karşılığını hiçe sayıyorlar. Bu ek dersim yatmasın artık görev yazısı gelene kadar okula uğramıyacağım işler umrumda değil.

Sen yine de şükür et hocam. Ben 4-5 sene evvel Güneydoğu'da çalışırken 1-1.5 ay yazı geç gelirdi. Her şey istediğimiz gibi olmuyor maalesef. Keşke sistem düzenli işlese.

Yazı gelmeden neden göreve başlıyorsunuz? Hata sizde bence. Bu işin geriye dönük tarafı da olabilir. Valilik oluru gelmeden ek ders alırsanız daha sonra güncel tarihli valilik oluru geldiğinde sizden o ücreti geçmişe dönük geri alırlar. Resmi bir belge olmadan kesinlikle herhangi bir göreve başlamayın.

Yazı gelmeden neden göreve başlıyorsunuz? Hata sizde bence. Bu işin geriye dönük tarafı da olabilir. Valilik oluru gelmeden ek ders alırsanız daha sonra güncel tarihli valilik oluru geldiğinde sizden o ücreti geçmişe dönük geri alırlar. Resmi bir belge olmadan kesinlikle herhangi bir göreve başlamayın.
Her yıl bu şekilde yapılıyordu hocam şimdiye kadar. Valilik oluru geç gelir, ancak olurun başlangıç tarihi dönem başı olurdu. Bu sene ters köşe yapmayı seçti İstanbul Mem. Vardır bi aklı çok çalışan arkadaş illa konuyla ilgilenen. Yoksa mantıklı açıklaması zaten yok.

Devletin dili resmidir... Resmi yazı yoksa göreve başlanmaz ....

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu konuda kimse kocaeliye laf edemez yillardir en ilk gorev onaylarini alip asla bizleri ekders kaybina ugratmiyor il koordinatorumuz. isini düzgün yapanlar yapiyor yani kısacası

Her yıl bu şekilde yapılıyordu hocam şimdiye kadar. Valilik oluru geç gelir, ancak olurun başlangıç tarihi dönem başı olurdu. Bu sene ters köşe yapmayı seçti İstanbul Mem. Vardır bi aklı çok çalışan arkadaş illa konuyla ilgilenen. Yoksa mantıklı açıklaması zaten yok.

Sizi gayet iyi anlıyorum hocam. Bazı arkadaşlar yazı geç gelse de başlatma tarihi olarak yazıda onay tarihi yazacak diye göreve başlıyorlar. Böylece yazı geldiğinde onay tarihinden itibaren ek ders almış oluyorlar. Bense yazı gelmeden okula gitmiyorum. Yazı geldiğinde onay tarihi okula gitmediğim günlerden başlıyorsa da ek dersi ona göre eksik yazdırıyorum.

1 hafta ücretler ödenmez ise ben de çalıştığım bir hafta karşılığında bir hafta sadece derslerime girip, boş zamanlarımda evime gideceğim.
Kayseri'de 3 Şubat itibarıyla başladık. Ama 1 ay geç başlatsalar bile, ben görevimin başındayım, ücret alamasam dahi...

bitlis olarak her dönem bu sıkıntıyı yaşıyoruz bazen 1 hafta bazen 1 ay ...

Bu tamamen idarenin idareciliğiyle ilgili bir durum. Ben de ilk günden başlıyorum ama ara ara işim oldukça idareden izin isteyip çıkıyorum öyle telafi ediyorum. Bu işler karşılıklı anlayışla yürür zaten her şey resmiyetle olmaz.

ben istanbul a ilk geldiğimde yazı gelmeden başlamıyordum. sonra baktım ki görevlendirmeler dönemin ilk gününden itibaren yapılıyor, ben de ilk gündem itibaren başlıyprdum yazı gelmese de. hak yemek istemem çünkü... ama istanbul da bu sefer epey hakkımız yendi çünkü ben ve benim durumumda olan bazı arkadaşlar 15 tatilde okula gelip hdd-ssd değişimi yapmak zorunda kaldık. benim 2 günüm gitti. tahtalar hazır olsun diye 2 gün uğraştım. bu seferlik sağlık olsun napalım. ama sayfayı okuyan üst düzey kişiler varsa eğer, umarım bir daha hakkımız yenmez.

"Eğitim ve öğretim dönemi başladığında btr görevi başlar.Görevlendirmesi eğer kabul edilmezse btr den ekders alınamaz" diye yönetmeliğe madde koy bu bilgi kirliligine son ver.

Hocam ben dün ekders çizelgesini gördüğümde şaşırdım. Çünkü memur bana ilk hafta hocam onayınız geldi başlatıyorum dediği için ilk haftadan formatör gibi davrandım. Çizelgeye bir baktım başlangıç tarihi 11 şubat. Çok ilginç gerçekten.

aydın da yedi maalesef yapacak birşey yok hocam iş bilmez okul müdürleri ve ilçelerin cezasını öğretmenler çekiyor. Bizim ilde sıkıntı yok sorun ilçelerde. Ben onay gelmeden okula gitmedim, resmi yazı gelmeden okula gitmem, tatilimi uzattım.

Geri