Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

İşletmelerde Beceri Eğitimi Yıllık Plan ?

Konu, 'Teknik, Meslek Liseleri Evrak, Plan, Zümre' kısmında badsector tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. badsector

badsector Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar İBE dersi için yıllık plan hazırlarken modülleri neye göre seçiyorsunuz? Örneğin bizim okulda Web Programcılığı dalı var ve Mesleki Yabacı Dil, Açık Kaynak İşletim Sistemleri ve İnternet Programcılığının 2 modülünü ders sayılarından dolayı seçemedik. İBE Dersinin modülleri belirlenirken öncelikle vermediğimiz modülleri mi seçmemiz lazım yoksa istediğimiz modülleri mi seçiyoruz?

2. badsector

Yardım Lütfen.

3. pardus63

pardus63 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam birisi işletmelerde beceri eğitimi yıllık planı neye göre nasıl hazırlanıyor bir anlatsa bütün gece dua ederim valla

4. badsector

Valla hocam ben de nette harıl harıl onu arıyorum.

http://etogm.meb.gov.tr/duyuru/2008_69.pdf
    buradaki genelgenin 7. maddesine göre modüller seçilirken dal için seçilmesi gereken zorunlu ders önceki yıllarda verilmemişse o seçilmesi lazım deniyor. Yine bu genelgenin altındaki örnek uygulamalarda deniliyor ki "Bu derste önceki yıllarda okutulamayan modüller ile pekiştirilmesi istenilen derslerin modülleri seçilmesi yapılır" deniliyor.

Yani benim anladığım kadarıyla seçilen dallar için okutulması gereken dersler daha önce okutulmamışsa bu ders içinde okutulması veya stajda yaptırılması gerekiyor.

5. hsoylemez

hsoylemez Site Gezgini

Mesleki Yabacı Dil, Açık Kaynak İşletim Sistemleri ve İnternet Programcılığının 2 modülünü ders sayılarından dolayı biz de seçemedik. Bizler modül seçerken; Web proramcılığı dalı yeterlilik tablolarını dikkate almamız lazım. Öncelikle bu tabloya göre vermediğimiz modülleri, planda mutlaka belirtmemiz lazım, daha sonra diğer modülleri ekleyebiliriz.

6. badsector

Hocam ben de zaten öyle yaptım. İBE dersinde daha önce göstermediğimiz modülleri ekledim sonra pekiştirme amaçlı diğer derslerden modül ekledim. Dönem sonunda sınav yaparken de belirlediğim modüllere göre soru soracağım.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

7. safran78

safran78 Aktif Üye

bence çok önemli değil hangi modül seçildiği çocuklar zaten modüllerden kopyala yapıştır yapıyor.

8. hsoylemez

hsoylemez Site Gezgini

Hocam sende planını ekleyebilirmisin?

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal