İşletmelerde Beceri Eğitimi Yıllık Plan ?

Kodla Büyü

badsector

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar İBE dersi için yıllık plan hazırlarken modülleri neye göre seçiyorsunuz? Örneğin bizim okulda Web Programcılığı dalı var ve Mesleki Yabacı Dil, Açık Kaynak İşletim Sistemleri ve İnternet Programcılığının 2 modülünü ders sayılarından dolayı seçemedik. İBE Dersinin modülleri belirlenirken öncelikle vermediğimiz modülleri mi seçmemiz lazım yoksa istediğimiz modülleri mi seçiyoruz?

hocam birisi işletmelerde beceri eğitimi yıllık planı neye göre nasıl hazırlanıyor bir anlatsa bütün gece dua ederim valla

Valla hocam ben de nette harıl harıl onu arıyorum.

http://etogm.meb.gov.tr/duyuru/2008_69.pdf
buradaki genelgenin 7. maddesine göre modüller seçilirken dal için seçilmesi gereken zorunlu ders önceki yıllarda verilmemişse o seçilmesi lazım deniyor. Yine bu genelgenin altındaki örnek uygulamalarda deniliyor ki "Bu derste önceki yıllarda okutulamayan modüller ile pekiştirilmesi istenilen derslerin modülleri seçilmesi yapılır" deniliyor.

Yani benim anladığım kadarıyla seçilen dallar için okutulması gereken dersler daha önce okutulmamışsa bu ders içinde okutulması veya stajda yaptırılması gerekiyor.

Mesleki Yabacı Dil, Açık Kaynak İşletim Sistemleri ve İnternet Programcılığının 2 modülünü ders sayılarından dolayı biz de seçemedik. Bizler modül seçerken; Web proramcılığı dalı yeterlilik tablolarını dikkate almamız lazım. Öncelikle bu tabloya göre vermediğimiz modülleri, planda mutlaka belirtmemiz lazım, daha sonra diğer modülleri ekleyebiliriz.

hsoylemez' Alıntı:
Mesleki Yabacı Dil, Açık Kaynak İşletim Sistemleri ve İnternet Programcılığının 2 modülünü ders sayılarından dolayı biz de seçemedik. Bizler modül seçerken; Web proramcılığı dalı yeterlilik tablolarını dikkate almamız lazım. Öncelikle bu tabloya göre vermediğimiz modülleri, planda mutlaka belirtmemiz lazım, daha sonra diğer modülleri ekleyebiliriz.

Hocam ben de zaten öyle yaptım. İBE dersinde daha önce göstermediğimiz modülleri ekledim sonra pekiştirme amaçlı diğer derslerden modül ekledim. Dönem sonunda sınav yaparken de belirlediğim modüllere göre soru soracağım.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

bence çok önemli değil hangi modül seçildiği çocuklar zaten modüllerden kopyala yapıştır yapıyor.

badsector' Alıntı:
hsoylemez' Alıntı:

Hocam ben de zaten öyle yaptım. İBE dersinde daha önce göstermediğimiz modülleri ekledim sonra pekiştirme amaçlı diğer derslerden modül ekledim. Dönem sonunda sınav yaparken de belirlediğim modüllere göre soru soracağım.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Hocam sende planını ekleyebilirmisin?

Geri